Wypełniacze pustych przestrzeni w paczkach

Wypełniacze  - charakteryka

    

 

Dla odpowiedniego zabezpieczenia towarów w przygotowywanych przez nas paczkach wskazane jest stosowanie wypełniaczy do paczek.  

Głównym ich celem jest ochrona przedmiotów w paczce przed zniszczeniem. Należy pamiętać, że większość klientów zwraca uwagę na to, jak zabezpieczony jest towar, który otrzymali.

Niedbale przygotowana przesyłka zniechęca ich, a także grozi uszkodzeniem czy zniszczeniem produktu wewnątrz opakowania. Poważne firmy nie stosują do uzupełniania pustych miejsc w kartonach gazet czy gazetek reklamowych. W dzisiejszych czasach jest to niedopuszczalne i należy o tym pamiętać.

  

Większość firm kurierskich jako podstawowy wymóg wskazuje odpowiednie wypełnienie paczek do transportu właśnie wypełniaczami do paczek.

 

 

Wypełniacz

  

Występujące na rynku wypełniacze zmniejszają ryzyko uszkodzenia towarów w trakcie transportu. Mimo wielu rodzajów opakowań trudno jest często dobrać takie, które zbliżone są do kształtu towaru tak, aby przestrzeń wolna była jak najmniejsza.

 

Czytaj więcej: Artykuł o wypełniaczach pakowych

 

 

Zalety stosowania wypełniaczy

   

Wypełniacze skutecznie wypełnią wszystkie luki, będą stanowiły stabilizację towaru wewnątrz kartonu/ opakowania.

Dzięki nim towar nie będzie się obijał, przesuwał, co zminimalizuje ryzyko uszkodzenia.

 

 

Zabezpieczą zapakowane przedmioty przed wstrząsami czy w przypadku upadku opakowania. Należy pamiętać, że wypełniacz musi być użyty w takiej ilości, aby unieruchomić przedmiot wewnątrz opakowania.

  

Wypełniacze do paczek mają różne kształty i rozmiary, są lekkie, w pełni podlegają recyklingowi. Dobrze dobrany wypełniacz to niemal stuprocentowa gwarancja, że towar dotrze w całości, bez uszkodzeń.

 

 Chipsy wypełniacze

  

Biorąc pod uwagę zadowolenie klientów należy zadbać o dobór odpowiedniego wypełniacza. W przeciwnym razie możemy liczyć się z tym, że uszkodzony, niezabezpieczony towar do nas wróci i to my poniesiemy straty związane m. in. z kosztem towaru zniszczonego, wysyłką, opakowaniem i nowym produktem wysyłanym do klienta i co najważniejsze – utratą zaufania odbiorcy takiej przesyłki.

A zaufanie i liczba klientów to przecież kluczowe elementy w prowadzeniu działalności.

  

Wypełniacz

   

Najczęściej używane wypełniacze:

 

  

- chipsy polietylenowe lub kukurydziane,

 

- poduszki powietrzne,

 

- maty powietrzne,

 

- kulki styropianowe,

 

- papier pakowy.

 

- folia bąbelkowa.

 

 

  Skropak

 

Wszystkie wypełniacze unieruchamiają produkty zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym, otaczają je chroniąc przed jakimkolwiek działaniem zewnętrznym, posiadają właściwości amortyzujące i tłumiące różne dźwięki. Dostosowują się do każdej formy, każdej paczki. Są łatwe w użytkowaniu, bardzo lekkie i podlegają utylizacji. W razie potrzeb można używać ich wielokrotnie.

 

 Maty z powietrzem do wypełniania

 

Na rynku dostępne są urządzenia do produkcji wypełniaczy. W większości - wypełniaczy ekologicznych, które można albo kompostować, albo rozpuścić w wodzie. Inwestycja opłaca się przy dużym zapotrzebowaniu na wypełniacze.

Przy średnim ich zużyciu opłacalne jest zakupienie paczek z wypełniaczami w różnych pojemnościach, w zależności od potrzeb. Są one stosunkowo niedrogie, a jakże przydatne.

  

Flopak

Neopak | Opakowania z klasą

NEOPAK

ul. Leonidasa 51

02-239 Warszawa

email:

kontakt@neopak.pl

sklep@neopak.pl

tel:

(22) 853-16-89

(22) 225-26-62

(22) 353-33-88

Certyfikat Zaufania Klientów