Marlena KopaczMarlena Kopaczpiątek, 14 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1078
Ilość komentarzy: 0

Akcesoria do pakowania szklanych przedmiotów

Jak wysyłać szkło kurierem? Jak pakować je do przeprowadzki? Jak zabezpieczyć delikatne przedmioty przed uszkodzeniem? Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych znajdziesz w naszym artykule. Polecamy przeczytać go do samego końca. Dzięki niemu, już zawsze będziesz wiedział, jak wysyłać szkło kurierem.

Fragile


Po co w ogóle wysyłać szkło?


Istnieje naprawdę milion powodów, dla których musisz wręczyć kurierowi przesyłkę, w której znajdują się szklane przedmioty. Może to być również ceramika. Jednak musisz koniecznie pamiętać o tym, że są to niezwykle podatne na potencjalne uszkodzenia przedmioty. Czasami sam kupujesz taki przedmiot, a czasami sam musisz go wysłać kurierem. Na przykład do potencjalnego klienta. Bywa również i tak, że po prostu chcesz wysłać komuś coś na prezent, a innym razem przesyłasz jakiś szklany przedmiot sam do siebie. Na przykład wtedy, gdy zmienisz adres albo zapomnisz zabrać czegoś z domu. Nie zawsze chcesz również samodzielnie przewozić szklane przedmioty, bo uważasz to za zbyt niebezpieczne. Niestety coraz częściej się zdarza tak, że po rozpakowaniu przesyłki okazuje się, że w środku jest tylko mnóstwo potłuczonego szkła. Co wtedy możesz zrobić? Radzimy Ci między innymi zachować spokój i przeczytać ten artykuł. Szczegółowo omówimy w nich dostępne w sklepach internetowych akcesoria do pakowania szklanych przedmiotów.

Bezpieczne pakowanie paczek


Jak wysłać kurierem szkło?


Cały ten skomplikowany proces musisz rozpocząć od znalezieniu odpowiedniej firmy kurierskiej. Wiele firm, w ogóle nie ma w swojej ofercie przyjmowania paczek zawierających szkło, ceramikę lub porcelanę. Jest to zrozumiałe. Nikt nie chce się narażać na ciągłe szarpanie się z niezadowolonymi klientami. A każdy się denerwuje, gdy przesyłany przez niego przedmiot się stłucze w transporcie albo jeszcze w sortowni. To prawda, że przepisy prawa przewozowego zapewniają ochronę firmom kurierskim przed potrzebą wypłaty odszkodowań za uszkodzenia mechaniczne przesyłek, w szczególności podatnych na zniszczenie.

Szklana butelka
Jednak Ty jako klient zazwyczaj nie masz świadomości tego, że walczenie o swoje, w niektórych przypadkach może zakończyć się niepowodzeniem. Dlatego zanim zaczniesz ślepo oczerniać przedsiębiorstwo kurierskie, to najpierw przeczytaj dokładnie jej regulamin. Smutno to pisać, ale może być tak, że wina jest po Twojej stronie.
Naklejki Uwaga Szkło, Fragile

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Naklejki Uwaga Szkło, Fragile


Musisz wiedzieć, że przysyłanie szkła kurierem zawsze jest ryzykowne


Po prostu powinieneś mieć tego świadomość. Czasami pewnie myślisz sobie, że jeżeli starannie zapakujesz przesyłkę i nakleisz na nią naklejkę z napisem „UWAGA – SZKŁO”, to wtedy nic złego nie może jej się przytrafić. Musimy Cię rozczarować. To jest naprawdę błędne myślenie. Żadna czarodziejska naklejka nie da Ci pewności, że Twoja paczka dotrze cało do odbiorcy. Jednak naklejki ostrzegawcze służą specjalnie do tego, aby zminimalizować to ryzyko. Transport przesyłki przy wykorzystaniu firmy kurierskiej jest złożony z kilku etapów. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim załadunki, przeładunki i rozładunki towarów.

Pakowanie elektroniki

Najczęściej tutaj tym, co najbardziej się liczy jest czas. Właśnie dlatego kurierzy nie z każdą paczką obchodzą się jak z jajkiem. Gdyby tak było, to dostarczenie każdej paczki trwałoby wieki. Wystarczy jakiś niefortunny zbieg okoliczności lub chwila nieuwagi i szklana przesyłka się zwyczajnie tłucze. Zamiast mieć do wszystkich o wszystko pretensje, to o wiele lepszą strategią jest samodzielnie zadbanie o to, aby paczka dotarła do adresata w nienaruszonym stanie. Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Najbardziej pomogą Ci w tym nasze  akcesoria do pakowania szklanych przedmiotów. O nich będzie jeszcze mnóstwo informacji w późniejszym czasie. Pomogą Ci one w takim zapakowaniu delikatnych przedmiotów, żeby żaden pracownik firmy kurierskiej, nie mógł go uszkodzić. Nawet jeżeli w ogóle nie dba o to, co stanie się z przesyłkami. Oczywiście, nikt nie powinien się zachowywać w taki sposób, ale jak sam pewnie wiesz, ludzie są różni. Musisz dmuchać na zimne. Zawsze. W każdej sytuacji. Nie tylko, jeżeli mówimy o pakowaniu przesyłek zawierających szkło.

Jak zapakować szklane przedmioty przed wysyłką?


Pierwsza zasada jest taka, że musisz zadbać o opakowanie zewnętrzne. Do tego celu przyda Ci się sztywny, nieuszkodzony karton. W naszym sklepie internetowym mamy obłędny wybór kartonów w różnych rozmiarach. Szkło i ceramika są raczej ciężkimi przedmiotami. Dlatego nie zachęcamy Cię do tego, żebyś wkładał dużą ilość sztuk do jednego opakowania. Skoro już to mamy omówione, to teraz pora na drugą zasadę. Polega ona na tym, że musisz wyposażyć się w kolejne akcesoria do pakowania szklanych przedmiotów. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim folię bąbelkową i wypełniacze do paczek. W tej ostatniej kategorii znajdują się na przykład gąbki, styropian lub tkaniny. Możesz również oczywiście sięgnąć po profesjonalne wypełniacze do paczek. W naszej ofercie znajdziesz następujące  akcesoria do pakowania szklanych przedmiotów: chipsy do pakowania, wypełniacze EPS 'S', wypełniacze Flopak, wypełniacze Flupis, wypełniacze Skropak, wypełniacze SizzlePak, pianka rosnąca Instapak, poduszki powietrzne do pakowania, papierowe poduszki powietrzne oraz wypełniacze papierowe w boksach. Na pewno najgorszym, co możesz zrobić jest wykorzystanie zwykłego papieru w formie wypełniacza do paczek. To nie działa w taki sposób. Naprawdę. Nie radzimy Ci tego testować na własnej przesyłce.

Wypełniacze do paczek


Osobno, czy razem?


Każdy przedmiot możesz zapakować oddzielnie. Wystarczy, że owiniesz go dokładnie folią bąbelkową. A później zastosujesz taśmę do pakowania. Natomiast, jeżeli zamierzasz wysłać kurierem na przykład sześć identycznych talerzy, to możesz je po owinięciu każdego z nich zestawić w jeden stosik i tak przygotowany zestaw dodatkowo zabezpieczyć. Nie przesadzimy tutaj wcale, jeżeli zdecydujesz się na zapakowanie każdego przedmiotu albo ich grupy w samodzielnie twarde pudełka kartonowe. Przykładem takiego pudełka może być  karton klapowy 450x300x400mm BC650 A3.


Które wypełniacze do paczek najlepiej zastosować?


Jeżeli zależy Ci na bezpiecznym transporcie szkła, to musisz oczywiście również odpowiednio zabezpieczyć przedmioty znajdujące się wewnątrz kartonu. Dzięki temu będą one dobrze zabezpieczone przed przemieszczaniem się, uderzaniem się o siebie, czy nadmiernym obciążeniem. Przykładem tej ostatniej sytuacji może być stawianie ciężkich talerzy na delikatnych kieliszkach. Jeżeli chodzi o wypełniacze do paczek, to możemy Ci polecić na przykład styropian. Dokładniej mówiąc chodzi nam o chipsy styropianowe lub skropak. Jeżeli przedmioty ze szkła albo z ceramiki nie mają kanciastych krawędzi, to możesz wymienić te wypełniacze do paczek na poduszki powietrzne. Nie, nie takie jak w samochodzie. Jednak działające na bardzo podobnej zasadzie.

A co możesz zrobić, gdy musisz wysłać paczkę ze szkłem za granicę?

Gdy zamierzasz przesyłać przedmioty szklane przy pomocy kuriera, to pamiętaj o tym, że musisz dokładnie zabezpieczyć całą paczkę. Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że karton musisz starannie owinąć i zakleić wytrzymałą taśmą do pakowania. Wtedy nawet, gdy będzie się w nim znajdowała ciężka zawartość, to się ono nie otworzy. Chcemy tutaj również wspomnieć o tym, że W sieci znajdziesz bez problemu mnóstwo naklejek informujących o tym, że w środku przesyłki jest szkło. Trzeba na nie uważać. Możesz też kupić takie naklejki ostrzegawcze w profesjonalnym sklepie opakowaniowym. Wtedy będziesz miał pewność, że one się nie odkleją i że będą trwałe. Zresztą z samodzielnie tworzonymi naklejkami jest ten kłopot, że musisz je pobrać, wydrukować, nakleić na kartonie z każdej strony. To wbrew pozorom zajmuje naprawdę sporo czasu. Lepiej zamów je w sklepie. Mniej nerwów i większy komfort psychiczny. Podpowiemy Ci jeszcze tylko tyle, że naklejki ostrzegawcze są specjalnie po to, żeby pracownik firmy kurierskiej wiedział, że musi się obchodzić z konkretną paczką wyjątkowo ostrożnie. Inaczej ma gwarancję, że klient będzie reklamował usługę. Przesyłki zawierające szkło są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, w momencie, gdy kurier umieszcza je w samochodzie razem z pozostałymi paczkami. Nawet jak szkło jest ciężkie to i tak w prosty sposób może się tego rodzaju przesyłka uszkodzić.

Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje nam się również umieszczanie na paczkach naklejek z informacją, że góra paczki jest tutaj, a dół tutaj. Są tak takie naklejki ze strzałeczkami i napisami. Pewnie bardzo dobrze je kojarzysz nawet jeżeli jesteś tylko klientem sklepów internetowych i nie zajmujesz się wysyłką paczek. Jednak to jeszcze nie wszystko, co chcemy Ci powiedzieć o właściwie napisać na temat akcesoriów do pakowania szklanych przedmiotów.


Czy warto jest zapłacić więcej za cenną przesyłkę?


To jest chyba największy dylemat każdego, kto na co dzień wysyła bardzo duże ilości paczek. Czy bardziej opłacalne jest płacenie więcej za przesyłkę, czy może narażanie się na niezadowolenie klientów? Może wspomnimy jeszcze o tym, że zanim wybierzesz sposób wysyłki, to powinieneś się mocno skoncentrować na samym procesie nadawania przesyłki. Jeżeli masz możliwość nadania paczki ze szkłem jako niestandardowej za dopłatą, to uważamy, że zawsze jest to dobre rozwiązanie. Tego rodzaju przesyłki standardowo są sortowane ręcznie, a nie na przykład maszynowo. To natomiast spowoduje, że pracownik, gdy zobaczy naklejone na paczkę naklejki ostrzegawcze, to na pewno będzie się obchodził z takim kartonem o wiele delikatniej niż ze zwykłą przesyłką.

To pierwsza dobra wiadomość dla Ciebie. Jakie są kolejne?
Możesz również, jeżeli to tylko jest możliwe, ubezpieczyć paczkę. Taką opcję polecamy Ci w szczególności wtedy, gdy transportowane przedmioty, mają większą wartość materialną. Na przykład są zrobione z porcelany lub z kryształu. Mogą być zwyczajnie drogie albo mieć ogromną wartość sentymentalną. Wtedy warto się o nie dodatkowo zatroszczyć. Nie wymaga to tak ogromnego wysiłku, jak Ci się w tej chwili wydaje. Zachęcamy do kupowania dodatkowych ubezpieczeń dla paczek ze szkłem.
Akcesoria do pakowania szklanych przedmiotów
Wyślij emailem
  • Jakie są akcesoria do pakowania przedmiotów szklanych?

    Choć przesyłanie szkła kurierem lub pocztą jest zawsze ryzykowne, można ograniczyć ewentualne uszkodzenia do minimum. W naszym sklepie internetowym oferujemy mnóstwo rozmaitych opakowań do zabezpieczania przedmiotów szklanych podczas transportu. Szczególnie polecamy folię bąbelkową, która doskonale amortyzuje wstrząsy oraz chroni przed zarysowaniem. Zewnętrzna warstwa paczki powinna być natomiast wytrzymała, i odporna na rozdarcie. Do tego celu polecamy kartony klapowe. Ostatni element to naklejki “Uwaga szkło”, które sugerują większą ostrożność w obchodzeniu się z paczką.
     
  • Jak zabezpieczyć szkło do transportu?

    Szkło, a także wszelkiego rodzaju ceramika i przedmioty, które mogą ulec stłuczeniu powinny zostać odpowiednio zabezpieczone. Każdy przedmiot należy owinąć folią bąbelkową. Zasada jest prosta - im grubsza warstwa folii, tym lepiej. Następnie trzeba włożyć przedmioty do kartonu i puste przestrzenie wypełnić specjalnymi wypełniaczami. Pudełko z kartonu należy jeszcze okleić za pomocą taśmy do pakowania i umieścić w widocznym miejscu naklejkę ostrzegawczą, aby kurier zachował szczególną ostrożność.
     

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie