Magazyn

Jako dostawca materiałów, akcesoriów i wszelkiego rodzaju produktów umożliwiających profesjonalne pakowanie, bogaci o kilkunastoletnie doświadczenie, nie mogliśmy w naszej ofercie pominąć produktów przeznaczonych do magazynu. Naszym celem jest zapewnienie klientom wszystkiego, czego potrzebują w jednym miejscu, zapewniając im wygodę, ale także dbając o wysoką jakość i przystępne ceny. Być może nie wszyscy mają tego świadomość, ale zdecydowana większość towarów, które docierają do nas wszelkimi drogami (lądową, morską czy powietrzą), na pewnym etapie przechodzi przez magazyn. Niekiedy jest w nim składowana przez długi czas, zanim trafi do swojego odbiorcy. Jest to jeden z kluczowych etapów w tak zwanym TSL (transporcie, spedycji i logistyce).


Aby taki magazyn funkcjonował w odpowiedni sposób, konieczne jest jego odpowiednie zarządzanie, zapewnienie rozwiązań logistycznych i technologicznych oraz upewnienie się, że przestrzegane są wszystkie standardy bezpieczeństwa. Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, towarom podczas transportu i ich odbiorcom jest kluczowe w tej branży. To kwestia absolutnie konieczna i istotna dla wszystkich.
 

W naszej ofercie znajdują się następujące produkty przydatne na każdym z etapów funkcjonowania magazynu:

  • akcesoria magazynowe - kategoria ta obejmuje bardzo różne narzędzia i rozwiązania, od miarki i wagi, przez noże, sznurki i liny, opaski zaciskowe, aż po rękawice robocze. Pomagają one w zabezpieczeniu nie tylko towaru, ale także zapewnieniu odpowiednich warunków pracy,
  • produkty do bandowania - proces bandowania polega na owijaniu paczki i jej spinaniu, dzięki czemu towar dociera do wyznaczonego miejsca i osoby w nienaruszonym stanie,
  • etykiety i naklejki - służą one na wszystkich etapach zarówno pracownikom (jako środki ostrzegawcze), spedytorom (do oznaczenia zawartości przesyłki, np. UWAGA SZKŁO), jak i odbiorcom (np. w celu poinformowania o kierunku otwierania przesyłki),
  • zaklejarki i dyspensery - pomagają w sposób bezproblemowy i szybki korzystać z taśm do oklejenia kartonu lub pojedynczego przedmiotu,
  • wózki i taczki - służą do przewozu towarów, nierzadko ciękich i dużych, które w innym przypadku byłyby niemożliwe do przetransportowania,
  • inne akcesoria - oferujemy również takie produkty jak sznurki i nici, pianki poliuretanowe czy wypełniacze do paczek, które w przypadku niektórych towarów okazują się niezbędne do ich poprawnego zapakowania.


Zadbaj o swój magazyn korzystając z naszej bogatej oferty, wiedzy i doświadczenia!


Polecamy ciekawe artykuły na naszym blogu


Współczesny świat nie mógłby funkcjonować w swoim obecnym kształcie bez rozwiniętej gospodarki magazynowej. Magazyny pozwalają bowiem na regulowanie przepływu towarów pomiędzy producentami i dużymi hurtowymi dostawcami, a pośrednikami, sprzedawcami i konsumentami.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi artykułami dostępnymi na naszym blogu a poświęconymi zagadnieniom związanym z gospodarką magazynową:

Czym jest magazyn?


Magazyn kojarzy się z budowlą lub pomieszczeniem służącym do przechowywaniu surowców, półproduktów, produktów gotowych i towarów. Skojarzenie to jest trafne chociaż niepełne. Towary i półprodukty magazynuje się bowiem również na nieosłoniętych placach, w silosach, w piwnicach, w chłodniach lub pod wiatami. 

W zamkniętych pomieszczeniach przechowuje się towary które są wrażliwe na czynniki atmosferyczne. Zamknięte budowle czy pomieszczenia magazynowe chronią ponadto towary przed amatorami cudzej własności. Silosy przeznaczone są głównie do przechowywani produktów sypkich. Chłodnie są niezbędne do przechowywania głównie produktów żywnościowych, które wymagają stałej niskiej temperatury. Pod wiatami mogą być przechowywane produkty które są odporne na wahania temperatur, ale trzeba je zabezpieczyć przed deszczem. Składowiska i składnice na nieosłoniętych placach są tanim sposobem przechowywania produktów niewrażliwych na wszelkie czynniki atmosferyczne. Dlatego na otwartych placach można pryzmować na przykład niektóre surowce jak węgiel czy żwir. 

Nieważne jakiego rodzaju magazynem Państwo dysponują, wśród produktów dostępnych w naszym sklepie na pewno znajdzie się w atrakcyjnej cenie to co potrzebne. 


Dlaczego magazyny są takie ważne?


Magazyny odgrywają niezwykle istotną rolę w procesie dystrybucji towarów – czy to dla obiorców hurtowych czy detalicznych. Wyobraźmy sobie sytuację gdyby pojedynczy konsument zamawiał towar bezpośrednio od producenta. Wyobraźmy sobie również, że jest to produkt przemysłu elektronicznego wytwarzany na dalekim wschodzie. W takiej sytuacji producent musiałby wysyłać towar bezpośrednio do klienta końcowego i mieć rozbudowaną sieć sprzedaży i dystrybucji. Wysyłka za ocean pojedynczego produktu wiązała by się z nieadekwatnymi kosztami. Dzięki istnieniu magazynów sprzedawca hurtowy może zakupić większą ilość towaru od producenta, sprowadzić jego hurtową ilość redukując dzięki temu koszty transportu, zmagazynować, a następnie sprzedać sprzedawcy detalicznemu lub odbiorcy końcowemu.


W globalnej gospodarce doświadczamy niekiedy wstrząsów, jak chociażby ten związany z zachwianiem łańcucha dystrybucji w czasie pandemii. Magazynowanie towarów w różnych częściach świata pozwala te wstrząsy redukować. Dzięki magazynom i dostarczaniu do nich towarów w hurtowych ilościach, towary te można wykorzystać kiedy będą potrzebne.


Magazyny pozwalają przechowywać produkty i towary o sezonowym charakterze produkcji. To dzięki magazynowaniu możemy cieszyć się niektórymi owocami zimą czy chociażby kupić miód po sezonie produkcji. 


Produkty w kategorii Magazyn 


Kategoria Magazyn w naszym sklepie jest kategorią zbiorczą w której zgrupowaliśmy wszystkie produkty niezbędne w magazynie. Oferowane przez NEOPAK produkty podzielone są również na bardziej szczegółowe kategorie.


Akcesoria magazynowe 


W kategorii Akcesoria magazynowe oferujemy szeroki przekrój produktów – od rękawic czy opasek zaciskowych, poprzez plandeki, noże i nożyki po zszywacze, miary i pistolety do kleju oraz wiele innych.


Bandowanie w magazynie 


W kategorii Bandowanie oferujemy narzędzia oraz materiały eksploatacyjne do bandowania. Mogę  zakupić Państwo w naszym sklepie wiązarki, napinacze, paskowacze, odwijacze a także taśmy i zapinki.


Etykiety i naklejki w magazynie 


Do prawidłowego i efektywnego prowadzenia gospodarki magazynowej konieczna jest łatwa i poprawna identyfikacja przechowywanych towarów. Ułatwią to produkty dostępne w kategorii Etykiety i naklejki. 


Profile ochronne


Proponujemy zabezpieczyć towary przechowywane w Państwa magazynie za pomocą produktów dostępnych w sklepie NEOPAK w kategorii Profile ochronne.


Dyspensery do taśm samoprzylepnych


Proces pakowania w magazynie zostanie niewątpliwie usprawniony dzięki wykorzystaniu akcesoriów dostępnych w naszym sklepie w kategorii Zaklejarki i dyspensery.


Wózki i taczki w magazynie 


Transport ciężkich przedmiotów w magazynie byłby trudny bez odpowiednich narzędzi do ich przewożenia. Produkty dostępne w kategorii Wózki i taczki zwiększą efektywność pracy i zapewnią większe bezpieczeństwo pracownikom. 

magazyn, wózek, magazynowy, schodówka, neopak, akcesoria magazynowe, wózki magazynowe

 

Sznurki i nici w magazynie 


W każdym magazynie, zwłaszcza wysyłkowym, często trzeba coś zszyć lub związać. Bogaty wybór produktów niezbędnych do tego celu znajdą Państwo w kategorii Sznurki i nici.


Wiolina – wełna drzewna


Gospodarka magazynowa jest nieodłącznie związana z pakowaniem. Do amortyzacji delikatnych towarów, a także jako materiał ozdobny, izolacyjny i akustyczny doskonale nadadzą się różne rodzaje wełny drzewnej dostępne w kategorii Wiolina – wełna drzewna.


Wypełniacze do paczek


Do amortyzacji delikatnych towarów oraz do wypełnienia pustych przestrzeni w paczkach, dostępnych jest wiele różnorodnych produktów – polecamy te w kategorii Wypełniacze do paczek


Akcesoria do pakowania w magazynie


W kategorii Akcesoria do pakowania zgrupowaliśmy wszelkie produkty, które ułatwią proces pakowania w magazynie – od środków ochrony osobistej po elektroniczne dyspensery do taśmy. 

magazyn, dyspenser do taśmy, elektroniczny, neopak


Materiały do pakowania w magazynie


Nie sposób zapakować przechowywanych z magazynie produktów bez odpowiednich materiałów, których ofertę znajdą Państwo w kategorii Materiały do pakowania.


Pianka poliuretanowa 


Zapraszam również do zapoznania się z ofertą w kategorii Pianka poliuretanowa, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór pianek do różnorodnych zastosowań.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie