Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 1 listopada 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 732
Ilość komentarzy: 0

Analizujemy jak zapakować nietypowe przedmioty

W życiu bardzo często pojawi nam się konieczność zapakowania różnego rodzaju przedmiotów. Jeżeli chodzi o rzeczy, które mają jednakową teksturę albo zostały wykonane w standardowym kształcie – np. prostopadłościanu – to wówczas z przygotowaniem ich do wysyłki nie powinniśmy mieć większych problemów. Kłopot zaczyna się wtedy, kiedy mamy do czynienia z produktami o dość nietypowych kształtach, tudzież właściwościach. Wiele osób ma wówczas problem z doborem odpowiedniego rodzaju opakowania. Ale nawet w tak kłopotliwych sytuacjach zawsze można znaleźć rozwiązanie.
Analizujemy-jak-zapakowa-nietypowe-przedmioty

Analiza przedmiotów


Na początek musimy przeanalizować przedmioty, które chcemy wysłać. Na pierwszy rzut oka wiemy już z czym mamy do czynienia. Potrafimy powiedzieć, z czego dana rzecz jest wykonana, czy jest delikatna czy nie, czy może łatwo uszkodzić się w transporcie i czy posiada jakieś dodatkowe właściwości – np. może jest elastyczna albo miękka lub wyjątkowo twarda? Ważne też jest też, aby zaplanować jaką ilość towaru będziemy wysyłać w jednej paczce. W zależności od tego czy naszą przesyłką będzie pojedyncza sztuka danego towaru czy też więcej sztuk, będziemy wybierać odpowiedni rodzaj opakowania. Sklep Neopak posiada w swojej ofercie bardzo dużo opakowań, które będą znakomitą odpowiedzią na te potrzeby.

W co zapakować szkło? Analiza opakowań


Jak wiadomo, jednym z najbardziej narażonych na uszkodzenie w transporcie towarów jest grupa wyrobów szklanych. Ale co to znaczy: „wyrób szklany”? Przecież zupełnie inaczej będziemy pakować wysokie kieliszki do wina, inaczej butelki z alkoholem, a inaczej szklane ozdoby czy elementy dekoratorskie. Jest to temat bardzo szeroki. Dlatego też skupimy się na trzech podstawowych rodzajach opakowania, dostępnych w sklepie Neopak, które z powodzeniem posłużą nam do zabezpieczenia szkła do wysyłki.

Kartony tekturowe


Karton jest najbardziej popularnym zewnętrznym opakowaniem dla bardzo wielu różnych przesyłek. W zależności od tego, czy będziesz wysyłać kilka sztuk szklanych naczyń, czy też jeden większy wyrób szklany inny rodzaj kartonu będzie tutaj potrzebny. Możesz zapoznać się z szeroką ofertą kartonów w naszym sklepie. Najważniejsze to właściwości tego opakowania. Nasze kartony są wykonane w taki sposób, że bardzo dobrze znoszą trudy transportu. Gdyby więc w międzyczasie doszło do niekorzystnych dla paczki zjawisk, karton w 100% ochroni zawartość przed zniszczeniem. Na marginesie warto też wspomnieć o tym, że jest to produkt bardzo ekologiczny.
Analizujemy-jak-zapakowa-nietypowe-przedmioty-1

Poduszki powietrzneKiedy już zapakujemy nasze szklane przedmioty w karton, to koniecznie musimy włożyć do środka także poduszki powietrzne jako dodatkowe zabezpieczenie. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż poduszki powietrzne są znakomitymi amortyzatorami wszelkiego rodzaju niekorzystnych czynników, takich jak uderzenia, naciski przedmiotów o dużej masie, obicia, wstrząsy czy upadki z wysokości. Poduszki zneutralizują energię powstałą w wyniku zderzenia, dzięki czemu zawartość naszej przesyłki pozostanie nienaruszona.
Analizujemy-jak-zapakowa-nietypowe-przedmioty-2

Tuby jako opakowanie do butelek


A co, jeśli chcemy wysłać komuś butelkę wina czy innego trunku? Butelka ma nietypowy kształt dlatego też warto wybrać takie opakowanie, które idealnie będzie do niej pasowało. W związku z tym proponujemy tuby kartonowe, które charakteryzują się takim kształtem, że pasują w sam raz do butelek. Taką tubę można zamknąć z dwóch stron, a oprócz tego – dodatkowo zabezpieczyć. To sprawi, że tak wysłane wino trafi bez najmniejszego szwanku do adresata.
Akcesoria do pakowania

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Akcesoria do pakowania

Jak zapakować elektronikę? Analiza


Czasem może zdarzyć się tak, że będziemy wysyłali sprzęt elektroniczny. W dużej mierze przypadków są to urządzenia złożone, misternie wykonane, a uszkodzenie nawet ich drobnego elementu sprawi, że nie będą w ogóle działać. Dlatego też ważne jest, aby je należycie zapakować. Czerpać możemy tutaj z opakowań dobrze nam już znanych, ale oprócz tego powinniśmy pamiętać o podstawowej zasadzie pakowania, o czym sobie za chwilę powiemy.

Karton – sprawdzi się przy sprzęcie elektronicznym


Opakowanie kartonowe sprawdzi się znakomicie również przy elektronice. Wcześniej wspominaliśmy o kartonach do szkła. Czy zatem w sklepie Neopak znajdziemy kartony, które będą się nadawały stricte do pakowania weń sprzętu elektronicznego? Jak najbardziej! Posiadamy dość szeroką ofertę w tym zakresie. To, co jest tutaj istotne to prośba do klienta, aby zastanowił się nad wyborem takiego kartonu, który kształtem będzie adekwatny do elektroniki, która będzie wysyłana. Na przykład, jeśli chcemy wysłać laptopa, to wówczas warto zaopatrzyć się w karton na laptopa.

Folia bąbelkowa – idealne zabezpieczenie elektroniki


Oczywiście, również w tym przypadku karton to nie wszystko. Aby odpowiednio zabezpieczyć nasze przedmioty, musimy używać do tego celu folii bąbelkowej. Jest to produkt, który chroni zawartość naszej paczki przed uszkodzeniem. Folia została wykonana tak, że w jej strukturze znajdują się bardzo blisko siebie pęcherzyki wypełnione powietrzem. To sprawia, że taka folia stanowi bardzo skuteczną warstwę amortyzacyjną.

W co zapakować drobną elektronikę?


Jeżeli przymierzamy się do wysyłki drobnych części elektronicznych, to także musimy pamiętać o wyborze adekwatnego opakowania. Dla drobnych części najlepsza będzie koperta bąbelkowa. Jest ona połączeniem klasycznej, pocztowej koperty z folią bąbelkową. Produkt ten ma wiele zalet, ale wymienimy tylko dwie najważniejsze. Po pierwsze możemy bardzo łatwo i od ręki zaadresować kopertę bąbelkową. Po drugie pęcherzyki powietrza chronią jej zawartość przed uszkodzeniem.

Analiza pakowania wyrobów papierowych


Papier jest materiałem bardzo szeroko wykorzystywanym w przemyśle. Jednakże, jak powszechnie wiadomo papier można stosunkowo łatwo rozedrzeć. Aż strach sobie wyobrażać, w jakim stanie on będzie po karkołomnym transporcie bez odpowiedniego zabezpieczenia. A przecież wysyłać możemy różne produkty: mapy, plakaty, prace techniczne, projekty architektoniczne, kalendarze, grafiki czy wydrukowane zdjęcia, a także wiele, wiele innych. I znów – proces przygotowywania tych rzeczy do wysyłki niby wydaje się prosty, niby jest taki sam, ale bez dbałości o kilka najistotniejszych szczegółów nie będziemy w stanie dobrze tego zrobić.
Analizujemy-jak-zapakowa-nietypowe-przedmioty-3

Tutaj również warto użyć tuby


Wspomniane już przez nas tuby tekturowe nadają się nie tylko do pakowania weń wyrobów szklanych (przede wszystkim butelek i produktów podłużnych) ale też wyrobów papierowych. Papier ma to do siebie, że stosunkowo łatwo się go składa. W związku z tym bez żadnego problemu możemy zwinąć naszą rzecz w rulon i zapakować do tuby. Jest to podstawowy krok w bezpiecznym pakowaniu papieru.

Jak zabezpieczyć tubę?


Mówiliśmy już trochę o tubach kartonowych, ale musimy jeszcze wspomnieć o dodatkowym zabezpieczeniu tego opakowania. Przecież nie chcemy, aby tuba się nagle otworzyła, a nasz przedmiot znalazł się poza opakowaniem. Wówczas bardzo łatwo może ulec zniszczeniu. Dlatego też tak ważne jest, aby zakleić oba końce tuby taśmą klejącą. Powinniśmy to zrobić szczelnie, najlepiej kilka razy. Jest to rada uniwersalna bez zależności jaki produkt pakujemy – czy szklany czy papierowy.

Pakowanie zabawek – analiza


Zabawki można jak najbardziej zaliczyć do grupy przedmiotów nietypowych. Jest tak dlatego, gdyż bardzo dużo zabawek posiada dość nieregularny kształt. Mamy też często do czynienia z zabawki wieloelementowymi – np. kolejka, domek dla lalek, klocki, itd. Z kolei zabawki pluszowe mogą w transporcie doznać uszkodzeń polegających na powstaniu rozdarć czy dziur. Oczywiście, jeśli do danej zabawki posiadamy opakowanie oryginalne, którym najczęściej jest prostopadłościenny karton, to wówczas pakowanie jest bardzo łatwe. Co innego, kiedy takiego opakowania nie ma albo wysyłamy zabawki używane. Przeanalizujmy wspólnie, jakie opakowania dostępne w sklepie Neopak nadają się najbardziej do pakowania zabawek.
Analizujemy-jak-zapakowa-nietypowe-przedmioty-4

Zabawki pluszowe pakuj w foliopaki


Zacznijmy najpierw od pluszaków. Ten rodzaj zabawek bardzo często jest pozbawiony jakiegokolwiek opakowania już przy dopuszczeniu produktu do sprzedaży. Dlatego też warto pomyśleć o skutecznym zabezpieczeniu do wysyłki. W tym celu polecamy skorzystać z foliopaku kurierskiego. Zabezpieczy on naszą zabawkę przed uszkodzeniami, ale ponadto pozwoli nam on w bardzo łatwy sposób ją zaadresować.

Wypełniacz, który dopasowuje się do kształtu


Jeśli nasze zabawki będziemy pakowali w karton, to nie zapomnijmy o wypełnieniu pustej przestrzeni w kartonie za pomocą wypełniacza. Idealnie do tego nada się chociażby wypełniacz flopak. Jego struktura pozwala mu na dopasowanie się do dowolnego kształtu. Dzięki temu bez problemu posłuży on do wypełnienia kartonu z jakąkolwiek zabawką. Ale oprócz tego może służyć jako wypełnienie właściwie dowolnego pakunku.

Pudełko ozdobne z uchwytem – bardzo dobra alternatywa


Zabawki są bardzo różne. Jeżeli decydujemy się na sprezentowanie bardzo drogiej, wyjątkowej zabawki i zamierzamy ją wręczyć przy szczególnej okazji, to możemy zawsze sięgnąć po pudełko ozdobne z uchwytem. Jest ono bardzo praktyczne – wytrzymałe i bardzo łatwo się je transportuje. Jednakże jego cechą kluczową, dzięki której jest tak często jest on wybierany przez klientów jest jego wysoka estetyka wykonania. Wzory, stanowiące ozdobę pudełka zostały wykonane bardzo starannie i artystycznym stylu. To sprawia, że to pudełko świetnie posłuży jako opakowanie na prezent chociażby na urodziny. Warto się zastanowić, czy nie wybrać tego produkty, który jest bardzo dobrą alternatywą dla torebek prezentowych.

Dlaczego warto pakować z Neopakiem?


Przeanalizowaliśmy już, jak można skutecznie i z klasą zapakować nietypowe przedmioty. Ale dlaczego warto pakować z Neopakiem? Otóż produkty dostępne w naszym sklepie zawsze są najwyższej jakości. Posiadamy szeroką gamę opakowań w pełni ekologicznych, gdyż zostały one wykonane z surowców w pełni biodegradowalnych. Oprócz tego za naszymi produktami przemawia konkurencyjna cena. Warto też wiedzieć, że wiele z naszych opakowań jest wielokrotnego użytku – kupujesz więc raz, a potem korzystasz przez bardzo długi czas.
Analizujemy jak zapakować nietypowe przedmioty
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie