Natalia KabałaNatalia Kabałasobota, 30 kwietnia 20227 minut czytanialiczba wyświetleń: 1807
Ilość komentarzy: 0

Arkusze samoprzylepne - rodzaje i zastosowanie

Arkusze samoprzylepne - rodzaje i zastosowanie

Każdy z nas codziennie szuka potrzebnych akcesoriów, przedmiotów, produktów czy dokumentów. Nie zawsze jednak zastanawiamy się nad tym, jak możemy ułatwić sobie te zadania. W takich chwilach z pomocą przychodzą tanie i skuteczne akcesoria, które mogą w prosty sposób usprawnić poszukiwania i pozwolić nam na zaoszczędzenie czasu i nerwów.

Jedną z takich propozycji są profesjonalne arkusze samoprzylepne. Produkty te należą do kategorii specjalnych etykiet oznaczeniowych, które umożliwiają zawarcie najważniejszych informacji na trwałym i widocznym nośniku. Dla tych, którzy szukają arkuszy samoprzylepnych do biura lub domu i zastanawiają się, jakie rodzaje będą najlepsze, przygotowaliśmy krótki wpis.

Rodzaje arkuszy samoprzylepnych

Arkusze samoprzylepne A4

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Arkusze samoprzylepne A4

Zanim przejdziemy do przedstawiania przykładowych rodzajów arkuszy samoprzylepnych, warto wspomnieć czym właściwie one są. Etykiety samoprzylepne to nic innego, jak rodzaj wysoce odpornych naklejek, które silnie przylegają do podłoża. Dzięki temu zawarte na nich informacje są stale dostępne dla odbiorców i nie ulegają zniszczeniu lub zgubieniu.

Ze względu na wysokie zapotrzebowanie na specjalne etykiety informacyjne, producenci zadbali o to, aby klienci mieli do wyboru wiele propozycji. My jako firma zajmująca się sprzedażą produktów najwyższej jakości, skupiliśmy się na tym, aby dobrać do naszego sklepu najlepsze rodzaje arkuszy samoprzylepnych.

Najczęstszym zainteresowaniem wśród naszych klientów cieszą się uniwersalne, białe arkusze samoprzylepne A4 w różnych rozmiarach:
 • 210 x 297 mm,
 • 210 x 74,25 mm,
 • 105 x 59,4 mm,
 • 105 x 148,5 mm,
 • 31 x 18 mm,
 • 70 x 49,5 mm,
 • 70 x 51 mm,
 • 210 x 148,5 mm,
 • 52,5 x 29,7 mm.
Wymienione propozycje to jedynie przykładowe etykiety samoprzylepne. Więcej produktów można znaleźć w kategorii arkusze samoprzylepne. Oprócz białych etykiet oferujemy także kolorowe naklejki oznaczeniowe w różnych kształtach oraz etykiety ostrzegawcze i informacyjne.

Najczęstsze zastosowania arkuszy samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne to akcesoria, które znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Najczęściej są wykorzystywane w przemyśle do oznaczania produktów i wyposażania je w kody kreskowe. Wiele osób chętnie korzysta z etykiet do oklejenia pudełek w gospodarstwach domowych lub biurach, aby ułatwić sobie organizację.

Jakie są zatem najpopularniejsze zastosowania arkuszy samoprzylepnych?
 1. Wyposażenie produktu w kod kreskowy i cenę.
 2. Oznaczenie produktów w magazynach, hurtowniach lub punktach logistycznych.
 3. Oznaczenie paczek przygotowanych do wysyłki – tutaj często stosuje się specjalne etykiety z oznaczeniami o delikatnej zawartości.
 4. Oznaczenie przedmiotów do organizacji – teczek, segregatorów, kartonów lub szafek.
 5. W domach do organizacji rzeczy, oznaczenia żywności, opisywania własnych przetworów.
 6. Opisanie dokumentów, katalogów, kolekcji kaset, płyt lub zdjęć.
 7. Oznaczenie kartonów z rzeczami podczas przeprowadzki.
 8. Odróżnienie od siebie produktów na paletach w punktach przemysłowych.
Jak widać na powyższej liście – zastosowań etykiet jest wiele. Szukając produktów z tej kategorii, warto wiedzieć, jak znaleźć naklejki, które będą dopasowane pod względem parametrów do późniejszego zastosowania.

Dlaczego warto stosować arkusze samoprzylepne?


Arkusze samoprzylepne to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na poprawienie jakości codziennego życia. Za pomocą odpowiednich naklejek można sprawnie oznaczyć pudełka, kartony czy teczki z dokumentami, co przełoży się na znaczną oszczędność czasu przy późniejszych poszukiwaniach.

Jak skutecznie korzystać z etykiet samoprzylepnych – montaż i oznaczenia


Korzystanie z etykiet oznaczeniowych nie sprowadza się wyłącznie do znalezienia dobrego produktu w atrakcyjnej cenie. Aby zakup miał sens i aby spełnił swoją rolę, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka podstawowych rzeczy. Wszystko sprowadza się do skutecznego przyklejenia naklejki, tak, aby mogła trwale znajdować się na nośniku oraz do tego, aby zawierała najważniejsze informacje. Niedbałe naklejenie etykiety z nieprzemyślanym podpisem będzie przeciwne wobec roli tego produktu.

Etykieta samoprzylepna stanowi rodzaj wizytówki rzeczy, która została nią oklejona. Dlatego właśnie element ten powinien być naniesiony na odpowiednio przygotowane podłoże i w określony sposób, aby całość wyglądała spójnie i schludnie. Ważne jest także zawarcie najistotniejszych informacji, które będą później poszukiwane przez osoby sięgające po dany produkt do zakupu lub oznaczony przedmiot. Dzięki temu tak przygotowane produkty prezentują się znacznie lepiej i wpływają na pozytywny wizerunek producenta lub firmy w oczach klientów.

Przyklejanie etykiet samoprzylepnych – jak zrobić to dobrze?


Wiele osób dba o to, w jaki sposób odpowiednio okleić produkty za pomocą etykiet. Niestety nie jest to jednak zawsze oczywiste, dlatego warto wspomnieć o kilku podstawowych zasadach, które będą wpływały na jakość oklejenia. Co jest zatem najważniejsze?

Kluczowe jest prawidłowe przygotowanie podłoża – oznacza to, że miejsce, na którym będziemy nanosić samoprzylepny arkusz, musi być dokładnie oczyszczone z pyłów, odtłuszczone, tak, aby nie znajdowały się na nim silniejsze zabrudzenia oraz ostatecznie przetarte wilgotną, a następnie suchą ściereczką. Dzięki temu, że powierzchnia będzie dokładnie oczyszczona, klej z etykiety będzie mógł przylec do podłoża i nie będzie osłabiony kurzem lub tłustymi zanieczyszczeniami. To przełoży się na znacznie dłuższą trwałość naklejki.

Podczas oklejania kartonów lub paczek istotne jest zadbanie o odpowiednie warunki pracy – temperatura otoczenia nie może być zbyt wysoka lub zbyt niska. Ma to znaczenie, jeżeli chodzi o wytrzymałość produktu – naklejek. Warto przeczytać specyfikację, w której znajduje się informacja od producenta, na temat zakresu temperatur, które nie zaszkodzą jakości pasma klejącego na etykietach.

Przyklejanie wielu etykiet na raz może być męczące. To z kolei może po pewnym czasie przełożyć się na to, że będą one naklejanie nierówno. W takich sytuacjach warto wcześniej wykonać oznaczenia miejsc, w których powinna znajdować się naklejka.

Po przygotowaniu podłoża i wyznaczeniu miejsca klejenia, wystarczy sięgnąć po arkusz i zdjąć z niego taśmę zabezpieczającą warstwę klejącą. Następnie konieczne jest dokładne nałożenie naklejki na wyznaczoną przestrzeń i wygładzenie po naklejeniu. Ostatecznie przesunięcie dłonią lub odpowiednim narzędziem wygładzającym pozwoli na szczelniejsze dociśnięcie warstwy klejącej i zadbanie o to, aby krawędzie etykiety były całkowicie dopasowane.

Oznaczanie etykiet – co powinno się na nich znajdować?


Tak, jak wspominaliśmy wcześniej – etykieta stanowi rodzaj wizytówki dla rzeczy, na którą została naklejona. Oznacza to, że liczy się nie tylko jej estetyczny i świeży wygląd, ale także treść, którą będzie przedstawiała.

W ofercie naszego sklepu na stronie internetowej w kategorii etykiet samoprzylepnych można znaleźć nie tylko gładkie jednokolorowe arkusze naklejek. Oferujemy również specjalne etykiety z określonymi oznaczeniami takimi, jak: naklejki z napisami „UWAGA SZKŁO”, etykiety z nadrukami „NIE RZUCAĆ” czy naklejki z opisami „OTWÓRZ OSTROŻNIE”. Przytoczone propozycje to jedynie przykłady, z których można skorzystać. Tego rodzaju arkusze nie wymagają już dodatkowej personalizacji i są gotowe do użycia.

Nasz poradnik dotyczący tworzenia dedykowanych naklejek, dotyczy surowych arkuszy, które mogą stanowić doskonałe tło na oznaczenie produktów. Jedną z takich propozycji są uniwersalne, białe etykiety termiczne, które sprawdzą się do nadrukowania istotnych danych. Jak zatem odpowiednio się do tego zabrać?

Oznaczenie etykiety to proces, który powinien być bardzo dobrze przemyślany. W końcu od tego, co na niej zawrzemy może zależeć to, czy klient zdobędzie poszukiwane informacje, które ułatwią mu zakup produktu. Zależnie od tego, do czego będzie przeznaczona etykieta, należy pamiętać, że mogą znaleźć się na niej informacje takie, jak:
 • kod kreskowy,
 • data produkcji,
 • termin ważności,
 • miejsce produkcji,
 • dane kontaktowe do producenta,
 • informacje o składzie produktu,
 • nazwa marki, logo i inne znaki charakterystyczne dla producentów,
 • waga produktu,
 • oznaczenia graficzne,
 • i inne.
Rozglądając się wokół nas możemy dostrzec, jak wiele różnorodnych etykiet jest na produktach. Patrząc na to, co zwróciło naszą uwagę, możemy sugerować się tym, jak nasza etykieta będzie postrzegana przez innych odbiorców. Z myślą o lepszej widoczności naklejki wiele osób chętnie sięga po kolorowe arkusze naklejek, które są dostępne w naszym sklepie w kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym, różowym, czarnym i innych.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie etykiet samoprzylepnych?


Wybierając najlepszy produkt do zastosowania, konieczne jest sprawdzenie jego specyfikacji technicznych. Dzięki charakterystycznym informacjom technicznym można odróżnić, które produkty są wysokiej jakości, a które będą bardziej ekonomiczne. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Oto lista najważniejszych czynników, które warto sprawdzić:
 • materiał nawierzchni etykiet – to główna część arkuszy, która będzie odpowiadała jednocześnie za trwałość oznaczenia, przyczepność etykiety do podłoża i jej odporność na warunki zewnętrzne,
 • do czego przeznaczona będzie etykieta – istnieją produkty dedykowane do konkretnego zastosowania, np. etykiety do żywności mają większą tolerancję na zimno podczas chłodzenia lub mrożenia produktów,
 • tolerancja na wilgoć, wodę i temperatury,
 • dodatkowe warstwy ochronne w postaci laminatu lub lakieru,
 • rodzaj podkładu – papierowy lub PET.

Dla klientów, którzy szukają informacji na temat produktów, przygotowaliśmy szczegółowe opisy naszych ofert na stronie. Dzięki temu każdy zainteresowany może uzyskać informacje o konkretnych parametrach, dotyczących wyszukiwanych propozycji etykiet.

Gdzie można kupić mocne i tanie arkusze samoprzylepne?


Wybierając produkty do domu lub firmy, warto sięgać po te, które są nie tylko najwyższej jakości, ale są także dostępne w ekonomicznych cenach. Jako doświadczeni sprzedawcy wiemy, jakie produkty są najchętniej wybierane przez naszych klientów. Dzięki temu możemy zaproponować atrakcyjne oferty, które sprzedajemy w przystępnych cenach.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu na www.neopak.pl i zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie kwestie związane z wyborem najlepszych produktów. Oprócz tego, zapraszamy na nasz dział z artykułami blogowymi, gdzie można przeczytać m.in.:
 • Bibuła ozdobna – liczne zastosowanie
 • Jak przygotować roślinę do wysyłki?
 • Jak wysłać ryby?
Arkusze samoprzylepne - rodzaje i zastosowanie
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie