Marlena KopaczMarlena Kopaczpiątek, 14 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1763
Ilość komentarzy: 0

Artykuły do pakowania książek i katalogów

Pakowanie książek. Niby prosta sprawa. Właśnie niby. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, to serdecznie zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu. Podpowiemy Ci, jak poprawnie zapakować książki do wysyłki oraz do przeprowadzki. Tak, może Cię to zaskoczyć, ale to są naprawdę odrębne tematy.

Pakowanie książek


Co warto wiedzieć?


Prowadzisz własną działalność gospodarczą, której podstawą jest wysyłka książek do klientów? Zależy Ci na tym, żeby książki dotarły do nich w stanie nienaruszonym? Nie chcesz bawić się w reklamacje i zniechęcać do siebie klientów? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że pakowanie książek do wysyłki, aktualnie nie jest Twoją najmocniejszą stroną. Jednak to nie oznacza, że tak musi być już do końca świata. I jeden dzień dłużej. Możesz to w prosty sposób zmienić. Zacznij od przeczytania do końcu tego artykułu. Z naszego poradnika dowiesz się nie tylko, jak zapakować książki do wysyłki i jak je prawidłowo zabezpieczyć, ale również, jak ją wysłać. Metod wysyłki książek jest wiele. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Podpowiemy Ci, co zrobić, aby klienci Cię pozytywnie zapamiętali i zamawiali u Ciebie jeszcze większe ilości książek.
kartony na książki


Ważna jest ilość książek


Metody opakowywania książek i kartony, jakie powinieneś do tego wykorzystać zależą od kilku parametrów. Jednym z nich jest oczywiście liczba książek, jakie pragniesz wysłać. Jeżeli masz do zapakowania tylko jedną sztukę, to najlepszym rozwiązaniem będzie karton multimal. Inaczej nazywa się go po prostu owijką na książki. Ma ona naprawdę nowatorską konstrukcję. Jest banalnie prosta do złożenia. Bez problemu w razie potrzeby możesz ją dopasować do indywidualnego rozmiaru książki.  
W naszym sklepie internetowym Neopak mamy owijki na książki w rozmiarze A4, A5 lub kwadratowe. Każda z nich jest przydatna i wartościowa. Rozmiar owijki mówi o tym, jaki maksymalny rozmiar może mieć książka, która się w nią zmieści. To znaczy, że odpowiednio są to formaty A4 i A5. Opakowanie możesz również dopasować do rozmiaru zawartości.

Owijki na książki

Owijki na książki mogą być produkowane z tektury trójwarstwowej lub z tak zwanej fali E, czyli mikrofali. Tego rodzaju owijki są naprawdę bardzo proste w obsłudze. Nawet, jeżeli nigdy wcześniej z nich nie korzystałeś, to teraz możesz spróbować. Owijki potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Będzie nim zwykła taśma klejąca. Owijki na książki zapewniają bezpieczne przesyłanie znajdujących się w nim przedmiotów. Warto wspomnieć również o tym, że owijki chronią książki przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Są idealne też do przesyłania w nich: kalendarzy, broszur, czasopism, materiałów reklamowych. Złożenie takiej owijki jest naprawdę prostym zadaniem.

Owijki na książki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Owijki na książki

A może wybrać koperty z folią bąbelkową?


Nie mamy nic przeciwko! To również jest doskonałe zabezpieczenie dla książek w czasie ich wysyłki do klienta. Chcemy tutaj też wspomnieć o tym, że jest to najlepszy patent w momencie, gdy musisz wysłać do kogoś tylko jedną książkę. W dodatku, koperty z folią bąbelkową mają to do siebie, że są szybkim sposobem pakowania książek. Mimo innych artykułów do pakowania książek na rynku, nadal koperty z folią bąbelkową są niesamowicie popularne. Wyjątkowo dużym udogodnieniem w tym przypadku, jest również dobranie właściwej koperty. Tego rodzaju artykuły do pakowania książek występują w ogromnej ilości rozmiarów. Na rynku dostępne są aktualnie koperty z folią bąbelkową w następujących rozmiarach:
 • Koperty bąbelkowe A11;
 • Koperty bąbelkowe B12;
 • Koperty bąbelkowe C13;
 • Koperty bąbelkowe D14;
 • Koperty bąbelkowe E15;
 • Koperty bąbelkowe F16;
 • Koperty bąbelkowe G17;
 • Koperty bąbelkowe H18;
 • Koperty bąbelkowe I19;
 • Koperty bąbelkowe K20;
 • Koperty bąbelkowe K12;
 • Koperty bąbelkowe L21;
 • Koperty bąbelkowe CD;
 • Koperty bąbelkowe białe;
 • Koperty bąbelkowe brązowe;
 • Koperty bąbelkowe foliowe;
 • Koperty bąbelkowe kolorowe;
 • Koperty bąbelkowe metaliczne;
 • Koperty bąbelkowe pakiety 10 sztuk;
 • Koperty bąbelkowe pakiety 100 sztuk.
Musimy tutaj uczciwie przyznać, że taki ogromny wybór kopert robi wrażenie. Jednak powiedzmy też sobie szczerze, że te koperty w mniejszych rozmiarach nie za bardzo nadają się do wkładania do nich książek. Zwyczajnie się w nich nie zmieszczą. Dlatego, zanim, zamówisz jakąkolwiek kopertę z folią bąbelkową, to najpierw koniecznie, sprawdź jej dokładne wymiary.

Koperty z folią bąbelkową mają również tę zaletę, że nie musisz kupować taśmy klejącej, aby zapakować książki. Koperty mają w środku specjalny pasek zabezpieczający, który umożliwia ich błyskawiczne zamknięcie. Wystarczy, że włożysz książki do środka, odkleisz zabezpieczenie nie pasku samoprzylepnym i zakleisz całość. Książki są już gotowe do wysyłki.

Koperty bąbelkowe


Lepszy będzie karton o większych rozmiarach?


Jeżeli jednak musisz wysłać do klienta książkę o większych rozmiarach, to wtedy naturalnie, będzie Ci potrzebny karton w większym rozmiarze. Musisz go dopasować do liczby książek i do ich formatów. To jeszcze nie wszystko. Twoim kolejnym zadaniem jest pamiętanie o tym, że taki karton z książkami musisz odpowiednio zabezpieczyć. Co to oznacza w praktyce? To, że książki nie muszą się ciągle obijać o ściany pudełka. Dlatego tutaj z kolei przyda Ci się folia bąbelkowa i taśma klejąca. Dopiero wtedy książki możesz zapakować do wybranego przez Ciebie wcześniej kartonu. Znowu zamknij całość taśmą klejącą.

Skoro jesteśmy już przy tych kartonach, to warto rozwinąć ten temat. Kartony  i pudełka wysyłkowe są jednymi z najważniejszych artykułów do pakowania książek. Wśród nich znajdziesz na przykład: kartony kwadratowe, o formacie, A3, o formacie A5 i o formacie A4. Jeżeli chodzi natomiast o kolory, to kartony na książki mogą być białe albo brązowe. Te drugie są zdecydowanie o wiele bardziej popularne. To jeszcze nie wszystko, jeżeli chodzi o kartony do pakowania książek. Równie ważne jest ich zastosowanie. Kartonów na książki z powodzeniem możesz szukać na przykład wśród pudełek do paczkomatów, czy do przesyłek. Odradzamy Ci natomiast zakup kartonów na plakaty. Z oczywistych względów. Przy wyborze kartonu na książkę koniecznie zwróć uwagę, na jego sposób składania. Kartony na książki, ogólnie rzecz biorąc dzielą się na: fasonowe (inaczej wykrojnikowe), sztancowane i klapowe. W każdym z nich z powodzeniem możesz przesłać bezpiecznie książki.
Karton na książki

Gdy jesteśmy już przy tym temacie, to pewnie zastanawiasz się na tym, z jakiej tektury powinny być dobre kartony do wysyłki książek. W związku z tym, serdecznie polecamy Ci, następujące rodzaje tektury: 3- warstwową, litą, sztywną litą, falę B, falę E (mikrofalę). To wszystko.

Na samym końcu powinieneś też zastanowić się nad tym, czy dla Ciebie lepszym rozwiązaniem będzie zakup kartonu na książki z paskiem samoprzylepnym, czy bez niego. Ostateczną decyzję pozostawiamy Tobie. Kartony sprawdzą się również do pakowania książek w czasie przeprowadzki.


Jakie dodatkowe akcesoria do pakowania książek powinieneś wybrać?


Z dodatkowych akcesoriów do pakowania książek serdecznie polecamy Ci: dyspenser do taśmy klejącej, wysuwany nóż oraz oczywiście taśmę klejącą. Przydadzą Ci się bez wątpienia również różnego rodzaju wypełniacze do paczek. Pisaliśmy już o nich całkiem sporo w poprzednim artykule. Zachęcamy serdecznie do jego dokładnego przeczytania. 


Jak wysyłać książki?

Teraz będziemy piorunująco odważni i poruszymy temat, który budzi jeszcze więcej kontrowersji, niż artykuły do pakowania książek. Co mianowicie mamy tutaj na myśli? Pocztę Polską, kurierów, paczkomaty…Tak, tak. Sposoby wysyłki książek. Na pewno nie raz w życiu jako klientowi zdarzało Ci się narzekać, na tego, czy innego kuriera. Może nawet miałeś silne wrażenie, że zamówiona przesyłka nigdy nie trafi w Twoje ręce. Chociaż…Teraz, gdy samodzielnie prowadzisz firmę wysyłkową, to pewnie już doskonale wiesz, że bycie po drugiej stronie barykady również nie jest takie fajne. Też musisz się męczyć z firmami kurierskimi. Organizowanie wysyłki i ogarnianie ewentualnych reklamacji od klientów wcale nie jest zaliczane do przyjemności.


Naszym celem nie będzie tutaj oczywiście usilne przekonywanie Cię do stosowania jakiegokolwiek sposobu wysyłki książek do klientów. Chcemy tylko poinformować Cię o dostępnych opcjach. Ostateczną decyzję pozostawiamy Tobie. W końcu to Twój biznes. Twoje małpy, cyrk i tak dalej. Przechodzimy już do tych sposobów wysyłki książek.
Dobra. Co mamy jako pierwsze na naszej magicznej liście? Oczywiście InPost. Chyba nie istnieje na tym świecie już nikt, kto by nie kojarzył tej nazwy. InPost rozbił bank, jeżeli chodzi o świat paczkomatów. Jest ich mnóstwo nawet w mikroskopijnych miejscowościach w Polsce. Paczkomaty tej firmy są banalnie proste w obsłudze. Radzą sobie z nimi znakomicie osoby dorosłe, starsze, a przy niewielkiej instrukcji nawet dzieci. InPost w najbliższym czasie planuje pewną rewolucję. Zamierza dopasować swoje paczkomaty do możliwości osób z niepełnosprawnościami. Nawet zdaniem jest to nie tylko dobry chwyt marketingowy, ale również sposób, aby tym osobom, chociaż w niewielkim stopniu ułatwić codzienne funkcjonowanie. InPost mamy już z grubsza omówiony. Teraz kolejna firma. A jest nią…

Tak, dobrze zgadłeś. Zawodna, ale znana wszystkim od pokoleń Poczta Polska. Książki możesz wysyłać nią w paczkach. Do wyboru masz następujące opcje: kuriera Pocztex, Paczkę MINI, Paczkę+ i Paczkę Pocztową. Niestety nie masz możliwości wysyłki książek w liście priorytetowym lub ekonomicznym. Na stronie internetowej Poczty Polskiej znajdziesz szczegółowe zasady wysyłki książek i jej ceny. Warto się zastanowić i wybrać najbardziej dopasowaną do specyfiki Twojego biznesu możliwość.
Zostały nam jeszcze przesyłki kurierskie. Chętnie wybierane przez klientów, bo najwygodniejsze. Szczególnie teraz, gdy pandemia szaleje i praca zdalna stała się, bardzo popularna. Każda firma kurierska ma swoje własne wytyczne dotyczące wysyłania książek. Zachęcamy Cię do zapoznania się z nimi.

Podsumowując, do wysyłki książek niezbędne są Ci omówione wcześniej artykuły do pakowania oraz sprawdzona firma wysyłkowa. To pierwsze my jako sklep z opakowaniami Neopak, z przyjemnością możemy Ci zapewnić.
Artykuły do pakowania książek i katalogów
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie