Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiponiedziałek, 25 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2914
Artykuł oceniony na 2.50 / 5Ilość komentarzy: 0

Bezpieczny transport - jak wysłać telewizor kurierem

Chcesz wysłać telewizor i nie wiesz, jak to zrobić? Transport delikatnego sprzętu RTV to bez wątpienia spore wyzwanie. Telewizor wymaga bowiem wyjątkowo ostrożnego traktowania. Jako nadawca paczki musisz również zadbać o odpowiednie opakowanie i wybór odpowiedzialnej firmy transportowej. Sprawdź zatem, jak wysłać telewizor kurierem, aby dotarł do adresata w nienaruszonym stanie. 

Wysyłka telewizora kurierem


Nowoczesne telewizory to sprzęt o sporych gabarytach. Tak duży, a jednocześnie bardzo delikatny i wrażliwy na wstrząsy przedmiot stwarza wiele problemów podczas transportu. Ekran jest wyjątkowo podatny na stłuczenie, więc niewłaściwe traktowanie telewizora może grozić uszkodzeniem lub nawet całkowitym zniszczeniem sprzętu. To jednak nie wszystko. Większość firm kurierskich w ramach przesyłki standardowej przewozi tylko telewizory typu LED oraz LCD. Sprzęt plazmowy należy z kolei wysłać jako przesyłkę paletową (na paletach euro o wymiarach 120 x 80 cm). Jeśli zastanawiasz się zatem, jak wysłać telewizor kurierem, czytaj dalej. 

Bezpieczny-transport--jak-wysa-telewizor-kurierem


Jak przygotować telewizor do wysyłki?


Zlecasz transport i nie wiesz, jak zapakować telewizor dla kuriera, aby przetrwał niezliczone załadunki i rozładunki? 

Zanim nadasz paczkę, przygotuj telewizor zgodnie z naszymi wskazówkami:
 • oczyść zakurzone elementy urządzenia miękką ściereczką z dodatkiem płynu antystatycznego,
 • odepnij od odbiornika kabel zasilający oraz wszystkie przewody,
 • antenę i pilota owiń folią bąbelkową,
 • zabezpiecz matrycę odbiornika wykorzystując do tego folię stretch,
 • włóż telewizor w fabryczne opakowanie od producenta (jeśli jeszcze je posiadasz) lub sięgnij po solidne pudełko z kartonu o odpowiednim rozmiarze,
 • wypełnij wolną przestrzeń w pudełku za pomocą specjalnych wypełniaczy do paczek.
 • zaklej pudełko za pomocą mocnej taśmy do pakowania.
Bezpieczny-transport--jak-wysa-telewizor-kurierem-1
Etykiety i naklejki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety i naklejki


Jak wysłać telewizor kurierem?


Dokładne zalecenia dotyczące sposobu pakowania i wysyłki telewizora są zależne zarówno od gabarytów telewizora, jak i od wybranej firmy kurierskiej. Warto zapoznać się z tymi wytycznymi, przed przystąpieniem do pakowania sprzętu.

Odbiornik telewizyjny, który waży mniej niż 30 kg i nie ma dużej przekątnej najlepiej wysłać w opcji „przesyłka niestandardowa”. W ten sposób zyskujesz pewność, paczka jest sortowana ręcznie, a zatem istnieje większe prawdopodobieństwo, że przetrwa dostawę w nienaruszonym stanie. Warto w takim przypadku oznakować duży karton z telewizorem za pomocą specjalnych naklejek i etykiet ostrzegawczych. Podczas sortowania przesyłek niestandardowych obsługa bierze wówczas takie oznaczenia pod uwagę oznaczenia.

UWAGA! Naklejki i etykiety ostrzegawcze kupisz w atrakcyjnych cenach w sklepie internetowym NEOPAK. Polecamy szczególnie:
Bezpieczny-transport--jak-wysa-telewizor-kurierem-2

Opakowania do wysyłki sprzętu RTV w NEOPAK


W naszym sklepie internetowym NEOPAK znajdziesz opakowania do wysyłki sprzętu RTV oraz fixboxy do urządzeń elektronicznych typu komputer, laptop czy telefon. Rozwiązania, które proponujemy naszym klientom sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zabezpieczenia cennej zawartości przesyłki przed zabrudzeniem, wstrząsami oraz uszkodzeniami mechanicznymi.
Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem. Jeśli nie wiesz, co wybrać - zadzwoń lub napisz! 

Zdjęcie autorstwa Anete Lusina z Pexels
Bezpieczny transport - jak wysłać telewizor kurierem
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie