Paweł SaigomadePaweł Saigomadeponiedziałek, 22 maja 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 70
Ilość komentarzy: 0

Bibuła ozdobna do pakowania - co warto o niej wiedzieć?

Czym jest bibuła? Jest to zwyczajowe określenie cienkiego wyrobu papierniczego. Wykorzystywana jest ona w wielu różnych branżach i dziedzinach. Znajdzie zastosowanie w produkcji pochłaniaczy będących jednym z elementów masek dymochłonnych. A także podczas produkcji filtrów olejowych i powietrza. Doskonale odnajduje się również w branży e-commerce i w branży dekoracyjnej. Jedną z cech wyróżniających bibułę jest to, że produkowana jest w gramaturze od 65 do 250 g/m2. W poniższym artykule chcemy powiedzieć kilka słów o bibule ozdobnej. Bardzo często wykorzystywana jest ona do pakowania i zabezpieczania przesyłek. Chcesz poznać kilka nietypowych zastosowań tego niezwykłego materiału? Zachęcamy do przeczytania dalszej części artykułu.

Karton klapowy z ubraniami wyłożony papierem
 

Bibuła, jakie ma właściwości?


Skąd bierze się fenomen materiału, jakim jest bibuła? Przede wszystkim jest ona miękka i plastyczna. Doskonale dopasowuje się do różnych kształtów. Dzięki temu bez problemu można przy jej pomocy zabezpieczyć przedmioty od książek po wazony, pluszowe misie czy gumki do włosów. Miękka powierzchnia dodatkowo sprawia, że bibuła ozdobna jest bezpieczna nawet dla delikatnych przedmiotów. Powierzchnie najczęściej się nie rysują, dlatego zabezpieczenie szkła, książek czy obrazów nie będzie żadnym problemem. Szerokie możliwości wykorzystania bibuły wynikają również z tego, że dostępna jest w wielu różnych kolorach. Dzięki temu masz możliwość dopasowania go do swoich potrzeb i wymagań. Bibuła jest materiałem, który łatwo się składa. Można ją kleić przy pomocy taśmy, ale nie tylko. Klej w sztyfcie również może się przydać. Znajdziesz go w kategorii kleje i spraye w sklepie Neopak.
 

Naklejki - jedne z częściej wykorzystywanych sposobów na podziękowanie za zakupy


Co mają wspólnego ze sobą naklejki okrągłe i bibuła? W przypadku wysyłki zamówień coraz więcej, jak się okazuje. Kartony wewnątrz bardzo często - w szczególności przy wysyłce produktów typu handmade. Bibuła układana jest w taki sposób, aby można było zawinąć w nią produkt. A naklejki przydają się do tego, aby bibuła się nie rozwinęła. Dzięki temu Klient po otwarciu paczki widzi bibułę dekoracyjną sklejoną estetyczną naklejką np. z podziękowaniami za zakupy. Wzbudza to nie tylko ciekawość dotyczącą tego, co znajduje się głębiej, ale również przyczynia się do podniesienia poziomu zadowolenia Klienta z przesyłki.

Pakowanie ubrań do wysyłki przez kobietę
 
Bibuła ozdobna

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bibuła ozdobna

Bibuła do pakowania i nie tylko. Co jeszcze będzie potrzebne do prawidłowego przygotowania przesyłki?


Ogromne znaczenie ma to, w jakim stanie przesyłka dotrze do odbiorcy. Każdy sprzedawca starać się powinien o to, aby zawartość paczki była idealna, gdy Klient zobaczy ją po raz pierwszy w miejscu docelowym. Dlatego wszystkie elementy mają ogromne znaczenie. Kartony powinny być wykonane z wysokiej jakości tektury, której grubość należy dopasować mniej więcej do ciężaru wysyłanych przedmiotów. Kolejnym krokiem są taśmy pakowe. Powinny wyposażone być w mocny klej, który zapobiegnie niekontrolowanemu otwieraniu się przesyłek. Zwrócić musisz też uwagę na wnętrze kartonu. Bibuła ozdobna jest coraz popularniejsza, jeśli chodzi o wyłożenie wnętrza pudełka. Tym bardziej że doskonale komponuje się z takimi rodzajami wypełniaczy do paczek jak sizzlepak, czy wiolina.
 

Bibuła ozdobna do pakowania, czy papier prezentowy - w co lepiej zapakować prezent?


Jak już wspomnieliśmy, bibuła ma wiele zastosowań. W branży e-commerce zainteresowanie nią ciągle rośnie, jednak sprawdza się nie tylko w przypadku pakowania paczek. Bibuła do pakowania doskonale nadaje się do szykowania prezentów. Jest elastyczna i miękka. Bardzo ładnie się prezentuje, a dodatkowe ozdoby podkreślają jej urok. Zapakowany w bibułę upominek można przewiązać tasiemką i ozdobić kokardą. Ciekawie sprawdzą się też sznurki i nici. Papier prezentowy również doskonale sprawdza się w takich sytuacjach. Choć delikatnie różni się od bibuły. Najczęściej zapewnić może lepszą ochronę, jednak jest to najczęściej kosztem giętkości. W przypadku papierów do pakowania warto też wspomnieć o produkcie, jakim jest papier Kraft, który jest doskonałym rozwiązaniem dla osób zaangażowanych w ochronę środowiska.

Zwinięte arkusze bibuły w różnych kolorach
 

Wykorzystanie bibuły - gdzie jeszcze można zrobić z niej użytek?


Jak już wspominaliśmy, bibuła jest materiałem, który może mieć wiele zastosowań. Nie wszystkie muszą być tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Do czego wykorzystuje się bibułę? Bardzo często znajduje ona zastosowanie w przedszkolach i szkołach. Dzieci przygotowują z ich pomocą collage, latawce, witraże i lampiony. Bibuła sprawdza się też, gdy trzeba udekorować salę na szkolną dyskotekę, lub zrobić ozdoby choinkowe. Wystarczy do tego klej, nożyczki i kilka innych akcesoriów. Oczywiście, przedmioty, które wręczane są maluchom, powinny być dopasowane do ich wieku. Warto o tym pamiętać. Jednak dobrze mieć też na uwadze fakt, że nie tylko dzieci mogą zrobić użytek z bibuły. Dorośli mogą ją wykorzystać do tworzenia różnego rodzaju elementów dekoracyjnych.
 

Podsumowanie - wykorzystanie bibuły w pakowaniu przesyłek i nie tylko


Bibuła, choć jest stosunkowo delikatnym materiałem, doskonale sprawdza się w wielu różnych branżach. Można wykorzystać ją do tworzenia ozdób świątecznych i farbowania ubrań. Dzieci w szkole mogą przygotować witraże lub udekorować salę na dyskotekę. Sprawdza się ona również w przypadku wysyłania przesyłek. Bibuła nie tylko może ochronić produkt przed porysowaniami, ale również dodać mu charakteru. Wnętrze wyłożone bibułą sprawi, że odbiorca będzie lepiej wspominał zakup. Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tego niezwykłego materiału? Zapraszamy do przeczytania jednego z artykułów. A mianowicie "Bibuła ozdobna - przykłady zastosowań".
Różne kolory rulonów bibuły
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie