Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 3 lutego 20246 minut czytanialiczba wyświetleń: 1636
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Charakterystyka antystatycznej folii bąbelkowej

Antystatyczna folia bąbelkowa to odmiana klasycznej folii pęcherzykowej. Chroni przedmioty zarówno przed uszkodzeniem mechanicznym, jak i przed wyładowaniami elektrostatycznymi, które mogą się okazać niebezpieczne dla różnego rodzaju elektroniki. Dlaczego warto sięgnąć po takie rozwiązanie? Sprawdź, czym charakteryzuje się antystatyczna folia bąbelkowa. 

Folia bąbelkowa - co to jest?


Już od pół wieku folia bąbelkowa znajduje swoje zastosowanie nie tylko w branży wysyłkowej czy sprzedażowej. Sprawdza się ona również podczas zabezpieczania mieszkania oraz prac twórczych. Jest ona dość tanim i popularnym wypełniaczem paczek. Są też tacy, którzy lubią psuć bąbelki, aby pojawił się głośny huk – co ciekawe, niektórzy terapeuci uważają, że jest to świetny sposób, aby stać się mniej nerwowym. Do brzegu. Skąd wziął się ten niepowtarzalny produkt? W jaki sposób powstał? Jego historia jest nieoczywista i wbrew pozorom bardziej zagmatwana niż mogłoby się wydawać. Nie, folii bąbelkowej nie wynalazł naukowiec, który chciał jeszcze bardziej zabezpieczać swoje paczki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na pomysł stworzenia tego produktu wpadli dwaj panowie. Folia bąbelkowa swój początek ma w Stanach Zjednoczonych – państwie wynalazków,  kreatywności i podobno marzycieli. To właśnie tam Alfred Fielding i Marc Chavannes próbowali stworzyć coś innowacyjnego – produkt, który przyniesie im sławę i pieniądze, choć bardziej o banknoty tu chodziło. Chcieli oni stworzyć projekt specjalnej, niepowtarzalnej, wypukłej tapety trójwymiarowej. Ten wynalazek nie ujrzał światła dziennego z kilku powodów. Jednym z nich była trudność w prawidłowym użytkowaniu takiego specyfiku. Na szczęście panowie nie poddali się szybko, bo przecież pieniądze jakoś zdobyć muszą. I tak przekształcając pierwotny pomysł, stworzyli oni folię bąbelkową. Nie trzeba chyba mówić, jak szybko została ona skazana na sukces. Stało się to wręcz ekspresowo. Na początku możliwości tego fenomenalnego wynalazku były dość ubogie. Jeden rodzaj, jedna długość i wielkość to wszystko, na co mógł liczyć użytkownik. Po latach firma rozwijała się, aby w końcu powstało imperium o nazwie SealedAir. Gdyby nie jeden, mały pomysł zrodzony w głowie wynalazców, nie wiadomo, jakby wyglądał dzisiejszy proces pakowania. Byłby on trudniejszy, a może sprawniejszy. 

Jedyne, co pozostało to skupić się na folii bąbelkowej, którą otrzymujemy w dzisiejszych czasach. Jest ona stworzona ze specjalnego plastikowego materiału, który cechuje się sprężystością i przezroczystością. Co najbardziej charakteryzuje folia bąbelkowa? Przede wszystkim małe, a czasem wyjątkowo duże pęcherzyki wypełnione powietrzem – tak, to te, które po naciśnięciu pękają i sprawiają ogrom frajdy. Znajdują się one na całej długości folii i zazwyczaj są rozłożone w regularnych odstępach. Właśnie dzięki temu folia nazywana jest pęcherzykową, choć częściej słyszy się wersję bąbelkową. 

Warto wspomnieć, że w Polsce obchodzony jest Dzień Uznania dla Folii Bąbelkowej. Brzmi ciekawie? To prawda. Na całym świecie ludzie doceniają ten niezawodny produkt, dlatego na 365 dni jeden powinien być przeznaczony właśnie dla niego. Z dalszej części artykułu dowiesz się, czy folia bąbelkowa jest antystatyczna.


Antystatyczna folia bąbelkowa - cechy charakterstyczne


W szkołach licealnych uczy się uczniów o tym, czym dokładnie jest elektryczność statyczna i, w jaki sposób ona powstaje. Wiadome jest, że pocieranie balona o ubranie sprawi, że powstanie wyżej wymienione zjawisko. Natomiast rzadko kiedy wspomina się, co dzieje się ze zgromadzoną energią, a przecież musi ona zostać wyładowana. Jeśli nastąpi nagłe i nieprzewidziane ujście energii może ulegnąć ono redystrybucji, co w efekcie uszkodzi dany produkt lub zniszczy go na tyle mocno, że nie będzie można go naprawić. Właśnie po to używa się antystatycznej folii bąbelkowej. Jest ona niczym klatka Faradaya. Zabezpiecza ona wysyłany towar nie tylko przed uszkodzeniami spowodowanymi wstrząsami, ale również elektrycznością. Nie wszystkie produkty są czułe na energię i nie wszystkie zostaną przez nią uszkodzone, ale są takie, które wymagają dodatkowej ochrony i odpowiedniego zabezpieczenia. 

Folia bąbelkowa antystatyczna tworzona jest z takiego samego materiału, co jej klasyczna wersja – czyli polietylenu, ale dodatkowo dodawany jest specjalny dodatek antystatyczny. Wszystko to po to, aby zabezpieczyć sprzęty elektroniczne, które muszą zostać wysłane z punktu A do punktu B. Można powiedzieć, że ten rodzaj folii bąbelkowej daje podwójne korzyści, ponieważ nie tylko chroni przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi i wstrząsami, ale również przed elektrycznością, a dokładnie przed wyładowaniami elektrostatycznymi. To właśnie powód, dla którego sklepy z elektroniką czy hurtownie sprzędający właśnie sprzęt takiego rodzaju powinny mieć w zanadrzu antystyczną folię bąbelkową. No, chyba że nie zależy im na jakości towaru, który sprzedają i mają czas na niepotrzebne zwroty i wymiany wadliwej elektroniki. 

Różowa folia antystatyczna
Folia bąbelkowa antystatyczna (ESD)

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa antystatyczna (ESD)


Antystatyczna folia babelkowa - dlaczego warto?


Antystatyczna folia bąbelkowa nie tylko zabezpieczy sprzęt elektroniczny, ale również wszelkie podzespoły komputerowe, nośniki danych, elementy telefonów i tabletów, które posłużą do naprawy zepsutego sprzętu, a nawet płyty CD oraz DVD. Dlaczego jest ona, aż tak polecana i chwalona przez jej użytkowników? Przede wszystkim dlatego, że doskonale przylega do przedmiotów  – jest wręcz, jak taśma. Daje ona gwarancję bezpieczeństwa. Słynie ze swojej niezwykłej i często niezastąpionej elastyczności i wytrzymałości. Ciężko ją rozerwać, przerwać czy rozciąć; trzeba do tego celu użyć naprawdę ostrego narzędzia. Warto wspomnieć, że folia jest elektrostatyczna, co oznacza, że wszelkie ładunki gromadzą się w niej i nie docierają do elektroniki. Folia bardzo dobrze chroni przed zniszczeniem spowodowanym spięciem.

Folia antystatyczna to zabezpieczenie wręcz doskonałe. Nie zrobią jej nic otarcia, złamania, zarysowania. Nawet ocieranie się dwóch paczek pokrytych folią nie sprawi, że ulegnie ona zniszczeniu. Warto transportować w niej wartościowe, drogie produkty. Folia nie jest sztywna, wręcz przeciwnie. Łatwo dopasowuje się do rozmaitych kształtów, a więc może zastąpić styropian, a nawet karton. To nowoczesne rozwiązanie zapewni doskonałą amortyzację i gwarancję, że elektronika dotrze w takim stanie, w jakim została wysłana. 

Folia antystatyczna - gdzie kupić?


Dobrej jakości antystatyczna folia bąbelkowa w rolcedostępna jest w skelpie internetowym NEOPAK. Naszym klientom gwarantujemy nie tylko najwyższej jakości opakowania na każda okazję, ale także błyskwiczną wysyłkę i konkutencyjne ceny. Jeśli nie wiesz,jaką folię babelkową wybrać, skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu lub firmy. 

Jednym z najczęściej wybieranych produktów w naszym sklepie internetowym jest antystatyczna folia bąbelkowa w kolorze różowym. Jej długość to, aż 100 metrów, a szerokość 60 centymetrów. To idealne wymiary dla firm, które często pakują niezliczone ilości paczek  i nie mają czasu na ciągłą wymianę rolek na nowe. Antystatyczna folia wypełniona jest pęcherzykami powietrza, których zadaniem jest odpowiednie zabezpieczenie produktów i ochrona przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi oraz elektrycznością. Folię uznaję się za doskonały amortyzator, ponieważ niestraszne jej żadne wstrząsy i naciski. Niezależnie czy spadnie na nią druga paczka, czy ocierać się będzie o nią wielki karton, folia i tak pozostanie nienaruszona. Polecana przy transporcie towarów typu elektronika, ale również jedzenie czy leki, ponieważ wykorzystać ją można jako izolatora. Jest ona typowym niezbędnikiem na magazynach, w biurach i sklepach, które skupiają się na wysyłce. Antystatyczna folia bąbelkowa posiada dodatkową warstwę ochronno-wzmacniającą HDPE. 

Innym często wybieranym produktem jest antystatyczna folia bąbelkowa 120CM/100M/B1/10MM, czyli rolka o długości 100 metrów i szerokości 120 cm. Została ona stworzona, aby zaspokoić potrzeby największych graczy na rynku wysyłkowym.  Jak jej poprzedniczka, ona również jest różowa, natomiast jest to jej zaleta – paczka wygląda o wiele bardziej estetycznie, kiedy zapakowana elektronika jest owinięta kolorem różowym. Antystatyczna folia bąbelkowa sprawdzi się przy pakowaniu lodówek, dużych telewizorów, kuchenek elektrycznych i wszelkiego rodzaju AGD. Oczywiście mniejsze przedmioty również mogą być zabezpieczone za pomocą tego niezastąpionego produktu – telefon, tablet, a nawet laptop. Nie ma potrzeby się ograniczać. Folia ochroni przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, wstrząsami, otarciami, a przede wszystkim elektrycznością statyczną, bo właśnie do tego celu została ona stworzona. 


Co pakować w folię antystatyczną? 


Tak naprawdę można pakować w nią wszystko. Jej możliwości nie są ograniczone i zwykle folia antystatyczna zastępuje swoją klasyczną wersję. Najczęściej używa się jej do zabezpieczania produktów przeznaczonych do wysyłki. Mowa tutaj o towarach elektrycznych, bo to one są najbardziej narażone na działania prądu. Kuchenki, zmywarki, lodówki wszelkie duże AGD domowego użytku, ale również blendery, miksery, roboty kuchenne – one również wymagają dużej ochrony. Folia antystatyczna to produkt, który najczęściej spotkać można, kupując przez internet telefon komórkowy, tablet, konsolę do gier. Właśnie takie przedmioty potrzebują produktu, który ochroni przed elektrycznością statyczną. Artykuły biurowe, takie jak: drukarki, skanery, telefony wymagają spakowania w folię antystatyczną. To wszystko dla bezpieczeństwa i zabezpieczenia funduszy. Pakowanie w takie zabezpieczenie to w pewnym stopniu gwarancja, że towar dojdzie we właściwym stanie, a nie uszkodzony. Czy warto elektronikę pakować w zwykłą folię? Nie. Folia klasyczna, a ta antystatyczna prawie nie różni się ceną. Jest taka sama, jeśli o wygląd chodzi i równie łatwo owijać w nią dany produkt – a więc, jaki miałby być powód, by wybrać zwykłą folię? Przecież godziny spędzone na stresowaniu się, czy paczka dojdzie we właściwym stanie, raczej nie są dobrym rozwiązaniem. A co jeśli elektryczność uszkodzi towar? Naprawdę są przedsiębiorcy, którym chce się bawić w zwroty, naprawy czy ponowne wysyłki? Raczej każdemu zależy na dobrej, jakościowej opinii i tym, by produkt doszedł we właściwym stanie. 


Folia bąbelkowa antystatyczna
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie