Aneta BurzyAneta Burzyponiedziałek, 18 lipca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1754
Ilość komentarzy: 0

Ciekawostki ze świata opakowań - czym są kofrety?

Jesteśmy pewni, że z kofretami każdy się spotkał nie wiedząc, że te wyjątkowe opakowania właśnie noszą taką nazwę. Najczęściej widuje się je na sklepowych półkach w okolicy świąt Bożego Narodzenia, bo to w tym czasie sprzedaje się najwięcej zestawów kosmetyków. Chociaż coraz częściej kofrety można znaleźć spacerując po drogeriach każdego dnia. Sprzedaż gotowych zestawów, czy to kosmetyków, czy słodyczy, a nawet zestawów przetworów. 

Tego typu zestawy są świetną opcją awaryjną, w momencie, gdy nie jesteśmy pewni co kupić albo w przypadku, gdy kupujemy prezent na ostatnią chwilę. Nie wymagają one nawet czasochłonnego pakowania. Można je obwinąć satynową wstążką, wrzucić do torebki prezentowej lub - jeśli mamy na to ochotę - opakować papierem ozdobnym. Ale mogą być również w pewnym sensie testem produktów, które w tych zestawach czasem występują w mijebszych pojemnościach. Dzięki zestawom można sprawdzić nowinki kosmetyczne i przekonać się, czy produkty się sprawdzają, albo przetestować pakowane w zestawy mini miody, czy dżemy w różnych wersjach smakowych i dopiero wtedy zdecydować się na zakup pełnowymiarowych produktów. 

Czym w takim razie są te tajemnicze kofrety? 


Z powyższego wprowadzenia łatwo wywnioskować, że za nazwą kofret kryje się po prostu opakowanie zaprojektowane tak, by pomieścić zestaw produktów bez konieczności stosowania dodatkowych wypełniaczy i przekładek. To opakowanie dekoracyjne, nadające się do ekspozycji i pięknie wykończone i jak podkreślaliśmy wyżej jest to opakowanie prezentowe.

kofrety, pudełka prezentowe, pudełka personalizowane, pudełka na kosmetyki

Jakie funkcje spełniają kofrety?


Powszechność występowania kofretów karze domyślać się, że za ich fenomenem stoją funkcje, które powodują, że są tak chętnie wybierane. Jakie funkcje można dopasować do tych opakowań? 
  • marketingową – dobrze wiadomo, że dla klientów bardzo istotny jest aspekt wizualny kupowanych przedmiotów. Pakowane zestawy w pięknie wykończone kofrety dobrze prezentują się na sklepowych półkach. Poza tym można je spersonalizować tak, by dopasować je do kolorów brandu, albo wpasować się w okazje, na którą sprzedawane są zestawy. Pudełka wyglądają jak gotowy prezent, którego klienci nie muszą dodatkowo opakowywać. 
  • transportową – sprzedając produkty, szczególnie, gdy rozważana jest ich sprzedaż wysyłkowa trzeba mieć na względzie opakowanie, które zabezpieczy produkty przed uszkodzeniem i zniszczeniem, którego mogłyby doświadczyć podczas transportu. Użycie do zapakowania kilku przedmiotów wspomnianych kofretów pozwala na umieszczenie indywidualnych produktów w specjalnie zaprojektowanych otworach, co zapobiega ich stykaniu podczas wysyłki - tym samym ograniczając ryzyko uszkodzenia poprzez stykanie się produktów ze sobą. Istotne z punktu widzenia transportu przedmiotów będzie zastosowanie do produkcji opakowania również odpowiedniej grubości kartonu. Dzięki zastosowaniu odpowiednio grubej tektury, czy też tworzywa opakowanie nie zostanie uszkodzone nawet, gdy zapakowany zostanie w nie ciężki produkt. A dodatkowo można zastosować wkładki, wytłoczki, czy magnesy pomagające uzyskać stabilność produktów. 
  • ekologiczną – nie jest wcale nowością, że ekologia ma ogromne znaczenie dla współczesnego konsumenta. Zwraca on coraz większą uwagę na pochodzenie opakowań i stara się dokonywać wyborów, które nie obciążają środowiska. Producenci opakowań mają to na względzie i często wykorzystują do produkcji surowce pochodzące z recyklingu. Ponadto dzięki temu, że opakowania są zaprojektowane w sposób, który ogranicza ryzyko uszkodzeń nie ma potrzeby używania dodatkowych wypełniaczy. To również przekłada się na ograniczenie ilości odpadów.
  • luksusową – pięknie opakowane produkty w specjalnie zaprojektowanych pod nie opakowaniach pozwalają klientom odczuć, że każdy element produkcji został dokładnie przemyślany. Tego typu dbałość o detale jest utożsamiana z drogimi i luksusowymi, a klientom kupującym zestawy pakowane w kofrety pozwalają poczuć namiastkę luksusu. 

Jakie produkty można zapakować w kofrety? 


Jak już zdążyliśmy wspomnieć w kofrety pakuje się najczęściej zestawy kosmetyków, przetwory i słodycze. Takie zestawy upominkowe widujemy na półkach sklepowych i po takie klienci chętnie sięgają podczas różnych okazji. Natomiast nie są to jedyne produkty, które można bezpiecznie zapakować w tego typu opakowania. W zestawach można kupić również alkohol z dedykowanymi kieliszkami lub szklankami albo kawę z kubkiem. Poza tym osoby sprzedające rękodzieło docenią zalety opakowań pozwalające na zabezpieczenie przedmiotów przed przemieszczaniem się po opakowaniu zmniejszając ryzyko uszkodzeń w transporcie. Dzięki temu, że rękodzieło będzie pięknie wyeksponowane można przyciągnąć uwagę większej ilości osób. 
Produkty ozdobne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Produkty ozdobne

Kofrety a ekologia 


Klienci coraz większą wagę przywiązują do kupowanych przez siebie produktów zważając na ich wpływ na środowisko, nie bez znaczenia pozostają również opakowania, w których produkty są sprzedawane. Mimo, że zestawy prezentowe głównie kojarzą się z opakowaniami wykonanymi z tworzyw sztucznych, coraz częściej można znaleźć na rynku opakowania stricte ekologiczne. 

kofrety, pudełka prezentowe, pudełka personalizowane, pudełka na kosmetyki

Po pierwsze stosując kofrety redukujemy ilość zużytych surowców używanych do wypełnienia pustych przestrzeni, czyli produktów mających na celu zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniem i zniszczeniem w trakcie transportu. W przypadku kofret produkty są ułożone tak, by nie miały możliwości przemieszczania się. Ograniczenie pustych przestrzeni w pudełkach przekłada się również na ich rozmiary, co bezpośrednio przyczynia się do redukcji miejsca potrzebnego do ich transportu - to znaczy, że tym samym środkiem transportu będzie można przewieźć więcej produktów. Mniejsze pudełka powodują również zwiększenie ilości produktu na sklepowych półkach, czyli przekładają się na rzadsze dostawy. 

Po drugie podczas produkcji kartonu zwraca się uwagę na produkcję w oparciu o zrównoważoną gospodarkę leśną, co mogą potwierdzić certyfikaty FSC/PEFC. Okienko ekspozycyjne również zostaje produkowane z materiałów z recyklingu, a po wykorzystaniu łatwo można je odczepić od reszty opakowania, co ułatwia segregację odpadów. Pudełka nadal są kolorowe, ale farby i lakiery, których używa się do malowania kartonów zawierają coraz mniej składników zagrażających środowisku. Może nie jest to jeszcze sytuacja idealna, ale coraz więcej producentów dąży do tego, by tworzyć coraz to bardziej ekologiczne alternatywy dla zwykłych opakowań. 

Alternatywy dla kofretów


W zależności od tego, co będziemy próbowali spakować i jaki efekt osiągnąć możemy posłużyć się również alternatywami dla kofretów - efekt oczywiście będzie nieco inny, ale produkty będą zabezpieczone na czas transportu, ale też pięknie wyeksponowane. Jakie zatem można zaproponować opakowania, które spełnią podobne funkcje?

Pudełka z okienkiem ekspozycyjnym


Pierwszą propozycją będą pudełka posiadające okienko ekspozycyjne, które pozwala konsumentom na zerknięcie do ich wnętrza jeszcze przed zakupem. Pudełka z oknem dostępne są w wielu różnych rozmiarach pozwalając na eleganckie opakowanie różnych przedmiotów - w tym kosmetyków, ubrań, zestawów prezentowych, czy kwiatów. Dostępne w Neopak pudełka dostępne są w wielu kształtach - nie tylko klasyczne na bazie kwadratu, czy prostokąta, ale również nieco mniej typowe na bazie sześciokąta. Pudełka poza różnymi wymiarami podstawy różnią się również wysokością i kolorem - dostępne są kartony w standardowym brązowym kolorze, jak i te barwione - między innymi czerwone, czarne i białe. 

Aby zabezpieczyć produkty umieszczone w pudełkach tego typu przyda się wypełniacz, który będzie w stanie zabezpieczyć produkty przed ocieraniem się o siebie, ale i uszkodzeniem mechanicznym podczas wysyłki, czy przenoszenia produktów. Jeśli dodatkowo wypełniacz ma spełniać funkcje estetyczną wybór powinien paść na kolorową wiolinę drzewną występującą w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo można dopasować ją do kolorów marki, czy podkreślić walory produktu. Kolejną propozycją może być Sizzlepak, który równie dobrze sprawdzi się do zabezpieczenia produktów i podobnie, jak wspomniana wiolina można dobrać go kolorystycznie do własnych potrzeb. Alternatywą dla dwóch wymienionych wypełniaczy może być dekoracyjny sizal często używany do uzupełniania pustych przestrzeni właśnie w różnego rodzaju zestawach prezentowych. Dekoracyjnym elementem wykorzystywanym przy pakowaniu jest często kolorowa rafia, która wypełnia koszyki i pudełka prezentowe.

pakowanie ceramiki, alternatywa do kofretów, sizzlepak, wypełniacze dekoracyjne

W asortymencie znajdą się oczywiście także opakowania na wino z oknem, które pozwolą na ekspozycję etykiety napoju. Sprawdzą się one jako opakowania prezentowe ale też ekspozycyjne. W ofercie znajdą się też specjalnie zaprojektowane opakowania na słoiki z otworem. Poza pudełkiem na jeden słoik, dostępne są również pudełka karbowane na dwa, trzy i nawet cztery słoiki. To kolejny pomysł na zapakowanie prezentów - także tych zrobionych własnoręcznie. 

Bezpieczne pudełka z przegródkami


Nie zawsze pudełka ekspozycyjne sprawdzają się podczas wysyłki przedmiotów, szczególnie wysyłki bardzo delikatnego rękodzieła albo większej ilości kruchej ceramiki. W takich przypadkach dużo lepiej spiszą się mocne kartony tekturowe z przekładkami, które odgrodzą od siebie produkty uniemożliwiając ocieranie się ich o siebie - dzięki temu ceramika nie zostanie uszczerbiona, a przedmioty w przegródkach nie będą miały zbyt dużego zakresu ruchu. W tego typu kartonach często widuje się przesyłane lub przewożone butelki wina. Przed stłuczeniem chronią je przekładki z tektury falistej sięgające od dna po czubek pudła. 

Teraz robiąc zakupy można świadomie sięgać po kofrety zdając sobie sprawę, że mają swoją wyjątkową nazwę. A w przypadku, gdy jednak nie będą odpowiednie do produktów w ofercie, można zdecydować się na alternatywy przedstawione wyżej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości podczas wyboru odpowiedniego pudełka zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem, który z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z oferty stworzonej z myślą o Twoim biznesie.
kofrety, pudełka prezentowe, pudełka personalizowane, pudełka na kosmetyki
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie