Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 3 stycznia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 944
Ilość komentarzy: 0

Co można wrzucać do worków big bag?

Worki big bag są specyficznym rodzajem worków, które najczęściej są wybierane przez klientów do specjalnych celów. Niestety pokutuje mylne przekonanie, że worki big bag skutecznie służą do przechowywania czy też przenoszenia w nich jednego ewentualnie dwóch rodzajów przedmiotów. Jest to oczywiście mit, który można bardzo łatwo obalić. Worki big bag zostały bowiem wykonane w taki sposób, że poza ich tradycyjnym (chciałoby się powiedzieć: standardowym przeznaczeniem) możemy wyróżnić wiele innych zastosowań.
Co-mona-wrzuca-do-workw-big-bag

Czy ma znaczenie, co wkładamy do worków big bag?


Worki big bag są różne, ale generalnie zostały one wykonane w podobny sposób. To sprawia, że jeżeli zadajemy pytanie o rodzaj zawartości tego opakowania, to generalnie rzecz biorąc nie ma to dużego znaczenia. Produkt ten został wykonany z polipropylenu, a to spowodowało, że worki te posiadają niesamowite właściwości techniczne. Po pierwsze warto zwrócić uwagę na ich ogromną wytrzymałość. Nie ma znaczenia, czy wrzucasz tam produkty lekkie, czy ciężkie, czy zostawisz trochę miejsca w roku czy załadujesz go pod otwór. Taki worek nie pęknie nawet przy przenoszeniu przedmiotów o bardzo dużej masie. Co jeszcze warto wiedzieć, to na pewno to, że taki worek jest nieprzemakalny. Chroni więc on naszą zawartość nie tylko przed wilgocią, ale też brudem.

Te rzeczy możesz zapakować do worków big bag


No dobrze, ale jakie konkretnie przedmioty możemy ładować do worków big bag? Najbardziej ogólna odpowiedź na to pytanie brzmi: wszystko, w zależności od naszych potrzeb albo wyobraźni. Trudno jest znaleźć wszystkie rzeczy, dla których worki big bag sprawdzą się idealnie jako opakowania. Dlatego też warto zrobić sobie ogólny przegląd zastosowań: od najbardziej standardowego po te zupełnie nieoczywiste.

Gruz w workach big bag – standardowe zastosowanie


Worki big bag idealnie sprawdzają się zarówno na placu budowy jak i przy remontach. Jest tak dlatego, że standardowym przeznaczeniem worków big bag jest ładowanie do nich gruzu. Zdążyliśmy już co nieco sobie wspomnieć o wysokiej wytrzymałości tych opakowań. Gruz jest ciężki, ale to wcale nie szkodzi – możemy załadować worek do pełna, a potem przy przenoszeniu gruzu do miejsca składowania nasze opakowanie nie pęknie. Przy tego rodzaju zadaniach zawsze warto rozważyć rozmiary potrzebnych worków. W sytuacji, w której np. burzone będą całe ściany, a co dopiero mówić o pomieszczeniach zostaniemy ze stertą bardzo ciężkiego gruzu. Wówczas worki big bag idealnie spełnią swoje zadanie podczas sprzątania placu budowy albo miejsca remontu.
Co-mona-wrzuca-do-workw-big-bag-1

Worki big bag jako worki na ubrania


Dość nieoczywistym sposobem zastosowania worków big bag jest pakowanie w nie ubrania. Sprawdza się to w praktyce chociażby przy przeprowadzkach. Ludzie wymyślają różne rodzaje opakowań dla ubrań, ale jednak worki big bag za każdym razem okazują się wymagającą konkurencją. W starciu z workami foliowymi znów przeważa wytrzymałość oraz nieprzemakalność worków big bag. Wyobraźmy sobie, że przeprowadzka ma miejsce jesienią albo zimą. Wówczas łatwo o opady atmosferyczne, które źle wpłynęłyby na tekstylia. Także warto zwrócić uwagę, że jeżeli na dworze jest błoto albo kałuże, to nasze ubrania mogłyby się łatwo zanieczyścić. Worki big bag wygrywają więc i na tym polu. Jedyną przewagą worków foliowych może być to, że są tańsze. Z kolei pakowanie rzeczy w kartony – przy oddaniu pełnej użyteczności dla opakowań tekturowych – ma jedną wadę. Chodzi o to, że załadowane kartony zajmują dużo miejsca. Zastosowanie worków big bag pozwala zaoszczędzić nam przestrzeń.
Co-mona-wrzuca-do-workw-big-bag-2

Worki big bag w pracach ogrodowych


Ze względu na swoje bardzo praktyczne właściwości worki big bag odnajdą się także doskonale w różnego rodzaju pracach ogrodowych. Tutaj – technicznie rzecz biorąc – ich zastosowanie będzie podobne, co przy budowie albo remontach, z tą tylko różnicą, że tutaj będziemy pakować różnego rodzaju odpady ogrodowe. I tak, przy plewieniu chwastów worki big bag znakomicie sprawdzą się do gromadzenia w nie takich odpadów. Jeżeli zaś mamy do ścięcia drzewo – które zmarło albo zostało zniszczone do korzeni przez burzę – to tutaj położeniu drzewa na ziemi musimy rozdrobnić je siekierą. Później możemy wykorzystać tak pozyskane drewno, chociażby na opał. Jednakże przedtem warto zgromadzić je w worku big bag. Co jeszcze warto wiedzieć przy tym użyciu to na pewno to, że worki big bag nadają się także, do przechowywania w nich ziemi. Jeżeli chcemy przesadzić krzewy, zrobić nowe grządki albo np. założyć ogród warzywny, to wówczas potrzebujemy dużo żyznego gruntu. Możemy go na bieżąco pobierać z worka big bag. Dzięki temu wszelkie prace ogrodowe będą przebieg sprawniej i szybciej.
Worki materiałowe Big Bag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki materiałowe Big Bag

Tu kupisz najlepsze worki big bag


W sklepie Neopak możesz znaleźć różnego rodzaju worki big bag. Weź pod uwagę to, jaki jest rozmiar danego opakowania, gdyż od tego będzie zależało, czy dany worek odpowie adekwatnie na Twoje potrzeby. Pragniemy także zwrócić uwagę klientów na to, że w sklepie Neopak worki big bag są teraz dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Zakup ich nawet w większej ilości, na pewno nie uszczupli zanadto Twojego portfela.
Co można wrzucać do worków big bag?
Wyślij emailem
  • Ile kosztują worki Big Bag?

    Worek tyłu Big Bag wykonany jest z polipropylenu o podwyższonej gramaturze. Przeznaczony jest do przechowywania produktów sypkich, granulowanych i tym podobnych. Płaskie dno zapewnia mu stabilność nawet jeśli jest pusty. W zależności od rodzaju worka cztery lub dwa mocne uchwyty zapewniają łatwość przenoszenia go z miejsca na miejsce. Worki Big Bag są uniwersalne i praktyczne dlatego znajdą zastosowanie w wielu branżach. Mimo że jest to produkt specjalistyczny, to jego cena jest bardzo przystępna. Dokładna cena zależna jest od rodzaju, ładowności czy wymiarów worka Big Bag, jakiego potrzebujemy. Najtańsze worki Big Bag to koszt poniżej 30 złotych.

    Dobrej jakości worki Big Bag w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
  • Czy worki Big Bag są ekologiczne?

    Worki Big Bag są bardzo trwałe, a wynika to z procesu produkcji, który opiera się na wytrzymałych włóknach polipropylenowych. Mają one wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także na promieniowanie UV czy też wodę. Służą do transportu, magazynowania i przechowywania różnych rodzajów towarów. Worki Big Bag są powszechnie stosowane w wielu branżach na przykład w budownictwie, rolnictwie i przemyśle. Wszystkie worki produkowane są z najwyższej jakości materiałów, ze wszystkimi standardami jakości co sprawia, że są bezpieczne w użyciu. Dzięki swojej wytrzymałości worki Big Bag mogą być używane wielokrotnie i służyć nam przez wiele lat co sprawia zmniejszenie ilości odpadów. Ponadto polipropylen jest materiałem, który łatwo poddaje się recyklingowi, dzięki czemu worki Big Bag mogą być przetworzone na nowe produkty, co sprawia, że w pewnym stopniu są ekologiczne.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie