Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiniedziela, 4 lutego 20243 minuty czytanialiczba wyświetleń: 5343
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Co można zrobić z folii bąbelkowej dla dzieci?

Folia bąbelkowa to opakowanie, które może się poszczycić naprawdę ogromną liczbą różnych zastosowań. Choć jej nadrzędną funkcją jest amortyzacja i ochrona przedmiotów, równie dobrze sprawdza się w pracach ogrodniczych, pozwala zachować temperaturę potraw na wynos, a nawet podnosi komfort spania na materacu. Z tego artykułu dowiesz się natomiast, co można zrobić z folii bąbelkowej dla dzieci. 

Folia bąbelkowa to łatwo dostępny i niesłychanie uniwersalny materiał, który idealnie sprawdza się do kreatywnych zabaw - artystycznych i sensorycznych. Poniżej kilka pomysłów na zabawę z folią. Zainspiruj się!

Osoba, dłonie, folia bąbelkowa
Zdjęcie dodane przez RODNAE Productions z Pexels

 

Bąbelkowy tor przeszkód


Na podłodze należy rozwinąć rolkę papieru w taki sposób, aby utworzyć szeroką ścieżkę. Jeśli nie masz pod ręką rolki, możesz za pomocą taśmy do pakowania połączyć ze sobą kilka arkuszy papieru do pakowania. Na tak przygotowanym torze, rozłóż folię bąbelkową i przyklej ją z dwóch stron (na początku i na końcu), aby się nie ześlizgiwała podczas zabawy. W szczelinę powstałą między papierem a folią bąbelkową wsyp groch, różne rodzaje kaszy lub inne produkty sypkie i potem pozwól dziecku chodzić po bąbelkach. To będzie niezapomniane doświadczenie sensoryczne, bowiem wędrowanie ścieżką sensoryczną, genialnie stymuluje zmysł dotyku. 

Niebieska folia bąbelkowa
 

Bąbelkowe ślady


Przygotuj długi tor z papieru, taki sam jak w poprzednim punkcie. Odetnij dwa identyczne kawałki folii bąbelkowej na metry i przyklej taśmą klejącą do stópek dziecka tak, aby nie spadały podczas chodzenia. Wspólnie pomalujcie teraz folię na ulubiony kolor i zabawę czas zacząć. Maluch może chodzić w foliowych “butach” po papierowym torze zostawiając za sobą bąbelkowe ślady.
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa


Bąbelkowe muzykowanie


Wręcz dziecku kawałek folii (może być folia bąbelkowa z dużym bąblem BKS), a następnie poproś, aby zgniatało bąbelki w rytm muzyki. To doskonałe ćwiczenie stymulujące zmysł słuchu, a jednocześnie genialny sposób na rozwijanie umiejętności z zakresu motoryki małej. Ty też spróbuj! 


Odciskanie bąbelkowych wzorów


Cała rodzina gotowa na świetną zabawę? W takim razie przygotuj kilka kawałków folii bąbelkowej, kolorowe farby plakatowe i papier ksero. Pozwól dziecku namalować na folii wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy. Ty też dołącz do tworzenia obrazu. Takie dzieło, jeszcze mokre od farby, przyłóż do kartki, mocno dociśnij i bąbelkowy obraz gotowy! Prawda, że genialne? 

Farby kolorowe i pędzle
Zdjęcie dodane przez Ylanite Koppens z Pexels

 

Bąblowe stemplowanie


Do tej zabawy oprócz folii bąbelkowej, przygotuj kilka kartek papieru (może być także kolorowy papier do origami), farby plakatowe oraz karton, klej na gorąco i  plastikowe zakrętki od napojów. W ramach zabawy pozwól dziecku wyciąć z tektury dowolnie wybrany kształt (np. kwadrat lub koło), a potem wspólnie naklejcie na niego folię bąbelkową . Po drugiej stronie kartonu przyklej nakrętkę. Otrzymasz w ten sposób praktyczny uchwyt.  Na koniec wystarczy pomalować folię bąbelkową na dowolny kolor i stempel gotowy! Można nim udekorować brązowy papier do pakowania albo stworzyć niepowtarzalny stempelkowy obrazek. 


Drukowanie folią bąbelkową


Drukowanie papieru folią bąbelkową antystatyczną lub klasyczną to bardzo atrakcyjna zabawa plastyczna dla dzieci i fantastyczne ćwiczenie na motorykę małą. Czy wiesz, że wystarczy niewielki kawałek folii, żeby zrobić unikalny obrazek we wszystkich kolorach tęczy? Gotowego papieru można potem użyć jako tła do wyklejanki, rysować na nim lub wycinać z niego wybrane kształty.

Zacznij od ułożenia folii płaską stroną na gładkiej powierzchni. Teraz sięgnij po pędzelki, wałki lub inne malarskie akcesoria, aby nałożyć wybrane kolory na pęcherzyki. Warstwa farby powinna być gruba. Pamiętaj, aby robić to precyzyjnie – jeśli chcesz, możesz zmieszać ze sobą kilka kolorów. Następnie (nie ruszając folii) połóż na nią wybraną kartkę papieru. Zrób to szybko, ale dokładnie. Przyciśnij papier precyzyjnie i chwilę poczekaj – nie używaj zbyt dużej siły, bo możesz uszkodzić pęcherzyki. Możesz też położyć dłonie i przesuwać je po bąbelkach, naciskać bąbelki pojedynczo lub obrysowywać je markerem. Na koniec zdejmij folię z kartki i pozostaw ją do wyschnięcia. Wspólnie z dziećmi testuj różne wzory, kolory i faktury. 


Dlaczego warto zaproponować dziecku zabawy z folią bąbelkową?


Przyklejanie do folii różnorodnych elementów, malowanie, ściskanie bąbelków, dotykanie ich nóżkami wspaniale stymuluje dziecięce zmysły. Odgłos wydawany przez pękające bąbelki wzbudza ciekawość i jednocześnie relaksuje. Zabawa z folią i kolorowymi farbami rozwija zmysł wzroku oraz stymuluje twórcze zdolności małych artystów. 

Dziecko, folia bąbelkowa, zabawa
Zdjęcie dodane przez RODNAE Productions z Pexels

 

Co można zrobić z folii bąbelkowej dla dzieci? - podsumowanie


Folia bąbelkowa to uniwersalne opakowanie, które jak się okazuje, stanowi wielofunkcyjną zabawkę. Nie trzeba już wydawać kroci na nowe klocki czy mówiące lalki. Pęcherzykowa folia w rolce gwarantuje zabawę na wiele godzin, nigdy się nie nudzi i prawdopodobnie już masz ją w domu. Jeśli nie, odwiedź nasz sklep internetowy NEOPAK, w którym znajdziesz zarówno folię, jak i wiele innych materiałów niezbędnych do kreatywnej zabawy.  

Zdjęcie dodane przez cottonbro studio z Pexels
 
 folia bąbelkowa, co zrobić z folii bąbelkowej dla dzieci
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie