Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczczwartek, 20 stycznia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 8022
Ilość komentarzy: 0

Co można zrobić z gumek recepturek? 12 rozwiązań!

Co-mona-zrobi-z-gumek-recepturek-12-rozwiza-
Gumki recepturki to dość niepozorny przedmiot o wielu zastosowaniach. Przydaje się zarówno w domu przy codziennych czynnościach, jak i w miejscu pracy, biurze czy urzędzie. Ale czy wiesz, jak wiele zastosowań może mieć jedna gumka recepturka? W naszym artykule opisujemy wybrane sposoby wykorzystania tych drobnych przedmiotów w wielu dziedzinach życia. 

1. Gumki recepturki w biurze

We wszelkich pracach biurowych bardzo przydatne okazują się gumki recepturki zaczepowe. Od zwykłych odróżnimy je ze względu na specjalny haczyk, który posiadają. Dzięki nim z łatwością możemy stworzyć stabilne pakiety wybranych przedmiotów. Wykorzystując gumki recepturki zaczepowe bez trudu zwiążesz ze sobą garść przedmiotów takich jak długopisy czy ołówki. Pomogą także przy zamknięciu teczki z aktami i spięciu razem kilku dokumentów. Wytrzymałe, elastyczne i bardzo funkcjonalne, gumki recepturki zaczepowe to pozycja obowiązkowa w każdym biurze.

2. Gumki recepturki w kuchni

Co-mona-zrobi-z-gumek-recepturek-12-rozwiza--1Pomysłowa pani domu zawsze powinna mieć paczkę gumek recepturek pod ręką. Możliwości ich wykorzystania w kuchni jest naprawdę wiele. Z pomocą recepturek możesz bez obaw umyć kieliszki do wina w zmywarce. Wystarczy przyczepić nóżkę kieliszka do szuflady urządzenia za pomocą gumki. Dzięki temu mamy pewność, że naczynie nie przewróci się i nie uszkodzi w trakcie mycia. Kolorowymi recepturkami można bez trudu oznaczyć szklanki czy kieliszki na domowym przyjęciu. Wystarczy wybrać kolorowe gumki i założyć je na ściankę naczynia. To pozwoli uniknąć pomyłek w wirze zabawy. Recepturki z powodzeniem ułatwiają także odkręcanie zassanych słoików z przetworami. Należy opleść gumkę dookoła nakrętki, a ręka od razu przestanie się ślizgać na gładkiej powierzchni. DO tego celu dobrze sprawdzą się takie szersze gumki. Często przydają się także do założenia na pęczek warzyw lub otwarte opakowanie danego produktu. A to jedynie kilka zastosowań gumek recepturek w kuchennym zaciszu!
Gumki recepturki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Gumki recepturki

3. Gumki recepturki w warsztacie

Gumki recepturki bywają także wykorzystywane przez majsterkowiczów. Szczególnie ciekawym trikiem jest wykorzystanie recepturki przy pracy z farbami. Malując dany przedmiot, mebel lub mieszkanie warto zaczepić większą gumkę recepturkę na puszce tak, aby przebiegała ona przez jej przez środek. W ten sposób z łatwością pozbędziemy się nadmiaru farby z pędzla lub oprzemy go tak, aby nie pobrudzić puszki. Po skończonym malowaniu dobrze jest zaznaczyć poziom farby, nasuwając na puszkę gumkę recepturkę w miejscu, do którego sięga płyn. Jeśli masz problem z odkręceniem wyrobionej śrubki, z pomocą także przyjdzie gumka recepturka. Wystarczy wsunąć ją między główkę śrubki a śrubokręt, co zwiększy siłę odkręcania i ułatwi manewrowanie. Kolejnym zastosowaniem jest owinięcie gumki recepturki na końcówce poziomicy. Zapobiega to przesuwaniu się przedmiotu. Patent można zastosować także w odniesieniu do innych narzędzi. Dzięki gumkom możesz z łatwością posegregować nieużywane kable i inne przedmioty. Warto kupić większe opakowanie gumek około 750 sztuk, aby mieć je zawsze pod ręką. 
 

4. Jak zrobić bransoletkę z gumek recepturek?

Istnieją różne sposoby na plecenie bransoletek z gumek recepturek. Do najprostszego z nich potrzebne będą gumki w ulubionych kolorach oraz haczyk do bransoletki w kształcie litery „S”. Na palec środkowy i wskazujący nałóż gumkę skręconą w ósemkę. Dodaj dwie kolejne, nieskręcone gumki. Złap za jeden koniec pierwszej gumki na palcu środkowym i przełóż w górę, tak, by gumka zsunęła się między oba palce i zahaczyła o pozostałe. Zrób to samo z drugim końcem gumki. Gdy recepturka znajdzie się między palcami, należy dołożyć kolejną sztukę, tak, aby na palcach zawsze były trzy sztuki. Powtarzaj czynność, dopóki bransoletka nie osiągnie odpowiedniej długości. Aby zakończyć ozdobę, zaczepiamy gumki z obu palców na jednym końcu haczyka. Chcąc zapiąć bransoletkę, wystarczy zaczepić gumeczki z drugiego jej końca na pustym oczku haczyka. I gotowe!

5. Fryzury z gumek recepturek

Gumki recepturki to produkt niezawodny przy stylizacji włosów. Dzięki mniejszym rozmiarom sprawdzą się tam, gdzie klasyczne gumki do włosów nie dają rady. Z ich pomocą zwiążesz dużą liczbę małych warkoczyków na głowie. Ułatwią tworzenie prostych, ciekawych fryzur z cieńszych pasm włosów. W ten sposób możemy łatwo zapleść na głowie „szachownicę” lub bardziej skomplikowane formy z warkoczy. Sprawdzą się równie dobrze u dzieci i dorosłych.

6. Gumki recepturki do masek

Co-mona-zrobi-z-gumek-recepturek-12-rozwiza--2
Oderwany uchwyt maseczki w najmniej odpowiednim miejscu? Wystarczy gumka recepturka, by szybko naprawić sytuację. Zrób dziurkę na brzegu maski i przełóż przez nią jeden koniec gumki. Zapleć drugi koniec przez jej środek, tak, aby pętelka załapała brzeg materiału. Drugi koniec gumki możesz bez trudu zaczepić na uchu, przytrzymując maseczkę na właściwym miejscu. Z wykorzystaniem gumek recepturek możesz też zrobić maski własnoręcznie. Wystarczy mieć do dyspozycji sztywną kartkę papieru, na której zaprojektujemy ozdobę. Po jej wycięciu i pomalowaniu, wystarczy zrobić dziurki w odpowiednim miejscu i zaczepić w nich gumkę recepturkę. 

7. Gumki recepturki krzyżowe

Gumki recepturki krzyżowe zrewolucjonizowały przechowywanie plików kopert i dokumentów. Niezwykle przydatne i niezawodne, sprawdzą się tam, gdzie zszywacz czy spinacz nie dadzą rady. Wystarczy rozciągnąć palcami brzegi gumki krzyżowej do rozmiarów konkretnego pliku kartek, który chcemy razem spiąć. Jeden koniec kartek wsuwamy w rozciągniętą gumkę i dopasowujemy ją tak, aby opierała się z każdej strony dokumentu. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu bez trudu połączysz razem nawet większe pliki papieru lub kopert. Gumki recepturki krzyżowe sprawdzą się idealnie w archiwach, w banku czy w sądzie, ale w domowym zaciszu również znajdą szereg zastosowań.

8. Gumki recepturki — patenty w garderobie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak przydatne mogą się okazać gumki recepturki w szafie. Jednym z przykładów ich zastosowania jest pomoc w przechowywaniu. Wystarczy ulubioną parę dżinsów zwinąć w ciasny rulon i związać na dwóch końcach gumką recepturką. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń zarówno w szafie, jak i w walizce przy okazji podróży. Gumkę szybko założysz i zdejmiesz, nie tracąc cennego czasu. Ale to nie jedyna opcja ich wykorzystania. Masz problem z bluzkami zsuwającymi się z wieszaków? Zawiąż na końcach obu ramion gumki recepturki. Sprawią, że bluzka czy koszula pozostaną na swoim miejscu. Recepturki przydadzą się też przy zabezpieczaniu zwiniętych pasków, wstążek lub miar krawieckich, co ułatwi zachowanie porządku w garderobie.

9. Uchwyt na telefon z gumki recepturki

Przed Tobą długa podróż, do której niezbędna jest nawigacja? Ale co zrobić, jeśli nie masz w samochodzie uchwytu na telefon? Na taką ewentualność warto mieć pod ręką szersze gumki recepturki. Możesz je zamówić na przykład w kolorze żółtym. Dwie sztuki zaczepiamy na lusterku samochodowym i wkładamy w nie telefon z włączoną nawigacją. Mając w rękawie sztuczkę z gumkami, nie musimy się martwić, że pilnowanie nawigacji rozproszy nas podczas jazdy.

10. Piłeczka z gumek recepturek

Co-mona-zrobi-z-gumek-recepturek-12-rozwiza--3
Jeżeli potrzebujesz zajęcia, które pomaga się wyciszyć, spróbuj stworzyć piłeczkę z gumek recepturek! Wystarczy paczka kolorowych gumek oraz moneta, najlepiej złotówka. Owijamy kolejno gumkami monetę, możliwie ciasno i równomiernie, aby nabrała kształt kulki. Powstałą piłeczkę możemy wykorzystać jako sposób na przechowywanie recepturek lub do zabawy! Dzięki sprężystości materiału kula staje się elastyczna i skoczna, a jej tworzenie to prosty sposób na odprężenie się po długim dniu w pracy.

11. Nietypowe zastosowania gumek recepturek w domu

Jak jeszcze recepturki mogą się przysłużyć w życiu codziennym? Jeżeli masz problem z plączącymi się kablami w szufladzie, warto pomyśleć o tym rozwiązaniu. Wystarczy zwinąć kabel i zabezpieczając go gumką przed rozwijaniem. Możesz wykorzystać ją także do skrócenia zbyt długiego kabla. Złóż go na tak, aby osiągnął odpowiednią długość i owiń gumką recepturką. Problem plączących się kabli rozwiązany! W przypadku problemów z zatrzaskującymi się drzwiami recepturka również okaże się przydatna. Zakręć gumkę w ósemkę i zaczep jej oba końce o klamkę z obu stron drzwi. Skręconą część recepturki umieść na rygielku klamki w taki sposób, aby przytrzymywała go w środku. I po kłopocie. A to wciąż tylko kilka wybranych sposobów na to, jak zwykła gumka recepturka może nam pomóc w codziennych sprawach.

12. Jak strzelać z gumki recepturki?

Co-mona-zrobi-z-gumek-recepturek-12-rozwiza--4
Sposobów na strzelanie z gumki recepturki jest kilka. Najbardziej popularnym jest zaczepienie gumki o rozstawione palce środkowy i wskazujący, na wzór procy. Jednak przy takim ułożeniu łatwo uderzyć naprężoną recepturką o skórę, co nie jest przyjemne. Na ratunek przychodzi drugi sposób. Brzeg gumki przytrzymaj zgiętymi do wnętrza dłoni palcami serdecznym i małym. Kciuk i palec wskazujący ułóż na wzór pistoletu. Przeciągnij drugi koniec gumki za kciukiem i zahacz o czubek opuszka w palcu wskazującym. Wystarczy puścić palec mały i serdeczny, a gumka wystrzeli do przodu, niczym pocisk. Możesz też stworzyć własną procę wykorzystując do tego celu np. gałąź o odpowiednim kształcie i gumkę recepturkę. 

Gumki recepturki - jak kupić?

W Neopak kupisz różnego rodzaju gumki recepturki. Do najbardziej popularnych kategorii produktów możemy zaliczyć:
 • klasyczne gumki recepturki - niezastąpiona pomoc zarówno w zastosowaniach domowych, jak i biurowych. 
 • gumki recepturki krzyżowe - do profesjonalnego grupowania dokumentów i zabezpieczania ich na czas transportu.
 • gumki recepturki lateksowe - jeszcze bardziej mocne i wytrzymałe. Są wykonane z naturalnego lateksu kauczukowego, który pozyskuje się z pni wyższych drzew lub z plantacji z rejonów tropikalnych. 
 • gumki recepturki zaczepowe - wyposażone w mechanizm blokujący, dzięki któremu można bezpiecznie łączyć różnego typu materiały. Ich przyczepność jest bardzo dobra ze względu na wykonanie z czystej gumy o naturalnym kolorze. Można je wygodnie łączyć za pomocą specjalnych haczyków.
Co można zrobić z gumki recepturki?
Wyślij emailem
 • Jak odkręcić zassany słoik?

  Zassany słoik, którego nie da się otworzyć to bardzo częsty problem w kuchni. Co zrobić, aby poradzić sobie w takiej sytuacji, kiedy brakuje już siły? Z pomocą przychodzą gumki recepturki. Aby odkręcić zassany słoik wystarczy opleść gumkę dookoła nakrętki. Wtedy ręka od razu przestaje się ślizgać po gładkiej powierzchni nakrętki. W tym celu warto sięgnąć po gumki o dużej szerokości. Przydadzą się także zapewne do założenia w pęczek warzyw lub do zamknięcia opakowania. Gumki recepturki to prawdziwy must have w każdym domu.
   
 • Jak zrobić uchwyt na telefon z gumki recepturki?

  Brak uchwytu na telefon w samochodzie może być bardzo problematyczny, szczególnie jeśli wybierasz się w długą podróż i potrzebujesz nawigacji. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązanie jest proste. Wystarczy gumka recepturka w dowolnym kolorze. Dwie sztuki należy zaczepić na lusterku samochodowym i następnie włożyć w nie telefon z włączoną nawigacją. Choć to zapewne tylko przejściowe rozwiązanie, gwarantuje bezpieczną jazdę bez rozpraszania się telefonem. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym.
   

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie