Paweł SaigomadePaweł Saigomadeczwartek, 9 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 7777
Ilość komentarzy: 0

Co to jest marker olejowy i jak należy go używać?

Nie będzie chyba przesady w stwierdzeniu, że markery olejowe to produkty, które cechują się wyjątkowością. Te narzędzia piśmiennicze i artystyczne wyróżniają się zarówno pod względem konstrukcji, jak i materiału piszącego. Co to dokładnie oznacza? Tradycyjne markery dostępne na rynku wyposażone są w nieruchomą końcówkę, która pisze atramentem charakteryzującym się stosunkowo małą lepkością. Wspomniana końcówka jest "automatycznie uzupełniana" o nowy atrament dzięki działaniu delikatnego podciśnienia. Działanie markerów olejowych, nazywanych również markerami olejnymi, pisakami olejowymi, pisakami akrylowymi oraz markerami z farbą nie opiera się na atramencie. Do pisania tego rodzaju markerem niezbędna jest farba - najczęściej akrylowa. Z uwagi na to, że farba ta jest dużo bardziej gęsta niż atrament, konstrukcja markera musiała ulec modyfikacji. Końcówka markera olejowego jest ruchoma. A lekki nacisk podczas pisania sprawia, że znajdujący się wewnątrz markera tłoczek wprawiony zostaje w ruch. To z kolei prowadzi do zassania kolejnej porcji farby. To jeszcze nie koniec różnic. Markery olejowe wyposażone zostały w specjalną kulkę znajdującą się wewnątrz pojemniczka z farbą. Jej zadaniem jest mieszanie farby. Celem tego jest wyrównanie jej gęstości oraz ułatwienie nasączenia końcówki markera.

Markery różnokolorowe

Zastosowanie markerów olejnych

Opisywanie różnego rodzaju zbiorów


Właściwości markerów olejowych sprawiają, że możesz pisać nimi zarówno po powierzchniach szorstkich, jak i gładkich. Dzięki temu idealnie nadają się one do opisywania wszelkiego rodzaju zbiorów. Zarówno tych znajdujących się w pudłach archiwizacyjnych, jak i tych znajdujących się w segregatorach. Co więcej, dzięki temu, że marker tego rodzaju doskonale nadaje się do pisania po plastiku, możesz nim podpisywać różne kolekcje znajdujące się w plastikowych opakowaniach. Nie straszne są im także drewniane skrzynki.

Podpisywanie różnych przedmiotów


Pisak olejowy jest wyjątkowo trwały. Podobnie jak markery permanentne. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czegoś na temat tego rodzaju artykułów biurowych, zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu - Permanentny marker - czy można go zmyć? Wróćmy jednak do tematu, jakim jest podpisywanie wszelkiego rodzaju przedmiotów przy wykorzystaniu markerów olejnych. Warto wspomnieć, że idealnie nadaje się on do podpisywania zabawek, ubrań oraz narzędzi. Markery te sprawdzą się doskonale w przypadku takich materiałów jak meta, drewno, plastik oraz tworzywa.

Napis open na kawałku drewna

Ponadto markery olejne doskonale sprawdzają się w przypadku:

  • zdobienie ceramiki i szkła - dzięki temu, że markery olejne doskonale sprawdzają się w przypadku pisania po powierzchniach gładkich, bardzo często wybierane są do zdobienia przedmiotów wykonanych z ceramiki oraz szkła. Spotkać je można więc w pracowniach artystycznych;
  • malarstwo - jeśli już o pracowniach artystycznych mówimy, to nie możemy nie wspomnieć o tym, że tego rodzaju markery z uwagi na to, że wypełnione zostały farbą, często wykorzystywane są m.in. przez plastyków oraz ilustratorów;
  • renowacja nagrobków - napisy na nagrobkach z czasem blakną, dlatego od czasu do czasu warto, jest je odnowić. Jak to zrobić? Idealnie w tym przypadku sprawdzi się marker olejny. Duża wytrzymałość na ścieranie sprawia, że idealne sprawdzi się w tej roli;
  • tworzenia dekoracji z pomocą markera olejnego sprawi, że przedmioty, które mają już swoje lata i noszą ślady użytkowania mogą nabrać świeżości.
Jak sam widzisz markery olejowe, mają niezwykle szeroki zakres zastosowania. Dzięki temu nie musisz martwić się o odpowiedni dobór pisaka, do tego, co chcesz stworzyć. Wystarczy, że wybierzesz marker olejowy dostępny w naszej ofercie. Bez zbędnych utrudnień i kłopotów będziesz dzięki niemu mógł podpisywać pojemniki oraz pudełka, a przy okazji wykonać szereg innych czynności. Marker olejowy ułatwia codzienność zarówno w domu, jak i w biurze, garażu, pracowni artystycznej oraz w warsztacie. Tak wszechstronnego akcesorium piśmienniczego nie może zabraknąć w Twojej kolekcji.
Markery

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Markery

Jak zmyć marker olejowy?


Wspomnieliśmy o tym, że marker olejowy jest niezwykle wytrzymały. Czy w takim razie istnieje możliwość jego zmycia? Jak się okazuje, są pewne rozwiązania, które mogą pomóc w pozbyciu się śladów po markerze olejowym. W tym celu niezbędne będzie wykorzystanie benzyny lub innego dowolnego rozpuszczalnika dostępnego na rynku. Co więcej, możesz także rozejrzeć się za specjalnymi zmywaczami w formie mazaka. Są to artykuły piśmiennicze, które stworzone zostały właśnie z myślą o usuwaniu śladów po markerze olejowym. Jakimi zaletami jeszcze może pochwalić się marker olejny? Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że wykorzystuje on farbę olejną. Dzięki temu wyróżnia się bardzo dobrym kryciem wszelkiego rodzaju powierzchni.

Markery w kolorze brązowym i pomarańczowym umieszczone w niebieskim pojemniku

Szukasz markerów olejnych lub innego rodzaju akcesoriów biurowych? W ofercie sklepu Neopak znajdziesz wszystko, czego możesz potrzebować. Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z pełną ofertą sklepu oraz do skorzystania z ciekawych promocji.
Różnokolorowe markery olejowe
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie