Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecczwartek, 23 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2615
Ilość komentarzy: 0

Cuda ze sznurka bawełnianego


Sznurki bawełniane możemy spotkać w wielu sklepach z artykułami gospodarstwa domowego oraz w innych hurtowniach sprzedających artykuły do pakowania. Zobacz jak możemy wykorzystać najpopularniejsze sznurki bawełniane. Sprawdź również jak odpowiednio dobrać kolor oraz inne parametry, aby być w pełni zadowolonym.

Jakie rodzaje sznurków spotkamy w sklepach?


W obecnych czasach półki sklepowe wręcz urywają się pod ciężarem produktów znajdujących się na nich. Jest to spowodowane faktem, iż producenci wymyślają coraz nowocześniejsze produkty, które będą wpasowywały się w gusta niemalże każdego klienta. Każdy sznurek może się przecież różnić właściwościami technicznymi oraz wizualnymi. Z pewnością osoby wykonujące już jakieś artykuły, takie jak na przykład drobne akcesoria będą dobrze wiedziały, że dokonanie wyboru nie jest wcale łatwe. Zobacz jak najprościej możemy pogrupować sznurki, aby ułatwić sobie nieco dokonanie wyboru.

 • W zależności od grubości
Grubość sznurka jest bardzo ważnym elementem dla każdego świadomego użytkownika. Im sznurek będzie miał większą średnicę tym będzie bardziej wytrzymały na różne uszkodzenia. Wiadomo, że nie możemy także zastosować bardzo dużej średnicy do niewielkich akcesoriów, gdyż po prostu będzie to wyglądało komicznie. Jeśli zaś zdecydujesz się na zbyt słaby to może nie wytrzymać zbyt długo i na przykład doniczka zawieszona na kwietniku wykonanym metodą makramy zwyczajnie spadnie na ziemię pod ciężarem zawartości. Dlatego, aby być w pełni zadowolonym konieczne będzie naprawdę dobre zastanowienie się do czego użyjemy akcesoriów ze sznurka bawełnianego.

Cuda-ze-sznurka-bawenianego
 • W zależności od wielkości rolki
Udając się na przegląd sznurków do pobliskiego sklepu będziemy mogli znaleźć takie o różnych średnicach, ale również o rozmaitych długościach. Niektórzy producenci będą podawać długość w metrach, a u innych będzie trzeba określić to na podstawie gramatury. Może nie być to na początku takie łatwe, ale znajdziemy wiele przeliczników na różnych forach internetowych. Tak też na przykład szacuje się, że sznurek o wadze 100g i grubości 2mm będzie miał długość około 70m. Pamiętaj, że będą to wartości określone w przybliżeniu, a co za tym idzie kupując rolkę na konkretną rzecz zdecyduj się na nieco większą, szczególnie, gdy nie będzie możliwości połączenia kilku rolek. Z pewnością nie chciałbyś, aby pod sam koniec okazało się, że zabraknie na przykład dwóch metrów, nieprawda?

Jakie kolory sznurków dostaniemy w hurtowniach


Kolor sznurka zaraz po wcześniej przedstawionych parametrach będzie równie istotny. Konsumenci kupujący pewne akcesoria z pewnością chcą, aby całość prezentowała się tak jak sobie to wymarzyli. Niektóre firmy decydują się również na wręczanie podarunków do zamówień czy gadżetów na targach branżowych. Jest to bowiem bardzo dobry sposób na to, aby zapaść w pamięć wielu osobom, które być może zdecydują się na zakup właśnie u Ciebie. Odpowiedni kolor może spowodować, że druga osoba odniesie bardzo złe albo też bardzo dobre wrażenie. Zobacz jakie sznurki dostaniemy w sklepach oraz jakie będą znaczenia poszczególnych odcieni.
 • Czerwony
Kolor czerwony jest dosyć popularny w naszym codziennym życiu. Nieodłącznie kojarzony jest on z miłością. Ten wyrazisty odcień może także być łączony z radością i pasją. Dzięki temu wszelkie prezenty na walentynki czy inne święta obchodzone z drugą połówką mogą zostać wykonane z czerwonego sznurka. Dobrym pomysłem będzie także dodanie motywu serca czy innego bezpośrednio kojarzonego z uczuciem.
 • Niebieski
Kolor niebieski będzie posiadał bardzo wiele odcieni i każdemu może podobać się zupełnie inny. Jeżeli jednak chodzi o symbolikę to będzie kojarzony z morzem, spokojem czy czystością. Może nawiązywać również do życia duchowego, gdyż poza kojarzeniem z poprzednimi cechami może symbolizować niebo. Ozdoby wykonywane z takiego sznurka będą praktyczne ze względu na małą widoczność różnych zabrudzeń, które z pewnością pojawią się po pewnym czasie użytkowania.

Cuda-ze-sznurka-bawenianego-1
 • Zielony
Znaczenie koloru zielonego jest bardzo proste i z pewnością większość z nas będzie utożsamiała go z naturą oraz ekologią. Jest to spowodowane faktem, iż patrząc na widok za oknem czy udając się na spacer do parku odnajdziemy wiele roślin właśnie w różnych odcieniach zielonego. Kwietnik takiej barwy będzie dobrym pomysłem, jeżeli dana osoba chce, aby nie wyróżniał się on spośród całości. Zielone sznurki oraz inne akcesoria będą również wykorzystywane przez firmy, które chcą zapaść w pamięć jako przyjazne naturze.
 • Biały
Przeglądając na komputerze lub smartfonie różne portale aukcyjne bez większych trudności odnajdziemy białe sznurki bawełniane. Są one z pewnością bardzo eleganckie i kolor ten spotykamy niemal na każdym weselu oraz innych uroczystościach. Patrząc na samą symbolikę to biały kojarzony jest z czystością. Pamiętaj jednak, że przetrzymując taki sznurek przy roślinach bądź użytkując go na codzień w inny sposób ciężko może być utrzymać pierwotny wygląd.
 • Żółty
Kolor żółty także należy do jasnych odcieni, aczkolwiek z pewnością dużo łatwiej zachować czystość takiego sznurka. Optymizm, młodość, słońce czy złoto to pierwsze skojarzenia po zobaczeniu artykułu w takiej barwie. Tak więc jest to kolor wzbudzający raczej pozytywne skojarzenia u drugiej osoby.


Wielu producentów zaczyna łączyć ze sobą kilka odcieni i w taki sposób powstały sznurki biało-czerwone czy chociażby biało-niebieskie. Są one na pewno bardziej wyróżniające się, aczkolwiek nie znajdziemy aż tylu średnic oraz długości. Możemy jednak wykorzystać je na przykład do pakowania prezentów. Ten pierwszy będzie wręcz idealny do tego celu, podczas przygotowywań do Świąt Bożego Narodzenia.

Sznurki bawełniane

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Sznurki bawełniane

Co możemy wykonać ze sznurka bawełnianego?


Sznurek bawełniany wbrew pozorom może być wykorzystywany na co dzień w wielu domach oraz firmach. Wykorzystują go również magazyny sklepów wysyłkowych jako sposób na ozdobę zamówień dostarczanych do osób obdarowywanych.
 • Ozdoby do domu
Obecnie akcesoria wykonywane z tworzyw sztucznych są coraz mniej popularne. Zastępowane są one takimi bardziej przyjaznymi środowisku naturalnemu. Sznurki bawełniane z pewnością możemy zaliczyć do takich materiałów. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się na samodzielne wykonywanie na przykład podkładek na stół. Z pomocą poradników dostępnych na YouTube powinien poradzić sobie z tym praktycznie każdy z całkiem niezłym rezultatem.
 • Akcesoria wykonane techniką makramy
Dzięki zastosowaniu techniki makramy możemy wykonać bardzo wiele przedmiotów, które wykorzystujemy praktycznie na każdym kroku. Tak też na przykład bez większych trudności znajdziemy różne kwietniki, breloki czy nawet torebki na ramię. Koszt zakupu tych ostatnich nie będzie mały, aczkolwiek dobrze wykonana torebka będzie prezentowała się naprawdę elegancko. Pamiętaj również, że większość rzeczy możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy, że trochę spróbujesz i nie powinno być to aż takie skomplikowane. Jeśli nie będziesz sobie dawał rady po wielu próbach pozostanie zdecydować się na ofertę którejś z firm specjalizujących się w tej dziedzinie.
 • Dodatki odzieżowe
Każdy z nas najprawdopodobniej pamięta jak mamy czy babcie wykonywały różne akcesoria odzieżowe ze sznurka. Mogły to być na przykład szaliki, czapki czy chociażby rękawiczki. Tutaj również będziemy potrzebowali nieco doświadczenia oraz dodatkowe akcesoria.
 • Ozdabianie prezentów
Odpowiednie przyozdobienie prezentu sprawi, że osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo, na czym z pewnością nam zależy. Najczęściej w tym celu wykorzystamy wstążkę o odpowiedniej szerokości oraz papier prezentowy lub celofan. Inni zaś pójdą po prostszej linii oporu i wybiorą zwykłe torebki prezentowe. Przeglądając jednak inspiracje w internecie możemy zobaczyć, że coraz popularniejsze staje się pakowania przy użyciu papieru pakowego oraz sznurka dwukolorowego. Tak zabezpieczona całość prezentuje się naprawdę bardzo elegancko.

Cuda-ze-sznurka-bawenianego-2

Czy tworzenie przy użyciu sznurka jest trudne?


Wielu osobom, które nie wykonywały wcześniej żadnych akcesoriów może wydawać się, że tego typu prace są bardzo czasochłonne, a zrobienie wszystkiego poprawnie bez pomocy doświadczonych osób jest niemożliwe. Nie jest to jednak prawda! Oczywiście, wiadomo, że same początki mogą być trudne, aczkolwiek przy pomocy filmów instruktażowych i minimalnych umiejętnościach manualnych wykonamy wszystko poprawnie. Pamiętaj, żeby nie poddawać się po początkowych trudnościach i mimo wszystko próbować dalej. Warto także podkreślić, że nawet doświadczonym osobom zajmuje to sporo czasu.

Jakie inne zastosowania mają sznurki bawełniane


Sznurki bawełniane poza wcześniejszymi użyciami mogą być wykorzystywane także w innych okolicznościach.
 • W kuchni
Udając się do marketów ogólnospożywczych możemy znaleźć bez większych trudności sznurki, które wykorzystamy chociażby do samodzielnego przygotowywania mięs. Muszą być one przeznaczone do kontaktu z żywnością, gdyż z pewnością nie chciałbyś, aby szkodliwe składniki przeniknęły do potrawy. Będą one także dostosowane do wysokich temperatur, co sprawi, że użyjesz ich również w piekarniku.
 • W domu i garażu
Wiele cienkich oraz grubych sznurków bawełnianych wykorzystamy w naszych domach oraz garażach do przymocowania różnych przedmiotów. Możemy również na przykład przywiązać rośliny pnące do kawałków drewna lub wykorzystać je w dowolny sposób. Wszystko zależy do twoich potrzeb. Kolor tutaj już nie będzie miał takiego znaczenia, aczkolwiek warto nadal zwracać uwagę na grubość, gdyż cienkie sznurki mogą na przykład doprowadzić do przecięcia rośliny.
fot.pexels
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie