Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 30 stycznia 20242 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2937
Ilość komentarzy: 0

Czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem?

Folia bąbelkowa jest zazwyczaj stosowana jako zabezpieczenie w transporcie delikatnych przedmiotów. Z drugiej strony, między innymi dzięki swoim właściwościom izolacyjnym,   doskonale sprawdza się do innych zastosowań. Dowiedz się, czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem. 

Czym jest izolator termiczny?


Zgodnie z zasadami termodynamiki temperatury między dwoma ośrodkami nieustannie dążą do wyrównania. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę we wnętrzu, kiedy na dworze szaleje mróz niezbędne jest źródło ciepła. Jednak odpowiednio zastosowana izolacja może spowolnić proces wyrównywania temperatury, przez co spowolni wychładzanie.

Izolator termiczny to materiał o niskim stopniu przewodności cieplnej. Przewodność cieplna (k) wyrażana jest w jednostce W/(m*K) czyli [wat/(metr*Kelwin]. Im wyższy jest współczynnik przewodności cieplnej danego materiału, tym gorzej działa jako izolator. Czy zatem folia bąbelkowa izoluje od zimna? Sprawdźmy!


Izolatory ciepła a przewodniki 


Materiały o wysokiej przewodności cieplnej to przede wszystkim metale, ale nie tylko. Wśród nich warto wymienić:
 • grafen (5300W/m*K), 
 • diament (do 2320 W/m*K), 
 • srebro (429 W/m*K),
 • miedź (do 400 W/m*K). 
Ze względu na wysoki współczynnik przewodności cieplnej, stosuje się miedź  m.in. w radiatorach chłodzących na procesory komputerowe. Po przeciwnej stronie skali znajdują się materiały, które ciepło przewodzą słabo, co czyni je z kolei świetnymi izolatorami. Wśród nich znajduje się:
 • wełna mineralna (poniżej 0,045 W/m*K), 
 • styropian (0,036 W/m*K), 
 • polietylen niskiej gęstości - LDPE (0,34 W/m*K ),
 • suche powietrze (0,025 W/m*K). 
Dobrymi izolatorami cieplnymi jest również teflon i polistyren, a także parafina, drewno, tłuszcze i szkło. Typowe zastosowania izolatorów cieplnych obejmują regulację temperatury pomieszczeń, żywności i napojów. 

Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa


Czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem?


Folia bąbelkowa powstaje z polietylenu LDPE, a jej pęcherzyki są wypełnione powietrzem. W praktyce oznacza to, że jest doskonałym izolatorem, a tym samym w pewnym stopniu chroni przed mrozem.  W uzasadnionych przypadkach folia bąbelkowa działała również w odwrotnym kierunku - czyli pomaga utrzymać niską temperaturę. 

Folia bąbelkowa jest dostępna w wielu różnych wariantach, wśród których najpopularniejsza jest:
 • lekka folia B1 o gramaturze 40 g/m2
 • uniwersalna folia bąbelkowa B2 o gramaturze 60 g/m2
 • mocna folia pęcherzykowa B3 o gramaturze 75 g/m2
 • najgrubsza folia B4 o gramaturze 90 g/m2
 • antystatyczna folia bąbelkowa
Na rynku dostępna jest również folia bąbelkowa o dużych bąblach BKS. Średnica pojedynczego pęcherzyka powietrza wynosi w tym przypadku około 3 cm (w porównaniu do 1 cm dla klasycznej folii bąbelkowej). 

Im grubsza jest folia bąbelkowa przy danej wielkości pęcherzyka, tym jest lepszym izolatorem i stanowi skuteczniejszą ochronę przed zimnem.


Zastosowania folii bąbelkowej do ochrony przed mrozem


Folia bąbelkowa do ochrony przed mrozem może być stosowana na różne sposoby. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych przykładów:
 • Folia bąbelkowa na okna sprawdzi się w domu i w mieszkaniu. Można ją przykleić na powierzchni szyby i przez całą zimę cieszyć się komfortem termicznym bez dodatkowych wydatków na ogrzewanie.
 • Folia bąbelkowa działa jak torba termiczna w sytuacji, kiedy musimy przetransportować ciepły posiłek.
 • Folia bąbelkowa zapewnia dodatkowe ciepło zastosowana jako okrycie wierzchnie lub mata do spania na kempingu.
 • Folia bąbelkowa ochroni rośliny przed mrozem. Doskonale bowiem nadaje się do owijania gatunków najbardziej wrażliwych na temperaturę.  

folia bąbelkowa jako ochrona


Folia bąbelkowa jako izolator termiczny


Nie ulega wątpliwości, że wysokiej jakości folia bąbelkowa to uniwersalny i łatwo dostępny materiał, który można z powodzeniem wykorzystać jako izolator termiczny. Ponieważ przez pewien czas chroni również przed mrozem, przydaje się praktycznie w każdych warunkach. W naszym sklepie internetowym znajdziesz folię bąbelkowa w atrakcyjnych cenach, jeśli jednak nie wiesz, co wybrać - zadzwoń lub napisz. Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb oraz indywidualnych oczekiwań. 

Zdjęcie z Pexels
Folia bąbelkowa na mróz
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie