Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyponiedziałek, 5 lutego 20242 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2514
Ilość komentarzy: 0

Czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem szyby samochodowe?

Poranne skrobanie szyb w samochodzie zimą daje się we znaki każdemu kierowcy. Nie dość, że zajmuje dużo czasu, to wymaga sporo wysiłku. Można temu przeciwdziałać stosując specjalne odmrażacze, albo zastosować pewien prosty sposób, do którego przyda się folia bąbelkowa. Na czym polega ten trick? Dowiedz się, czy folia bąbelkowa ochroni przed mrozem szyby samochodowe.


folia bąbelkowa


Właściwości folii bąbelkowej


Folia bąbelkowa to jeden z najbardziej popularnych materiałów do pakowania, obecnie wykorzystywany przez większość sklepów internetowych, które dziennie wysyłają nawet po kilkadziesiąt przesyłek. Jest to materiał do pakowania wykonany z tworzywa sztucznego, a dokładniej polietylenu. W pełni nadaje się do recyklingu i ponownego wytworzenia z niego wielu produktów.

W roku 1957 dwóch inżynierów chciało wyprodukować, zaprojektowaną już wcześniej trójwymiarową tapetę, wykonaną z plastiku z papierową bazą, do lepszej i łatwiejszej aplikacji. Nazwiska tych dwóch inżynierów do Chavannes oraz Fielding. Niestety ich próba produkcji plastikowej, trójwymiarowej tapety okazała się fiaskiem. Na końcu maszyny ujrzeli jedynie elastyczną folię, w której były zamknięte pęcherze powietrza, to właśnie była folia bąbelkowa.

Folia bąbelkowa w rolcejest bardzo lekka, elastyczna, relatywnie rozciągliwa, a także wodoodporna. Dzięki tym cechom skutecznie będzie chroniła produkty w nią zapakowane przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także negatywnym wpływem wilgoci oraz zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu i otoczeniu.


Zamarznięte szyby w zimie: probem wielu kierowców


Choć klasyczna folia bąbelkowapowstała przez przypadek, to pierwotnie zaczęto ją wykorzystywać do zabezpieczania towarów w trakcie transportu z jednego miejsca do drugiego. Jednak z biegiem czasu, dzięki pomysłowości ludzkiej powstało coraz więcej nietypowych, raczej rzadko spotykanych rozwiązań. Dziś te zastosowania są bardzo popularne i często powielane przez wiele osób.

Każdy kierowca, który rano rusza do pracy, bardzo dobrze zna problem zamarzniętych szyb oraz konieczności ich oskrobania przed ruszeniem w trasę. Nie każdego z nas może być, stać na specjalne osłony na szybę, które zakłada się najczęściej na noc, żeby nie odśnieżać i nie skrobać przedniej szyby. Takie osłony nie są tanie, jednak folia bąbelkowa już jest, a z całą pewnością i skutecznością możemy jej użyć do takiego zabezpieczenia. Dzięki ułożeniu arkusza folii bąbelkowejna przedniej szybie samochodu i przytrzaśnięcia jej drzwiami nie będziemy musieli rano skrobać lub odśnieżać przed szyby.
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa na szyby w samochodzie i nie tylko

Jeśli w trakcie zimy, Twoje okna w mieszkaniu czy domu, są nieefektywne pod względem izolacji termicznej, a na obecną chwilę nie posiadasz pieniędzy, żeby je wymienić, to możesz wykorzystać folię bąbelkową. Materiał ten ma świetne właściwości termoizolacyjne, dlatego sprawdzi się jako dodatkowe zabezpieczenie. Wystarczy dociąć arkusz folii bąbelkowej odpowiadający powierzchni szkła w oknach, wyczyścić powierzchnię szkła w oknach, a następnie zwilżyć tę powierzchnię wodą z odrobiną detergentu. Ostatnim krokiem będzie aplikacja folii bąbelkowej na powierzchnie szkła, oczywiście tą bardziej płaską stroną.
antystatyczna folia bąbelkowa

Ochrona przed mrozem, czyli folia bąbelkowa w nietypowych zastosowaniach


Folia bąbelkowa na metry jest używana niemal w każdym gospodarstwie domowym. Jej unikalne właściwości dają gwarancję wszechstronnego zastosowania praktycznie w każdej dziedzinie życia. Zimą przydaje się szczególnie. Jeśli Twoją zmorą są nieszczelne lub oszronione szyby w samochodzie, folia bąbelkowa sprawdzi się doskonale jako skuteczna ochrona i termoizolacja. Jeśli masz już dość codziennego skrobania zamarzniętego śniegu, wypróbuj nasz patent. Folia bąbelkowa na szybysamochodowe to nie tylko wygoda, ale też maksymalna oszczędność czasu. 
Samochód w zimie i folia bąbelkowa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie