Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 9 lutego 20243 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2453
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Czy folia bąbelkowa wygłusza?

Czy folia bąbelkowa może być wykorzystana do wygłuszenia?


Zazwyczaj tak bywa, że większość produktów, które mają swoje konkretne zastosowanie przewidziane przez producenta, zawsze znajdzie w świecie realnym zastosowanie zupełnie inne, niż te, które mógł wymyślać producent. Tak jest z popularnymi trytytkami, czy opaskami zaciskowymi oraz z materiałami do pakowania, tj. taśma, folia stretch, czy folia bąbelkowa. Każdy z produktów znajdzie swoje zastosowanie zupełnie gdzie indziej, niż mógłby to sobie przewidzieć wynalazca czy chociażby producent. Podobnie jest z folią bąbelkową. Folia bąbelkowa pierwotnie została stworzona do zabezpieczania towarów, na czas transportu, czy też czas magazynowania. Jednak jakie inne zastosowania zostały wynalezione dla folii bąbelkowe w międzyczasie? Jakie są zalety folii bąbelkowej? Czy folia bąbelkowa wygłusza?

folia bąbelkowa transparentna


Folia bąbelkowa - co warto wiedzieć?

Wszystko ma swój początek, podobnie wygląda to w przypadku folii bąbelkowej, totalnie skracając, bo pełną historię powstania folii bąbelkowej możemy znaleźć na jednej ze stron naszego bloga, możemy powiedzieć, że zarówno zwykła, jak i antystatyczna folia bąbelkowa to produkt, który powstał przez zupełny przypadek. W ubiegłym stuleciu, a dokładnie w roku 1957 pewien naukowiec chciał stworzyć trójwymiarową tapetę, był to totalny niewypał, dlatego też, w późniejszym czasie ulepszono ten pomysł i tak powstała właśnie folia bąbelkowa. 
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa


Jakie zalety, właściwości i cechy posiada folia bąbelkowa?


Można powiedzieć, że folia bąbelkowa to uniwersalny produkt w branży opakowaniowej. Jej główne cechy, dzięki którym zdobyła tak wielką popularność, to przede wszystkim:
 • Niska cena ze względu na materiał wykorzystywany do jej produkcji. Jak sama nazwa wskazuje, jest ona stworzona z tworzywa sztucznego, a więc materiału, który w obecnych czasach jest naprawdę tani.
 • Skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, zarówno zwykłe produkty, jak i te, które wymagają szczególnej uwagi. Wystarczy odpowiednio owinąć towar folią bąbelkową, by mieć pewność, że podczas transportu czy przechowywania nic się z nim nie stanie.
 • Doskonale izoluje towar przed wpływem, chociażby wilgoci, wody czy zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Odpowiednio owinięty towar, będzie zabezpieczony przed wszelkim zagrożeniem z zewnątrz.
 • Można ją wykorzystywać wielokrotnie, podczas rozpakowywania wystarczy zadbać o to, by jej nie rozerwać, folia bąbelkowa BKS to bardzo wytrzymały materiał, a nie uszkodzony, może zostać wykorzystany ponownie.
 • Na pewno na plus jest waga folii bąbelkowej, w przypadku zabezpieczania towarów tym produktem, nie musimy się martwić o to, że waga takiego opakowania wzrośnie, folia bąbelkowa jest niezwykle lekka, w żaden sposób nie wpływa na finalną wagę przesyłki!
 • Folia bąbelkowa może być wykorzystana nie tylko do pakowania i zabezpieczania towarów na czas wysyłki, idealnie sprawdzi się jako izolator termiczny do starego typu okien, wygłuszacz akustyczny, dodatkowa amortyzacja do materaca.
 • Bardzo popularna jako środek odstresowujący, któż z nas nigdy nie przebijał palcami pęcherzyków powietrza znajdujących się na folii bąbelkowej. Nawet badania naukowe potwierdziły pozytywny wpływ „bawienia się” folią bąbelkową, na zmniejszenie stresu.
 
różowa folia bąbelkowa


Czy folia bąbelkowa sprawdzi się jako wygłuszenie?


Na wielu amatorskich forach internetowych znajdziemy różne pytania dotyczące właśnie tego, czy folia bąbelkowa na metry sprawdzi się jako wygłuszenie. Oczywiście czy to do auta, czy to wygłuszenie garażu, wygłuszenie pompy ciepła czy wygłuszenie dosłownie czegokolwiek innego – zaleca się użycie specjalistycznych środków i materiałów do wygłuszenia. Jednak folia bąbelkowa jako tanie i amatorskie rozwiązanie może zostać wykorzystana do wygłuszenia.

Dzięki swojej konstrukcji i materiałowi, z jakiego jest wykonana, ma pewne właściwości wygłuszające, jednak należy pamiętać, że efekt nigdy nie będzie taki sam jak przy specjalistycznej macie wygłuszającej. Właściwie przymocowana i zabezpieczona powinna dać odpowiednie efekty w amatorskim wykorzystaniu, ponieważ na rynku istnieją o wiele lepsze rozwiązania wykorzystywane do tłumienia zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz. Pamiętać również należy, że specjalistyczne materiały wygłuszające mają odpowiednie właściwości przeciwpożarowe – folia bąbelkowa takowych nie ma wcale.
białe folie bąbelkowe na rolkach

Gdzie kupić folię bąbelkową i ile ona kosztuje?


Wspominaliśmy już wcześniej, że cena takiej folii bąbelkowej jest naprawdę niska ze względu na technologię produkcji oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Przykładowo, folia bąbelkowa o szerokości 50 centymetrów i długości 10 metrów to koszt nieprzekraczający dziesięciu złotych. Cena zależna jest od konkretnej charakterystyki folii bąbelkowej, jak również kosztów transportu. Szeroki wybór folii bąbelkowej znajdziemy na stronie naszego sklepu internetowego NEOPAK, przechodząc do odpowiedniego działu.

Zdjęcie z Pexels
Wygłuszająca folia bąbelkowa
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie