Jakub BieleckiJakub Bieleckiczwartek, 23 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1005
Ilość komentarzy: 0

Czy można wysłać przedmiot bez opakowania?

Wysyłanie przedmiotów to jedna z podstawowych usług oferowanych przez różne firmy kurierskie i pocztowe na całym świecie. Podczas wysyłki, przedmioty zwykle są umieszczane w opakowaniach, które mają za zadanie chronić je przed uszkodzeniem i zapewnić bezpieczeństwo w czasie transportu. Jednak czy istnieje możliwość wysłania przedmiotu bez opakowania? Czy taka forma wysyłki jest w ogóle możliwa i bezpieczna? W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czy wysyłka przedmiotu bez opakowania jest możliwa? Teoretycznie tak. Wiele zależy jednak od tego, co jest zawartością takiej nietypowej paczki. Niektóre produkty wymagają opakowania, gdyż inaczej nie przetrwałyby nawet niedługiego transportu.. Jeżeli wysyłka produktu bez opakowania ma być sposobem na oszczędności, m
oże warto zastanowić się raczej, jak tanio zapakować towar na czas transportu?

Opakowanie do wysyłki przedmiotu - niezbędny element każdej paczki?


Przede wszystkim warto zastanowić się, dlaczego opakowanie jest tak ważne w czasie wysyłki przedmiotów. Po pierwsze, opakowanie stanowi warstwę ochronną, która chroni przedmioty przed uszkodzeniem podczas transportu. Bez odpowiedniego opakowania, przedmioty są bardziej narażone na uderzenia, tarcie i inne czynniki, które mogą spowodować ich uszkodzenie. Po drugie, opakowanie pozwala na łatwiejszą identyfikację i kategoryzację przedmiotów w czasie transportu, co jest szczególnie ważne w przypadku wysyłki większych ilości paczek.

Z drugiej strony, istnieją sytuacje, w których wysłanie przedmiotu bez opakowania może wydawać się rozsądne. Na przykład, jeśli chcemy wysłać prosty przedmiot, taki jak kartkę z życzeniami, możemy uznać, że opakowanie nie jest konieczne. Podobnie, w przypadku wysyłki dużych przedmiotów, takich jak meble. Również towary posiadające swoje fabryczne opakowanie mogą nie wymagać dodatkowego zabezpieczenia. Dotyczy to jednak tylko niektórych rzeczy. Wiele zależy oczywiście od procedur w konkretnej firmie kurierskiej. Niektóre zawsze wymagają bowiem zapakowania produktu.

Jaką rolę pełni opakowanie?


W trakcie wysyłki, transportu i przechowywania towarów, zwykle są one zapakowane w opakowania. Ale jaką właściwie funkcję pełni opakowanie? Przede wszystkim jest niezbędne dla odpowiedniego zabezpieczenia produktu. Opakowanie chroni przed:
 • uszkodzeniem mechanicznym
 • dostępem wilgoci, płynów, wody
 • promieniami UV
 • skrajnymi temperaturami
 • innymi czynnikami


W zależności od konkretnego produktu, jak również sposobu jego przechowywania, warto więc użyć. odpowiedniego opakowania, a nawet dodatkowych materiałów do pakowania.  Kolejną ważną rolą opakowania jest nadanie paczce właściwego kształtu. W opakowaniu (np. pudełku) możemy zmieścić czasem nawet wiele produktów. Opakowanie pozwala łatwiej transportować paczkę. Dobrym przykładem jest wspomniane już pudełko z kartonu,  Bez trudu możemy ustawiać jedno na drugim, a zawdzięczamy to regularnym kształtom opakowania. Ostatnią ważną rolą opakowania jest kwestia wizualna. Nie tylko paczka wysyłana do klienta powinna dobrze wyglądać. Często też nie chcemy ukryć zawartość przed wzrokiem osób trzecich. Na dodatkowym opakowaniu bez przeszkód możemy też pisać, czy naklejać na nim etykiety.

Opakowanie w trakcie wysyłki pełni następujące funkcje:
 • zabezpiecza zawartość
 • nadaje paczce odpowiedni kształt
 • pozwala uzyskać pożądany wygląd
 • można po nim pisać, naklejać etykiety, a nawet nanieść nadruk
opakowanie wysyłkowe
Materiały do pakowania

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Materiały do pakowania

Popularne rodzaje opakowań


W naszym sklepie internetowym Neopak znajdą Państwo wiele rodzajów opakowań. Wśród  najpopularniejszych są:
 • kartonowe pudełka
 • folie (np. folia stretch lub folia bąbelkowa)
 • papier pakowy
 • torby
 • koperty
 • worki
 • torebki strunowe
 • worki na śmieci
 • bawełniane torby
 • reklamówki
 • i wiele innych


W celu odpowiedniego zabezpieczenia danego towaru, warto zastanowić się, jakiej ochrony wymaga. Delikatne produkty warto zapakować z wykorzystaniem dodatkowych materiałów ochronnych, np. pianki PE.

Jak przygotować tanie opakowanie i wysłać paczkę?


Jeśli szukają Państwo niedrogich sposobów na zapakowanie przedmiotu, jest ich wiele. Przede wszystkim warto  zastanowić się, jak dużej ochrony potrzebuje dana rzecz. Towary kruche i delikatne warto pakować w odpowiedni sposób, aby nie uległy uszkodzeniu w transporcie. W przypadku bardziej solidnych rzeczy, często wystarczy zawinąć je w papier pakowy lub folię stretch. Tak można pakować książki, odzież, obuwie, czy wiele innych grup produktów. 

opakowania

Jeśli szukają Państwo mocnego opakowania, które jednocześnie nie jest zbyt drogie, warto postawić na kartonowe pudełko. Mniejsze przedmioty można też zapakować w kopertę bąbelkową. Decydując się na pudełko, można dodatkowo umieścić wewnątrz coś, co poprawi amortyzację wstrząsów. Można użyć folii bąbelkowej, wypełniacza do paczek lub nawet niepotrzebnych gazet pozwijanych w kulki.

Jak wysłać produkt bez opakowania?


Podsumowując, wysłanie towaru bez opakowania to nie najlepszy pomysł. Można to rozważyć jedynie w przypadku najbardziej solidnych rzeczy lub tych, które mają już swoje opakowanie. Warto natomiast zastanowić się nad możliwymi sposobami niedrogiego pakowania towarów i wysyłania ich.
Czy można wysłać przedmiot bez opakowania?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie