Edyta SiedleckiEdyta Siedleckipiątek, 31 marca 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 9803
Artykuł oceniony na 2.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Czy podpisać kopertę z pieniędzmi na wesele?

Wiosna i lato to okres, w którym wiele par decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu.  Zaproszeni goście stają natomiast przed dylematem - podpisać kopertę z pieniędzmi na wesele, czy nie? Jaka suma jest odpowiednia w prezencie ślubnym? Czy kopertę z gotówką należy zakleić? Wątpliwości się mnożą, a czasu do uroczystości coraz mniej. Jeśli chcesz dobrze wypaść przed nowożeńcami, przeczytaj nasz poradnik, w którym wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące wręczania kopert na ślub. 


Zasady wręczania koperty na ślub - co warto wiedzieć?


Każdy, kto wybiera się na ślub i wesele chce wypaść w roli gościa jak najlepiej. Właśnie z myślą o takich osobach, rozpracowaliśmy różne kwestie związane z wręczaniem koperty ślubnej i ogólne zasady dotyczące ich podpisywania. 

Przeczytaj: Jakie są rodzaje kopert i ich zastosowanie.

Dolary w kopercie w kropki
Zdjęcie z Pexels


Czy zaklejać kopertę z pieniędzmi na ślub?

Zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, koperty ślubne z pieniędzmi powinno się zostawić otwarte. W przeciwnym razie można podświadomie zasugerować obdarowanym osobom, że wstydzimy się jej zawartości. 


Co napisać na kopercie ślubnej z pieniędzmi? 

Kolejna zasada mówi, że koperty z pieniędzmi na wesele nie należy podpisywać. Nie zmienia to natomiast faktu, że nie istnieją sztywne normy regulujące tą kwestię. W otwartej kopercie z prezentem w postaci gotówki warto natomiast umieścić kartkę okolicznościową z życzeniami dla nowożeńców, którą z kolei należy podpisać. 

Białe koperty

Jaka koperta na wesele będzie najlepsza na prezent?


Decydując się na wręczenie prezentu ślubnego w postaci gotówki, warto sięgnąć po wysokiej jakości kopertę. 
W sklepie internetowym NEOPAK znajdziesz różne rodzaje kopert ozdobnych. Warto dobierać je pod kolor oraz styl samych zaproszeń ślubnych, dzięki czemu będą tworzyły razem spójną całość. Wśród najbardziej popularnych wariantów znajdziesz:
  • koperty C5 — koperty w klasycznym formacie, który pomieści typową kartkę okolicznościową z życzeniami, 
  • koperty DL — podłużne koperty dostępne w wielu różnych gramaturach oraz kolorach,
  • koperty B6 — niezwykle eleganckie i stylowe koperty dla najbardziej  wymagających klientów,
  • koperty kwadratowe — nowoczesne koperty o wysokiej gramaturze i estetycznym wyglądzie. 
Kolor koperty powinien być dobrany do estetyki kartki w środku, albo do spodziewanego wystroju sali ślubnej. W ofercie sklepu internetowego NEOPAK dostępnych jest wiele różnych kolorów. Przed zakupem warto się jednak upewnić, w kwestii rozmiaru koperty, który powinien być kompatybilny z wymiarami kartki z życzeniami.
Koperty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty


Czy podpisać kopertę z pieniędzmi na wesele? - podsumowanie


Wiesz już, czy należy podpisać kopertę z pieniędzmi na wesele. Jeśli zatem wybierasz się na uroczystość zaślubin, zadbaj o to, aby w kopercie znalazła się kartka okolicznościowa z życzeniami, dzięki której nowożeńcy będą wiedzieli, który prezent jest od Ciebie. 
Jednocześnie zachęcamy do odwiedzin na naszym blogu. Znajdziesz tutaj mnóstwo praktycznych porad, którymi możesz się podzielić z rodziną lub znajomymi. 

Zdjęcie autorstwa Emma Bauso z Pexels 
Pan Młody całuje Pannę Młodą
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie