Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 15 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 9268
Artykuł oceniony na 4.20 / 5Ilość komentarzy: 0

Czy skropak jest jadalny?

Czy Skropak to produkt jadalny?

Obecnie branża transportowa, w szczególności ta „detaliczna”, jeśli możemy to tak nazwać, czyli transportująca pojedyncze przesyłki firm dla indywidualnych odbiorców, nie mogłaby się obejść bez tak zwanych wypełniaczy do paczek. Czym są wypełniacze do paczek i jakie mają zadanie? Wszystkie wypełniacze do paczek mają jedno bardzo proste, a zarazem bardzo ważne zadanie, czyli wypełnienie pustej przestrzeni w kartonowym opakowaniu tak, by zapakowane przedmioty nie miały prawa się przemieszczać w opakowaniu podczas transportu, a jednocześnie co za tym idzie, nie mogły się uszkodzić podczas transportu w wyniku uderzeń wewnątrz opakowania.

Obecnie branża opakowaniowa oferuje wiele różnych wypełniaczy, od tych ekologicznych po te mniej ekologiczne. Kupić możemy na przykład poduszki powietrzne, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Dostępne są także takie produkty jak wełna drzewna, która dzięki swojej różnorodności kolorystycznej może być wykorzystywana jako dekoracyjny wypełniacz, który mimo wszystko również posiada bardzo dobre właściwości ochronne. W wielu sklepach z branży opakowaniowej znajdziemy także szereg innego rodzaju wypełniaczy, w zależności od naszych potrzeb, kupić możemy także wypełniacz papierowy, w postaci skrawków papieru, tak zwaną rafię, papierowe poduszki powietrzne, wypełniacz o nazwie SizzlePak oraz wiele, wiele innych. Nas jednak interesuje Skropak, o którym opowiemy nieco więcej już niedługo, w dalszej części tego artykułu.
zielony skropak

Jak domowymi sposobami wypełnić pustą przestrzeń w paczce?


Nie każdy z nas może mieć dostęp do specjalistycznych wypełniaczy do paczek, dlatego też warto poruszyć temat w jaki sposób, domowy, możemy skutecznie wypełnić pustą przestrzeń w opakowaniu kartonowym, które chcemy wysłać z jakimś przedmiotem. Rozwiązań jest kilka, które poniżej wypunktujemy:
 • Makulatura – w przypadku pojedynczych wysyłek, najważniejsze jest to, żeby produkt był zabezpieczony, nie musi być to estetycznie wykonane, ma być to efektywne zabezpieczenie. Dlatego też stare gazety czy po prostu makulatura może idealnie sprawdzić się jako wypełnienie paczki, nie zwiększy ona w znaczący sposób wagi paczki.
 • Folia stretch, folia bąbelkowa – jeśli udało Ci się zachomikować nieco starej folii stretch lub folii bąbelkowej z wcześniejszych, odebranych przesyłek, mogą się one okazać idealnym materiałem do tego, by wypełnić pustą przestrzeń w paczce, będzie to swego rodzaju ekologiczne podejście do tematu, ponieważ ponownie użyjesz coś, co zazwyczaj wylądowałoby w śmietniku.

Opcji na domowy sposób wypełnienia pustych przestrzeni w paczce jest naprawdę wiele, jednak pokrótce wymieniliśmy po prostu najbardziej powszechne i najczęściej stosowane metody w domowych warunkach w momencie, kiedy nie mamy dostępu do profesjonalnych wypełniaczy takich jak poduszki powietrzne do wypełniania przestrzeni w paczce.
skropak w pudełku
Wypełniacze Skropak

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wypełniacze Skropak

Czym jest Skropak? Jakie zalety posiada Skropak?


Skropak to nic innego jak jeden z wielu wypełniaczy do paczek, z ta jedną, wielką różnicą, że jest po prostu ekologiczny, ponieważ jest produkowany ze skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej, z dodatkiem biodegradowalnych polimerów. Co to oznacza? Oznacza to mniej więcej tyle, że korzystanie z niego jest swego rodzaju ukłonem w stronę ochrony środowiska naturalnego.

Skoro wiemy już czym i z czego produkowany jest Skropak przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie konkretnie posiada zalety, przez co jest chętnie wykorzystywany przez firmy, które w prowadzeniu swojej działalności zapewniają to, że dbają o środowisko naturalne i są proekologiczne. Zalety Skropaku to:
 • Lekkość – to cecha, którą doceni każdy przedsiębiorca, który wysyła naprawdę dużo paczek i zależy mu na tym, by nie zwiększać ich wagi w znaczący sposób, Skropak jest praktycznie niezauważalny dla wagi kurierskiej.
 • Doskonałe zabezpieczenie – niezależnie do tego, co znajduje się wewnątrz opakowania, Skropak idealnie zabezpiecza każdego rodzaju towar, od tych lekkich, po te nawet najcięższe.
 • Uniwersalność – to drugie imię tego wypełniacza, ponieważ może być stosowany w każdym rodzaju transportu, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, sam fakt, że nadaje się nawet, do przesyłek drogą lotniczą pokazuje, jak bardzo bezpiecznym i wszechstronnym produktem jest Skropak.
 • Ekologia – Skropak jak już wiemy, jest produkowany ze składników pochodzenia naturalnego, dlatego też uważany jest za najbardziej ekologiczny wypełniacz do paczek, który obecnie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli go nie potrzebujemy po odebraniu przesyłki, możemy go spuścić w toalecie, gdzie błyskawicznie się rozpuści i nie pozostawi po sobie żadnego śladu.
opakowanie ze skropakiem

Czy Skropak jest jadalny?

Na to pytanie może być tylko i wyłącznie jedna odpowiedź – NIE. Jest to produkt przewidziany do wykorzystania w celach zabezpieczenia towaru, a nie do jedzenia. Choć jest wykonany z naturalnych składników, takich jak skrobia, to mimo wszystko żaden producent tego rodzaju wypełniacza nie ponosi odpowiedzialności za głupotę ewentualnych eksperymentatorów, którzy mogą próbować skonsumować ten wypełniacz do paczek.

skropak w worku

Gdzie kupić Skropak?


Skropak możemy kupić w sklepach z branży opakowaniowej, czy to w sklepach internetowych, czy też stacjonarnych. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów internetowych pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl, gdzie przede wszystkim oferujemy szeroki asortyment wypełniaczy do paczek, jak również zapewniamy szybką i skuteczną obsługę wszystkich zamówień.
skropak
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie