Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 23 sierpnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 449
Ilość komentarzy: 0

Czy worków Big Bag można używać wielokrotnie?

Czy worków Big Bag można używać wielokrotnie?


Każdy z nas wie, w jaki sposób transportuje się niewielkie przesyłki, pudełka z niewielkimi przedmiotami, zamówionymi najczęściej na najbardziej popularnym portalu aukcyjnym, bądź też innym portalu ogłoszeniowym. Duża część z nas wie również, jak transportuje i przewozi się do klienta takie produkty jak duży sprzęt AGD i RTV. Jednak czy ktoś z Was zastanawiał się nad tym, w jaki sposób transportuje się materiały sypkie? Na przykład gruz po remoncie? W co go w ogóle składować? Czy metalowy kontener to jedyne rozwiązanie?

Co w przypadku gdy specjalistyczne firmy chemiczne, produkujące środki chemiczne (na przykład nawozy) w postaci sypkiej, będą chciały taki towar dostarczyć w ilościach hurtowych? Paleta z niewielkimi pudełkami może raczej nie wystarczyć. Jednym z najkorzystniejszych i najczęściej wykorzystywanych rozwiązań są tak zwane worki Big Bag. Jednak czy każdy z nas wie, czym takie worki są? Z czego produkowane są worki Big Bag? Do czego konkretnie można wykorzystywać worki Big Bag? Czy worek kontenerowy tego typu może być wykorzystywany wielokrotnie? Oczywiście jak zawsze postaramy się udzielić odpowiedzi na większość pytań w dalszych akapitach. Zapraszamy.

zastosowanie worków kontenerowych Big Bag


Czym są worki kontenerowe typu Big Bag?


Worki Big Bag, nazywane również workami kontenerowymi, to specjalne worki wykonane z wytrzymałych materiałów, zaprojektowane do transportu, przechowywania i manipulowania różnorodnymi sypkimi materiałami. Charakteryzują się dużą pojemnością i zdolnością do przenoszenia znacznej ilości materiałów sypkich, takich jak piasek, żwir, zboże, kamienie, drewno czy inne sypkie substancje jak, chociażby nawozy i inne produkty chemiczne.
Worki materiałowe Big Bag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki materiałowe Big Bag


Z czego wykonane są worki kontenerowe Big Bag?


Te worki są wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak polipropylen, który jest odporny na działanie warunków atmosferycznych oraz na obciążenia mechaniczne. Worki Big Bag mogą być wyposażone w różnego rodzaju rączki, pętle i zapięcia, które ułatwiają ich przenoszenie oraz mocowanie do urządzeń dźwigowych czy żurawi. Dzięki temu są idealne do transportu i przechowywania materiałów w miejscach budowy, magazynach, portach czy innych przemysłowych miejscach.

worek kontenerowy Big Bag z gruzem


Jak zbudowane są worki Big Bag?


Worki kontenerowe typu Big Bag możemy podzielić ze względu na rodzaj ich budowy, do tego celu pod lupę możemy wziąć kilka jego elementów. Zacznijmy więc od początku, od samej góry:

Rodzaj górnego mocowania worka Big Bag zależy głównie od jego zastosowania oraz przewidzianej wytrzymałości na obciążenie. Obecnie w sprzedaży dostępne są worki Big Bag jedno, dwu i czterozaczepowe. Rodzaj mocowania wpływa przede wszystkim na rozkład ciężaru na poszczególne uchwyty, a także wygodę obsługi, czyli załadunku i rozładunku.

Budowa górnej i dolnej części worka kontenerowego. Tutaj możemy śmiało wymienić worki otwarte, worki z klapą, worki z fartuchem lub lejem zasypowym. Dolna część budowy worka kontenerowego to oczywiście zamknięta dolna część, dno z lejem wysypowym lub dno z fartuchem wysypowym.

Konstrukcja worka kontenerowego Big Bag może być dodatkowo wzmocniona na krawędziach, a także na całej długości i szerokości ścianek bocznych w celu usztywnienia konstrukcji.

worek kontenerowy z fartuchem zasypowym


Czy worki Big Bag są wielokrotnego użytku?


Worki Big Bag, to opakowania kontenerowe, które są niezwykle wytrzymałe, można je kupić w naprawdę wielu rozmiarach, a także posiadają wiele zastosowań. Najczęściej występującymi rozmiarami worków kontenerowych są rozmiary 90x90x110 centymetrów, 90x90x190 centymetrów, a także jedna z mniejszych popularnych wersji o wymiarach 65x65x65 centymetrów. Worki typu Big Bag można z powodzeniem używać do przechowywania węgla lub drzewa na opał, sprawdzą się również idealnie w przypadku remontu mieszkania czy domu. Co ciekawe obecnie można „wynająć” worek kontenerowy w większych miastach, gdzie specjalistyczna firma odbierze i zutylizuje również odpady po remoncie.

Worki kontenerowe są skonstruowane w taki sposób, że można je używać wielokrotnie. Dzięki swojej mocnej konstrukcji, materiałowi wykorzystanemu do produkcji, worki Big Bag są wielokrotnego użytku.

Tworzywo sztuczne, z którego jest wyprodukowany worek kontenerowy, po jego zniszczeniu się i braku zdatności do ponownego użytku, można poddać recyklingowi. Dzięki temu zniszczony worek Big Bag poddany procesowi odzysku materiału, może posłużyć do stworzenia kolejnego, nowego, w pełni sprawnego worka Big Bag.


Gdzie kupić worki Big Bag?


Choć worki kontenerowe Big Bag mają specyficzne zastosowanie w wielu branżach, o których czasami mogliśmy nawet nie słyszeć to tak naprawdę, worki tego rodzaju możemy kupić w praktycznie każdym sklepie budowlanym. Jeśli potrzebujesz takiego opakowania jednorazowo, do remontu, lepiej go wynająć od specjalnej firmy. Jeśli jednak nie masz czasu na jeżdżenie po sklepach budowlanych, to już teraz przejdź do odpowiedniego działu w naszym sklepie internetowym neopak.pl.

W swojej ofercie posiadamy duży wybór worków kontenerowych typu BigBag, o różnych rozmiarach, a także typach budowy. Nasz sklep posiada jedne z najniższych cen na rynku. Oferujemy szybką i skuteczną dostawę. Już teraz sprawdź naszą ofertę!
worek kontenerowy Big Bag
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie