Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiniedziela, 23 października 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3902
Ilość komentarzy: 0

Czym jest bibułka ozdobna? Wszystko, co trzeba wiedzieć!

W XIX-wiecznej Europie i w Ameryce Północnej bibuła ozdoba służyła jako opakowanie prezentowe. Wtedy mogli sobie na nią pozwolić tylko najzamożniejsi, dziś jest dostępna powszechnie i cieszy się ogromną popularnością, a także wszechstronnym zastosowaniem. Niezwykle cienka i delikatna, kolorowa bibuła sprawdza się doskonale we wszelkiego rodzaju pracach plastycznych i artystycznych, ale prawdziwą furorę robi jako opakowanie prezentowe. Bibuła ozdobna podbiła świat i nie ma, co do tego żadnych wątpliwości. Sprawdź, czego jeszcze o niej nie wiesz!


Co to jest bibuła ozdobna?


Bibuła ozdobna to rodzaj cienkiego i wiotkiego papieru, zazwyczaj kolorowego. Aktualnie stanowi jeden z najpopularniejszych produktów do dekoracji i pracy twórczej. Jest używana w szkolnych pracowniach, na wystawach, do zdobienia sal weselnych i pakowania prezentów na różne okazje. Można skleić ją taśmą, jak i klejem.

Czym-jest-bibuka-ozdobna-Wszystko-co-trzeba-wiedzie

Co to bibuła karbowana?


Bibuła karbowana charakteryzuje się nieco grubszą strukturą niż bibułka ozdobna, ale jednocześnie jest podatniejsza na formowanie. 


Czym się różni bibuła od krepy?


Krepina to gruba, krepowana i nieco sztywniejsza wersja bibuły. Wykonuje się z niej ozdoby, dekoracje wnętrzarskie, opakowania prezentowe, dodatki do bukietów florystycznych itp.

Czym-jest-bibuka-ozdobna-Wszystko-co-trzeba-wiedzie-1
Zdjęcie Antoni Shkraba z Pexels


Czy bibuła ozdobna jest ekologiczna?


Bibuła ozdobna wykonana z naturalnych surowców, nie zawiera chloru ani kwasów. W praktyce oznacza to, że to materiał w 100% recyklingowany. Po zużyciu należy ją umieścić w pojemniku na odpady oznaczonym kolorem niebieskim. Jeśli szukasz ekologicznych sposobów dekorowania i pakowania prezentów, bibuła ozdobna to doskonały wybór. 

Czym-jest-bibuka-ozdobna-Wszystko-co-trzeba-wiedzie-2
Bibuła ozdobna

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bibuła ozdobna

Kolorowa bibuła ozdobna do pakowania prezentów


Ozdobna bibuła, pomimo swojej uniwersalności, zazwyczaj pełni funkcję dekoracyjną. W sklepie internetowym NEOPAK jest dostępna w wielu pięknych kolorach:
  • niebieska bibuła ozdobna
  • granatowa bibuła ozdobna
  • biała bibuła ozdobna
  • fioletowa bibuła ozdobna
  • pomarańczowa bibuła ozdobna

Czym-jest-bibuka-ozdobna-Wszystko-co-trzeba-wiedzie-3
Zdjęcie Leeloo Thefirst z PexelsW zależności od potrzeb można kupić bibułę w opakowaniach po 50 lub 100 sztuk arkuszy w dwóch rozmiarach 50 x 70 cm lub 38 x 50 cm oraz bibułę ozdobną w rolce 50 x 200 cm.

Czym-jest-bibuka-ozdobna-Wszystko-co-trzeba-wiedzie-4
Zdjęcie Antoni Shkraba z PexelsKolorowa bibuła ozdobna to idealnie uzupełnienie opakowania każdego prezentu. Można nią owinąć pudełko kartonowe, albo wyłożyć wnętrze opakowania. Miękka struktura bibułki dodatkowo amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza zawartość przed zabrudzeniem. 

Zobacz także, jak oryginalnie zapakować prezent.


Bibuła ozdobna w pracach plastycznych


Kreatywne zastosowanie bibuły jest praktycznie nieograniczone. Można ją używać do tworzenia witraży, farbowania tkanin i włosów, a także do tworzenia świątecznych dekoracji. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Nic zatem dziwnego, że bibuła jest tak chętnie wykorzystywana przez nauczycieli i opiekunów w szkołach i przedszkolach. 

Ogromna zaleta kolorowej bibuły to łatwość cięcia i formowania kształtów. Sprawdza się także doskonale przy współpracy z klejem. Można z niej zatem robić wycinanki, naklejanki, wydzieranki, a nawet modele 3D. 


Bibułka ozdobna - gdzie kupić?


Ogromny wybór kolorów i różne rozmiary bibuły ozdobnej znajdziesz w sklepie internetowym NEOPAK. Jeśli szukasz wyjątkowych opakowań na prezenty, u nas znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na produkty ozdobne. Dla naszych klientów regularnie aktualizujemy asortyment. Kupując u nas masz pewność, że otrzymujesz najwyższą jakość w konkurencyjnych cenach. Na naszym blogu znajdziesz z kolei mnóstwo inspiracji. Sprawdź koniecznie! 

Zdjęcie Tara Winstead z Pexels 
Różowa wstążka z bibuły
Wyślij emailem
  • Jakie są rodzaje bibuły ozdobnej?

    Na rynku mamy dostępne dwa rodzaje bibuły ozdobnej: bibuła marszczona i bibuła gładka. Bibuła marszczona jest znana od lat, najczęściej używana do różnego rodzaju prac artystycznych, między innymi w szkołach. Natomiast bibuła gładka w ostatnich latach zyskała na popularności. Świetnie sprawdza się jako dodatek dekoracyjny do pakowania prezentów. Chroni również przedmioty w nią zapakowane przed drobnymi zarysowaniami. Oba rodzaje bibuły ozdobnej sprzedawane są szerokiej palecie barw, w arkuszach lub rolkach. 
    Dobrej jakości bibułę  ozdobną w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie