Paweł SaigomadePaweł Saigomadeniedziela, 3 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 8201
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Czym jest papier kancelaryjny

Czym jest papier kancelaryjny i do czego można go wykorzystywać?


Papier kancelaryjny, często nazywany jest również papierem podaniowym. Stworzony został przede wszystkim z myślą o sporządzaniu różnego rodzaju pism. A przecież w życiu nie raz i nie dwa każdy z nas musiał je przygotować. I nie chodzi nam wyłącznie o warunki domowe. A może nawet nie przede wszystkim o nie. Wszak papier kancelaryjny jest wykorzystywany przez wiele grup zawodowych. Duży związek może mieć z tym fakt, że pismo, które zostanie przygotowane na tego typu papierze, prezentuje się wyjątkowo profesjonalnie i starannie. Czym różni się on tradycyjnej białej kartki papieru, którą znajdziesz w kategorii papier ksero w naszym sklepie? Jakie są jego główne zastosowania? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, to zachęcamy Cię do dalszej lektury.

Oferta na papier kancelaryjny

Kartka papieru kancelaryjnego w linie z rozpoczętym listem, długopis, fotografie i stos kopert
Akcesoria biurowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Akcesoria biurowe

Główne zastosowanie papieru podaniowego


Jak już wcześniej wspomnieliśmy, papier kancelaryjny jest wykorzystywany na bardzo szeroką skalę. Znaleźć go można nie tylko w gospodarstwach domowych, ale przede wszystkim w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach. Dlaczego cieszy się on nadal tak dużą popularnością i to pomimo wszechobecnych maili? Między innymi dlatego, że wciąż wiele instytucji - szkoły, uczelnie, urzędy itp. uważa, że odręcznie napisane pismo ma więcej wartości niż to przygotowane na komputerze. Ma to znaczenie między innymi w takim kontekście, że przygotowanie pisma na papierze kancelaryjnym wymaga większego zaangażowania. Ponadto warto też wziąć pod uwagę to, że charaktery pisma, potrafi powiedzieć wiele o człowieku. Od tego też zależy jakie wrażenie wywrzesz na odbiorcy pisma.

Czym powinien wyróżniać się papier kancelaryjny?


Zastanawiasz się, czym powinien różnić się papier kancelaryjny od tradycyjnej kartki, która znajdziesz w ryzach papieru ksero? Arkusz papieru podaniowego powinien różnić się grubością papieru, o którym decyduje oczywiście gramatura. Jaka wartość dotyczy papieru kancelaryjnego? Gramatura nie powinna przekraczać 60g/m2. Warto więc mieć na uwadze to, że najczęściej w biurach używa się papieru, którego gramatura wynosi 80g/m2. A jakie są wymiary papieru kancelaryjnego?
  • A4 - 210x297 mm;
  • A3 - 297x420 mm.
Kartka papieru kancelaryjnego w linie


Ważne jest też to, że papier kancelaryjny nie jest biały. Wyróżnia się:

  • papier kancelaryjny w kratkę;
  • papier kancelaryjny w linie.
Jesteś jedną z tych osób, które wpisują w wyszukiwarkę papier kancelaryjny co to jest? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. Wszystko postaraliśmy się wyjaśnić w przystępny sposób. Jesteś zainteresowany jeszcze innymi akcesoriami piśmienniczymi? Znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebujesz. W tym np. długopisy, markery, korektory, pisaki oraz zakreślacze. Serdecznie zapraszamy Cię do skorzystania z naszej oferty. A w razie pytań, zachęcamy do kontaktu. Nasi pracownicy z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą Ci w wyborze najlepszych produktów, które nie tylko spełnią Twoje oczekiwania pod względem jakości, ale także użyteczności. A jeśli jesteś zainteresowany zakupem większych ilości, np. długopisów, aby móc częściej korzystać z papieru kancelaryjnego, to zachęcamy do sprawdzenia naszych promocji związanych z ilością zakupionego produktu :)
Papier kancelaryjny w linie i długopis
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie