Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 12 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2007
Ilość komentarzy: 0

Czym są rzepy samoprzylepne? Jak wymyślono I kiedy stosować?

Co to są rzepy samoprzylepne? Jak wymyślono I kiedy stosować?


Słysząc o rzepach samoprzylepnych, pewnie zaczynasz myśleć o butach, dla dzieci wyposażonych w dokładnie takie zapięcie. Warto jednak, abyś wiedział, że produkt ten daje wiele innych możliwości i spotkać go możesz nie tylko w branży obuwniczej czy odzieżowej. Rzepy to przede wszystkim świetny materiał, który pomoże podczas remontowania i dekorowania domowej przestrzeni. Dowiedz się, czym są rzepy samoprzylepne oraz jak wymyślono I kiedy je stosować. W naszym artykule znajdziesz wiele przydatnych informacji. 

Pas na rzepy samoprzylepne


Czym są rzepy samoprzylepne? 


Rzepy samoprzylepne to nic innego jak rodzaj materiału będący dużym ułatwieniem podczas tworzenia butów dla dzieci, strojów karnawałowych czy montażu. Taki materiał pozwala w łatwy sposób zamontować dany przedmiot i w kilka sekund go zdemontować – przez wiele placówek publicznych wykorzystywanych jest podczas zabawy z najmłodszymi, którzy w ramach nauki, na przykład przyklejają przy pomocy rzepów nazwy zwierząt do ich obrazków. Rzepy są o tyle łatwe, że nie wymagają dodatkowego sprzętu – żadnego kleju, gwoździ czy taśm. Wystarczy oderwać jedną stronę od drugiej i gotowe. Korzystanie z rzepów samoprzylepne to wygodne, a przede wszystkim sprawne i skuteczne rozwiązanie. Z takim materiałem poradzi sobie nie tylko dorosły, ale również dziecko – właśnie dlatego wiele zabawek, dziecięcych butów czy dodatków wyposażone jest w rzepy.
Opaski zaciskowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opaski zaciskowe


Jak wynalezione zostały rzepy samoprzylepne? 


1907 roku w Szwajcarii na świat przyszedł George de Mestral – jest to człowiek, dzięki któremu świat otrzymał rzepy samoprzylepne. George urodził się w rodzinie robotniczej, dzięki czemu od dzieciństwa związany był z projektowaniem, tworzeniem i różnymi dziedzinami inżynierii. Pewnego razu mężczyzna wybrał się na urlop – ciężko pracował w sklepie maszynowym, a więc przerwa była mu potrzebna, by naładować baterie. Podczas nie stawiał on jednak na odpoczynek, a wiele aktywnych zajęć. Niestety podczas nowych przygód przeszkadzał mu oset. Przyczepiał się on do jego ubrań, a nawet sierści towarzyszącego mu psa. George nie tracił czasu na nerwy – postanowił zbadać roślinę i poznać jej budowę. De Mestral tak wkręcił Cię w jej strukturę, że już w 1955 opatentował on pierwszy wynalazek, do którego stworzenia przyczyniły się badania prowadzone na poznanej roślinie. Tym wynalazkiem były oczywiście rzepy. 

Rzep

Rzepy samoprzylepne oraz rzepy dwustronne – zastosowanie 


Jeśli zastanawiasz się, gdzie tak właściwie możesz wykorzystać rzepy, to powinieneś wiedzieć, że tak naprawdę to wszędzie. Rzepy samoprzylepne to produkt, który nie ma określonego przeznaczenia, ponieważ po rzepy sięga się zawsze wtedy, kiedy po prostu w danej sytuacji okażą się one przydatne. Mamy jednak kilka pomysłów na wykorzystanie tego niezawodnego materiału – być może będą one inspiracją do Twojego twórczego tworzenia nowych dekoracji w salonie lub stworzysz coś niesamowitego z rzepów połączonych z materiałem. 

Rzepy samoprzylepne – najpopularniejsze zastosowanie 


Branża obuwnicza – rzepy są najczęściej spotykane przy butach dla najmłodszych, dla których zawiązywanie sznurówek jest wyzwaniem. Niemniej jednak producenci obuwia często wykorzystują ten materiał również podczas tworzenia butów zimowych czy sportowych dla dorosłych. 

Akcesoria i dodatki – rzepy używane się w fabrykach, gdzie produkuje się rękawiczki sportowe, akcesoria na motor lub dziecięce dodatki, na przykład nosidła dla niemowląt. 
Dekorowanie – rzepy mogą zastąpić nawet gwoździe. Wystarczy, że przykleisz jeden pasek tego materiału do ściany (użyj do tego celu specjalnej taśmy), a następnie drugą część umieścisz na ramce do zdjęcia lub dowolnym obrazie. W taki sposób umieścisz ozdobę na ścianie i to bez konieczności stukania, pukania czy wiercenia. 

Akcesoria biurowe – pewnie nie raz miałeś okazję zobaczyć teczkę lub inne opakowanie, które wyposażone było w małe kółeczko stanowiące jego zamknięcie – to właśnie były rzepy. 

Buty na rzepy samoprzylepne


Rzepy – co warto o nich wiedzieć? 


W sklepach internetowych znajdziesz wiele różnych rodzajów rzepów samoprzylepnych m.in. montażowe i przemysłowe. Niektóre produkty z tych kategorii mają niezastąpione właściwości, na przykład odporność na ogień. To, jakie rzepy powinny zostać przez Ciebie wybrane, zależy przede wszystkim od celu, w którym ich użyjesz. Kupując rzepy samoprzylepne, zwróć uwagę na użyty przy ich produkcji klej – może on być:

Standardowy oraz kauczukowy – sprawdzi się podczas przyklejania rzepów do papieru, metalu lub drewna. Branża obuwnicza również z niego korzysta, ponieważ klej kauczukowy bardzo dobrze lepi się do tkanin i różnych gum. Niestety takie rzepy nie lubią się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. 

Akryl – szczególnie ten, który został zmodyfikowany, odporny jest na wodę, wilgoć i promienie UV. Jest on wyjątkowo trwały i wytrzymały.
Rzepy samoprzylepne – co to takiego?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie