Michał KrajniakMichał Krajniakponiedziałek, 2 stycznia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4531
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Czym się różni niebieska taśma malarska od żółtej?

Prace remontowe polegają na całym szeregu różnych czynności, ale chyba najpopularniejszym zabiegiem stosowanym w trakcie remontów jest malowanie ścian i sufitów. Każdemu chyba zależy, aby po skończonej pracy móc się cieszyć widokiem tak odświeżonego pomieszczenia. Jednakże, trzeba najpierw taki efekt osiągnąć. Niewątpliwie taśma malarska jest produktem, który to umożliwia. Przy tej okazji często pojawia się pytanie: którą taśmę malarską wybrać – żółtą czy niebieską? Dziś udzielimy odpowiedzi na to zagadnienie.
Czym-si-rni-niebieska-tama-malarska-od-tej

Taśmy malarskie – czy kolor ma znaczenie?


Mogłoby się wydawać, że skoro taśmy malarskie są przeznaczone generalnie do wykonywania podobnych prac, to nie ma większego znaczenia ich kolor. Wiele osób bardziej chce poznać parametry techniczne oraz właściwości fizyczne danego produktu. Jednakże tutaj jedno z drugim jest powiązane. Choć może to zabrzmi niewiarygodnie, to jednak połączenie barwy taśmy i jej przeznaczenia jest kwestią wręcz podstawową.

Rozróżnienie – taśma niebieska a taśma żółta


Aby zrozumieć, że kolor taśmy malarskiej faktycznie ma znaczenie, należy przyjrzeć się temu, jak konkretne produkty wyglądają pod kątem technicznym. Dlatego też powinniśmy poznać oba rodzaje tych taśm, aby później mieć wiedzę na temat tego, co ze sobą porównujemy, czym tak naprawdę te produkty się od siebie różnią, i jak wybrać – w danych okolicznościach – odpowiednią odmianę taśmy.

Charakterystyka taśmy żółtej


Pierwszym, podstawowym atutem taśmy żółtej jest to, iż jest to produkt wytwarzany w sposób bardzo tani i szybki. To, oczywiście, ma przełożenie na cenę taśmy, która jest bardzo niewielka. To sprawia, że żółta taśma jest produktem, który możemy kupić i stosować od ręki. Jednakże nie ma ona najwyższego parametru przylepności, a przy bardziej skomplikowanych czynnościach może stosunkowo łatwo się zrywać.

Charakterystyka taśmy niebieskiej


Niebieska taśma malarska to już wyższa szkoła jazdy. Klej akrylowy, który został użyty do jej produkcji sprawia, iż taka taśma ma bardzo wysoki parametr przyczepności i potrafi pozostać na swoim miejscu nawet przez dwa tygodnie. Ponadto posiada wiele innych niezwykłych właściwości – np. jest całkowicie odporna na promieniowanie ultrafioletowe. Produkt ten znakomicie też spełnia swą rolę przy odcięciach farb.
Taśmy malarskie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy malarskie

Którą taśmę wybrać – żółtą czy niebieską?


Ze względu na swoją prostotę, powszechną dostępność, niską cenę, ale też niezbyt wysublimowaną specyfikację techniczną żółtą taśmę warto stosować przy drobnych czynnościach remontowo-naprawczych. Sprawdzi się ona w domowych zaciszach w ręku amatora. Natomiast jeśli mówimy o specjalistycznym użyciu, to tutaj zdecydowanie jednym słusznym wyborem jest taśma niebieska. Zdaje ona egzamin w ręku fachowcy i na pewno nie zawiedzie nas podczas długotrwałych i skomplikowanych remontów, gdzie w trakcie prac mogą wystąpić niesprzyjające warunki. Jej cena jest wyższa niż taśmy żółtej, dlatego też – zwłaszcza jeśli mamy ograniczony budżet – powinniśmy dokonywać wyborów adekwatnie do bieżących potrzeb.
Czym się różni niebieska taśma malarska od żółtej?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie