Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 11 stycznia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 774
Ilość komentarzy: 0

Czym wyróżniać się powinny rolki do kas fiskalnych?

W jednym z ostatnich artykułów mówiliśmy o tym, jak działają rolki termiczne do kas. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy Cię do jego przeczytania. W tym tekście natomiast chcemy skupić się bardziej na tym, na jakie aspekty należy zwracać uwagę podczas ich wyboru. Choć wykorzystywane są w niemal każdym sklepie i zakładzie usługowym - zarówno w kasie fiskalnej, jak i terminalu płatniczym - to ich wybór może wciąż powodować problemy. Jeśli chodzi o typy rolek do kas fiskalnych, to znajdziesz na rynku ich trzy. Z kolei znacznie więcej będzie ich rozmiarów - które też mają bardzo duże znaczenie. Podobnie jak ich jakość - warto tutaj jeszcze przypomnieć, że właśnie ona determinuje to, czy druk bez problemu uda się rozczytać po 5 latach. A to właśnie tyle wynosi obowiązek przechowywania duplikatów rolek, w razie kontroli Urzędu Skarbowego.

Rolki termiczne do kas w kartonie

Jakie są rodzaje rolek do kas fiskalnych?


Jeśli chodzi o rodzaje rolek do kas, to wyróżnić można trzy rodzaje. Najpopularniejszym i najbardziej praktycznym typem są rolki termiczne. Jak wspominaliśmy w poprzednim wpisie dotyczącym tego rodzaju produktom, jest on wykonany z papieru, który pokryty został chemiczną warstwą, a nadruk wykonywany jest z wykorzystaniem ciepła. Kasy fiskalne, które wykorzystują tę metodę druku, są jednymi z najczęściej wybieranych na rynku również dzięki temu, że są bardzo ciche i nie zakłócają pracy innych pracowników.

Jak sprawdzić, czy w kasie, którą używasz są rolki termiczne?


Sprawdzenie, czy potrzebujesz rolek termicznych, jest bardzo proste. Wystarczy, że delikatnie zarysujesz paznokciem papier. Jeśli pod wpływem wytworzonego ciepła pojawi się czarny ślad, oznacza to nic innego, jak to, że korzystasz z rolek termicznych do kas.

Mężczyzna odrywający paragon z kasy fiskalnej

Rolki offsetowe i dwuwarstwowe, czyli mniej popularne i rzadziej wykorzystywane produkty


Rolki offsetowe cieszące się znacznie mniejszą popularnością niż termiczne rolki do kas fiskalnych wyprodukowane są ze zwykłego papieru, takiego, jaki wykorzystywany jest w każdym typie tradycyjnej drukarki. Do wad tego rozwiązania zaliczyć można m.in. głośność pracy urządzenia spowodowany faktem, że nadruk powstaje poprzez uderzenia igły odbijającej poszczególne znaki, przy okazji barwiąc papier. Jeszcze innym rodzajem rolek do kas fiskalnych są rolki samokopiujące (dwuwarstwowe). Powstają one z dwóch kawałków papieru. Pierwszy wykonany z papieru offsetowego, drugi natomiast z papieru samokopiującego, który pokryty jest mikrokapsułkami SC. Ten rodzaj rolek wykorzystuje się już dziś bardzo rzadko w kasach fiskalnych starego typu. Najczęściej korzysta się obecnie z takich produktów jak rolki termiczne do kas fiskalnych.
Rolki do kas fiskalnych

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Rolki do kas fiskalnych

Jak wybrać odpowiedni rozmiar rolki do kasy fiskalnej?


Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego rozmiaru rolki do kasy fiskalnej to istnieje na to kilka sposobów. Zanim założysz zamówienie w sklepie Neopak, możesz sprawdzić na oryginalnym opakowaniu rolek, jaki powinien być ich rozmiar. Jeśli oczywiście posiadasz jeszcze pudełko. Jeśli nie, wystarczy, że weźmiesz rolkę i znajdziesz jakiś przyrząd do mierzenia. Może to być miara zwijana lub linijka. Gdy masz już wszystko zmierz wysokość i średnicę rolki - w tym także rdzenia. Jeśli również to jest niemożliwe, sprawdź instrukcję obsługi kasy fiskalnej. Znajdziesz w niej informacje na ten temat.

Wnętrze kasy fiskalnej

Neopak - znajdź to, czego potrzebujesz


W ofercie sklepu Neopak znajdziesz rolki do kas fiskalnych o różnych szerokościach i długościach. A co równie ważne, im więcej ich zamówisz, tym wyższy możesz dostać rabat. Informacje szczegółowe znajdziesz na karcie produktu.
Drukowanie potwierdzenia z terminala płatności
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie