Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiczwartek, 17 listopada 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 20368
Ilość komentarzy: 0

DIY - jak zrobić torebkę z szarego papieru pakowego?

Nie musisz mieć żadnych zdolności, ale przydadzą się chęci, trochę czasu i kilka materiałów, które na pewno masz już w swoim domu. Sprawdź, jak zrobić torebkę z szarego papieru pakowego. Możesz stworzyć oryginalne opakowanie na prezent, na drugie śniadanie, albo do przechowywania produktów spożywczych w domu. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. To co, zaczynamy?

Prosta i elegancka, a przy łatwa do samodzielnego wykonania. Taka jest właśnie torebka z szarego papieru. Już dziś, z nasza małą pomocą, możesz ją zrobić w dowolnej chwili. Zainspiruj się z NEOPAK.


Jak zrobić torebkę z szarego papieru pakowego - potrzebne materiały


Aby samodzielnie wykonać torebkę z papieru należy przygotować:
 • szary papier do pakowania,
 • nożyczki,
 • klej lub taśma samoprzylepna (najlepiej taśma dwustronnie klejąca),
 • dekoracje (opcjonalnie).
Papier pakowy brązowy

Papier do pakowania - jaki wybrać do wykonania torebki?


Zastanawiasz się, jak zrobić torebkę z szarego papieru pakowego? Przede wszystkim wybierz dobrej jakości materiał. 

Papier pakowy to, wbrew pozorom, stosunkowo szeroka gama produktów. Jak sama nazwa wskazuje, jego nadrzędna funkcja sprowadza się do owijania różnych przedmiotów. Dobrej jakości papier sprawdzi się jako opakowanie sklepowych zakupów, albo jako zabezpieczenie przesyłki pocztowej. Możliwości jest naprawdę wiele, a różnice w zastosowaniu tego materiału wynikają przede wszystkim z grubości i gramatury papieru. To właśnie ten parametr definiuje to, jak solidne będzie stworzone opakowanie. W zależności od rodzaju papieru, można więc tanio zabezpieczyć produkt, albo pięknie zapakować prezent.

Papierowa torebka to jedna z najpopularniejszych technik pakowania, która sprawdza się w bardzo wielu różnych sytuacjach. Do jej wykonania polecamy dostępny w formie wygodnego arkusza:
Pakowy papier Kraft to jeden z tańszych produktów pakowych, ale to nie cena jest jego największą zaletą. Materiał jest bowiem wykonany w całości z naturalnej celulozy, a tym samym w 100% biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska. Z powodzeniem można go także wykorzystywać jako materiał ochronny dla żywności.

Torebka z papieru pakowego - krok po kroku


Jeśli nie wiesz, jak zrobić torebkę z szarego papieru do pakowania, postępuj według poniższych wskazówek i umieszczonej pod tekstem grafiki, a wszystko stanie się jasne. 
 • wytnij prostokąt z papieru (jego rozmiar zależy od przeznaczenia torebki),
 • złóż papier do środka wzdłuż dłuższego boku w taki sposób, aby strony na siebie zachodziły i sklej je ze sobą,
 • zagnij papier tak jak pokazano poniżej,
 • złóż i sklej dół torebki według poniższego schematu. 

Kiedy torebka jest już gotowa, możesz ją udekorować według własnego pomysłu. Wtedy doskonale sprawdzi się jako opakowanie na prezent.
Papier pakowy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Papier pakowy


Jak zrobić torebkę z papieru techniką origami?


Wykorzystując papier do pakowania można samodzielnie przygotować piękną torebkę metodą origami. Jeśli zamiast klasycznego szarego papieru pakowego wybierzesz materiał w innym kolorze lub z nadrukami, wówczas stworzona torebka sprawdzi się doskonale jako opakowanie prezentowe! Poniżej znajdziesz krótki tutorial, który krok po kroku objaśnia jak zrobić torebkę z papieru.


Źródło: youtube.com/@EasyOrigamiBR


Jak zrobić torebkę z szarego papieru pakowego? - podsumowanie


Jak się okazuje, samodzielne wykonanie papierowej torebki nie jest trudne, przynosi natomiast wiele satysfakcji. Jeśli masz nieco wolnego czasu i lubisz go spędzać kreatywnie, koniecznie wypróbuj nasz sposób. Wszystkie potrzebne materiały i akcesoria znajdziesz natomiast w sklepie internetowym NEOPAK. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów nieustannie aktualizujemy ofertę, aby każdego dnia dostarczać opakowania najwyższej jakości. Po więcej kreatywnych pomysłów i inspiracji zapraszamy na nasz blog. 

Zdjęcie dodane przez Brigitte Tohm z Pexels
Torebka z szarego papieru
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie