Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaczwartek, 19 maja 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2251
Ilość komentarzy: 0

Dlaczego paczki ze szkłem powinny być oklejane?

Dlaczego paczki ze szkłem powinny być oklejane?


Przez internet kupić można dosłownie wszystko. Od ręcznie malowanych talerzy, które ozdobią stół po najróżniejsze przedmioty delikatne. Coraz rzadziej korzysta się z odbioru osobistego, ponieważ wygodna przesyłka wygrywa z nim na każdym kroku. Skoro przedsiębiorcy, sprzedawcy, a nawet osoby prywatne robiące wyprzedaż garażową chcą sprzedawać bez ograniczeń, muszą wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć i oznaczyć delikatne przedmioty. W jakim celu? Przede wszystkim dlatego, że wysyłka wiąże się z różnymi przeszkodami, które mogą doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych różnych przedmiotów, co w efekcie sprawia, że zaczynają się zwroty, reklamacje i inne nieprzyjemne sytuacje. Lepiej wcześniej pomyśleć o artykułach przeznaczonych do wysyłki, niż martwić się w przyszłości. 

Właśnie, dlatego w sklepie internetowym Neopak dostępne są różne naklejki i taśmy, które służą do oznaczania wszelkiego typu paczek lub kopert zawierających delikatne przedmioty najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Kiedy kurier zobaczy ostrzeżenie o szklanej zawartości, to istnieje prawdopodobieństwo, że będzie on zupełnie inaczej obchodził się z pakunkiem, który znajduje się pod jego opieką. Jakie naklejki wybrać? O tym przeczytać można poniżej. 

Kurier z paczkami

Naklejki uwaga szkło – dlaczego są tak ważne?


Wyobrazić sobie trzeba pewną sytuację. W samochodzie kurierskim znajduje się wiele paczek. Są one ustawiane na siebie w zależności od ciężaru i wielkości w taki sposób, aby na górze znajdowały się małe paczuszki, które łatwo zgnieść. Jeśli na danym, szczególnie dużym kartonie nie ma żadnej informacji, że zawartość jest szklana, to zostanie na niej postawiona kolejna, mniejsza paczka – może to spowodować uszkodzenia. Jeśli natomiast przedsiębiorca zainteresuje się całym procesem wysyłki, to będzie wiedział, jak ważne jest prawidłowe oklejenie. Kurier, sortujący i inni pracownicy, zobaczą etykietę informującą o szklanej zawartości i zupełnie inaczej będą obchodzić się z paczką. Nie będzie ona rzucana, przekazywana na odległość z rąk do rąk czy nie umieści się na niej innych przesyłek podczas pakowania paczek do samochodu. Czasem jeden mały szczegół, który ma niską cenę, może wpłynąć na rozwiązanie wszelkich problemów związanych z częstymi zwrotami czy wymianami towaru, który przychodzi do klienta uszkodzony. 

Naklejki to niezawodne artykuły, które powinny być zawsze pod ręką w miejscu, gdzie pakowanie jest na porządku dziennym. W Neopak mamy duży wybór etykiet, taśm z informacją o zawartości przesyłki czy klasycznych naklejek. Każda sprawdzi się w innej sytuacji, ale wszystkie są tak samo skuteczne. Jakie produkty szczególnie warte są uwagi?

UWAGA SZKŁO NAKLEJKA


Najbardziej uniwersalnym produktem dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, które wysyłają szklane przedmioty, jest niezastąpiona etykieta z napisem NIE UPUŚĆ, SZKŁO, PRZENOŚ OSTROŻNIE. Taki napis przemówi do każdego kuriera – szczególnie jeśli naklejka naklejona będzie z każdej możliwej strony, a że jej koszt za 100 sztuk wynosi 6 złotych, to szkoda byłoby oszczędzać naklejki i przyklejać po jednej sztuce. Etykieta ta stworzona została z wysokiej jakości specjalnego papieru półblaskowego, a po całym procesie produkcji nałożony został na nią lakier UV – jest to dobry sposób na zapewnienie ochrony przed promieniami słonecznymi wpływającymi na kolor specjalnych naklejek. Wiemy, że klienci sklepu Neopak oczekują tak samo wyrazistej barwy czerwonej, niezależnie jak długo etykieta znajdowała się na słońcu. Tworząc naklejki, zrezygnowaliśmy z czarnego tła. Zostawiliśmy same kontury, aby estetyka była na wysokim poziomie. Etykiety drukowane są specjalną metodą zwaną offsetową. Sprawia ona, że utrzymują one swoje właściwości, jak i barwy przez długi czas. Naklejki mają niesamowitą przyczepność, dzięki naturalnemu kauczukowi, który został użyty do produkcji kleju. 

Za inny uniwersalny produkt uważa się etykietę z napisem UWAGA SZKŁO. Jasny komunikat sprawia, że kurierzy, jak i osoby sortujące od razu wiedzą, w jaki sposób powinni obchodzić się z przesyłką. Nie trzeba zastanawiać się godzinami, co autor miał na myśli, ponieważ od razu wiadomo, że w przesyłce jest szkło i po prostu trzeba na nie uważać, aby w żaden sposób nie narazić wysyłającego na straty. Naklejki są dość duże, bo ich wymiary to 10x5 centymetrów, co pozwala zobaczyć napis (szczególnie biorąc pod uwagę czerwone, krzykliwe tło) z dalekiej odległości i nie trzeba doszukiwać się małej etykiety naklejonej gdzieś z boku. Pamiętajmy, że kurierzy nie mają czasu na oglądanie paczek z każdej perspektywy. Proces pakowania samochodu kuriera jest dość szybki, dlatego naklejka musi być takiej wielkości, aby nie ginęła na tle dużej kartonowej przestrzeni. Mróz, śnieg, a może wilgoć? Naklejka stworzona jest z wysokiej jakości papieru, co sprawia, że uszkodzenie jej jest wręcz niemożliwe. Nawet jeśli spędzi ona dłużą chwilę na deszczu – choć wtedy karton ucierpi chyba najbardziej. 

Wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób pracujących na magazynie, które nie mają czasu na naklejanie etykiet, jest skorzystanie z naklejek na wygodnych rolkach. Jest to wygodne rozwiązanie na szybkie oznaczanie. Rolka zawiera 100 sztuk etykiet z napisem OSTROŻNIE SZKŁO. Jasny komunikat, zrozumiały dla wszystkich kurierów, jak i osób, którym paczka przewinie się przez ręce. Bardzo ważne jest wybór odpowiedniego oznaczenia, a właśnie takim jest rolka z naklejkami tworzona z najwyższej jakości specjalnego papieru półblaskowego. Napisy drukowane są na samoprzylepnym materiale za pomocą druku offsetowego, czyli jedną z najczęściej stosowanych technik druku cechującą się niezwykłą wytrzymałością.  Nadruk offsetowy sprawia, że jest on doskonale widoczny i wyraźny. Naklejki powlekane są półbłyszczącym lakierem UV, dzięki czemu nie płowieją i są odporne na wilgoć, zabrudzenia i zarysowania. Ponadto mocny klej gwarantuje dokładne, a co najważniejsze trwałe przyleganie etykiet do każdej powierzchni.

UWAGA SZKŁO naklejka

Przedsiębiorcom, którzy swój biznes opierają na wysyłce przedmiotów delikatnych, oferujemy produkt, który ułatwi i przyśpieszy cały proces oznaczania przesyłek z delikatną zawartością. Mowa tu o specjalnym podajniku zwanym inaczej dyspenserem. Tam, gdzie pakuje się duże ilości przesyłek, tam powinien znaleźć on swoje miejsce. Duże magazyny, hale produkcyjne i inne miejsca związane z delikatnymi przedmiotami potrzebują dyspensera do naklejek, aby praca była o wiele lżejsza, przyjemniejsza i sprawniejsza. Podajnik pomieści etykiety o maksymalnej szerokości 12 centymetrów – czyli większość naklejek dostępnych w sklepie internetowym Neopak. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta i każdy pracownik poradzi sobie z nią bez żadnego szkolenia czy długiego wprowadzenia. Dla komfortu użytkowania na stronie sklepu, w zakładce produktu, dostępny jest film pokazujący działanie i obsługę podajnika. Wystarczy zapoznanie się z nim, aby pakowanie było przyjemnością, a nie tylko obowiązkiem. 
Naklejki ostrożnie szkło

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Naklejki ostrożnie szkło

Na jakiej podstawie wybierać etykiety samoprzylepne? 


Skoro wiadomo już, jakie etykiety dostępne są na rynku, to warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać tę najbardziej odpowiednie dla własnego biznesu. Jest wiele rzeczy, na które powinno zwrócić się uwagę, aby naklejki były dopasowane do przesyłki, drogi – która zostanie przez nią pokonana, a nawet towarzyszących jej warunków atmosferycznych. Czasem znaczenie ma nawet czy paczka będzie transportowana samolotem, samochodem, a może przy pomocy statku? W jaki sposób właściwie dobrać etykietę? Na co zwrócić uwagę? 

Rozmiar przesyłki – jeśli wysyłane jest duże pudło, w którym znajduje się przedmiot delikatny, to warto zadbać, aby naklejka była również większych rozmiarów. Małe etykiety zaginą na tle kartonowej przestrzeni lub po prostu zleją się z całym pudłem. Wielkość naklejki powinna być taka, aby od razu etykieta rzucała się w oczy – nawet jeśli kurier nie ogląda kartonu z każdej strony. Dobrym rozwiązaniem jest naklejenie kilku ostrzegawczych naklejek. 

Kształt – choć dzisiaj wymieniane były naklejki kwadratowe i prostokątne, to w ofercie sklepu internetowego Neopak nie zabraknie produktów o zupełnie innym kształcie, na przykład koła. Czym one różnią się od klasycznych prostokątów? Tak naprawdę niczym. Ostrzegają w taki sam sposób i wyglądają podobnie – różni je tylko kształt. Natomiast koła lepiej sprawdzą się na kopertach i paczkach, które wymagają estetycznego wyglądu. 

Rodzaj zadruku – może on być termotransferowy lub termiczny. Różnią się one od siebie szczególnie trwałością, dlatego wybierając jeden z wyżej wymienionych rodzajów, trzeba wziąć pod uwagę długość trasy, którą pokonywać będzie paczka. Termiczne etykiety sprawdzą się o wiele lepiej na krótkich trasach, które nie narażają paczki na negatywnie działania warunków atmosferycznych. Natomiast zadruk termotransferowy stworzony został dla przesyłek, które pokonywać będą długą trasę. Niemniej jednak jeden i drugi rodzaj etykiet jest naprawdę wytrzymały. 

Rodzaj papieru – etykiety stworzone są z różnego rodzaju papieru – od najdroższych możliwości, po te nieco tańsze. Do wyboru jest wykończenie półbłyszczące lub matowe. Do wyboru do koloru. W Neopak tworzymy również etykiety na specjalne zamówienie. Nasi pracownicy chętnie porozmawiają o wszelkich możliwościach. Wystarczy skontaktować się z nimi za pomocą adresu mail lub telefonu podanego na stronie sklepu. 

Niezależnie od tego, czy w przesyłce znajduje się przedmiot szklany, czy delikatny artykuły, który musi dojść do klienta w stanie wręcz idealnym, to zawsze powinno zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, zapakowanie i oklejenie. Kurierzy nie wiedzą, co dokładnie znajduje się w przesyłce, a jeśli będzie ona oznaczona specjalną etykietą, to z pewnością pracownicy firm kurierskich inaczej będą się z nią obchodzić. Naklejki UWAGA SZKŁO ograniczą ilość reklamacji, zwrotów czy negatywnych opinii o stanie produktu, który dotarł do klienta. 
Naklejki Kraft 35x40mm Rękodzieło, 200szt
Naklejki Kraft 35x40mm Rękodzieło, 200szt14,00
Do koszyka
Szybki podgląd
Premium
Paczki na wózku
Wyślij emailem
  • Gdzie kupić naklejki z napisem uwaga szkło?

    Naklejki z napisem uwaga szkło to ważny element bezpiecznego pakowania paczek z delikatnym towarem wymagającym szczególnej ostrożności. W dzisiejszych czasach, kiedy sprzedaż internetowa kwitnie, kurierzy mają mnóstwo przesyłek do dostarczenia i robią to z pośpiechem i niejednokrotnie nieostrożnie przerzucają paczki. Kiedy nakleimy taką naklejkę na opakowanie, w którym wysyłamy kruche szklane przedmioty, kurier będzie wiedział, żeby z tą paczką trzeba obchodzić się delikatnie. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych zniszczeń i stresu z tym związanego. 
    Dobrej jakości naklejki z napisem uwaga szkło w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie