Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 14 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 608
Ilość komentarzy: 0

Dlaczego warto zainwestować w stół do pakowania paczek?

Dlaczego warto zainwestować w stół do pakowania paczek?


Codzienne pakowanie przesyłek w firmach działających w branży e-commerce to dość poważne wyzwanie, w szczególności pod względem ergonomii i efektywności pracy. Firmy, które działają w branży e-commerce, muszą zadbać o to, by codziennie wysyłane przesyłki były jak najszybciej i najskuteczniej pakowane i przekazywane operatorowi logistycznemu, by mógł zadbać o to, by najpóźniej kolejnego dnia paczki trafiły do klienta, które je zamówił.

Codzienne pakowanie przesyłek bez odpowiednio przygotowanego stanowiska może być problemowe, zarówno dla samego pracownika, który pakuje te przesyłki, jak również dla firmy, ponieważ może to opóźniać cały proces pakowania, a co za tym idzie płynnej sprzedaży i obsługi wszelkich nowych, spływających zamówień.

Jak więc w znacznym stopniu usprawnić, zoptymalizować cały proces pakowania przesyłek? Czy istnieje jakieś rozwiązanie, które może w znaczący sposób poprawić wydajność pracy pakowacza? Odpowiedzią na te pytania jest oczywiście stół do pakowania paczek. Czym jest stół do pakowania paczek? Jakie zalety posiada stół do pakowania paczek? Jakie element konstrukcyjne ułatwiające prace posiada stół do pakowania paczek? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania w sposób dość szczegółowy i jasny.

spakowane prezenty


Czym jest stół do pakowania paczek?


Jak już sama nazwa wskazuje, że jest to element, którego ogólna koncepcja bazuje na pomyśle stołu. Można więc śmiało powiedzieć, że stół do pakowania paczek, to nic innego jak stanowisko pracy, dla osoby pakującej zamówienia w sklepie internetowym. Jest to jedno z lepszych rozwiązań, które posiada wiele zalet, a firma, która zainwestuje w tego rodzaju stanowiska pracy, może liczyć na wiele korzyści, a na pewno docenią to także sami pracownicy, których praca będzie o wiele wygodniejsza.

Obecnie na rynku można kupić różnego rodzaju stoły do pakowania paczek, różnych producentów, w różnych konfiguracjach. W dalszej części tego artykułu przyjrzymy się przede wszystkim głównym zaletom oraz korzyściom, jakie na ogół dają tego rodzaju rozwiązania w miejscu pracy.

dyspenser do taśmy
Akcesoria magazynowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Akcesoria magazynowe


Jakie zalety posiada stół do pakowania paczek?


Założenie projektowe każdego stanowiska pracy ma na celu ułatwienie samej pracy, lepszy dostęp do niezbędnych materiałów i akcesoriów potrzebnych do pracy na danym stanowisku. Oczywiście w przypadku pakowacza w typowym sklepie działającym w branży e-commerce, będą to wszelkiego rodzaju materiały i opakowania z branży opakowaniowej, które są wykorzystywane do spakowania i wysłania zamówienia do klienta.

Jeśli mówimy o zaletach korzystania ze stołów do pakowania paczek, to warto wymienić przede wszystkim następujące tak jak poniżej:
  • Optymalizacja zużycia materiału do pakowania – stół do pakowania paczek posiada specjalnej elementy, takie jak naciągi do folii stretch/bąbelkowej czy specjalny nóż do ich ucinania w znacznym stopniu zmniejsza marnotrawienie materiału do pakowania przesyłek. Ponadto dzięki bardziej efektywnemu wykorzystaniu materiałów pakowych, w trakcie pakowania przesyłek, powstaje o wiele mniej odpadów, które jak wiadomo, są problemem w każdej firmie.
  • Zwiększenie komfortu i wygody pracownika – stoły do pakowania najczęściej są konstrukcjami modułowymi, dlatego też istnieje możliwość indywidualnej personalizacji takiego stołu do pakowania paczek. Modułowa budowa, możliwość indywidualnego projektu, spersonalizowanych możliwości, sprawia, że taki stół do pakowania znacząco zwiększa komfort oraz wygodę osoby pracującej na takim stanowisku.
  • Optymalizacja efektywności pracy – profesjonalny sprzęt do pracy to profesjonalna praca i jej efektywność. Dzięki takiemu stanowisku pracy, jakim jest stół do pakowania paczek, efektywność, a więc czas i dokładność pracy pracownika znacznie się zwiększy i poprawi ogólne wyniki firmy, co z kolei przełoży się w przyszłości na same wyniki finansowe. Stół do pakowania paczek w sposób naturalny usprawni efektywność, wszystko to dzięki temu, że pracownik będzie miał niezbędne, profesjonalne narzędzia do pracy, a także wszystkie potrzebne materiały do pakowania pod ręką.

Obecnie oferowane stoły do pakowania paczek to konstrukcje modułowe, które mogą być indywidualnie dostosowane do potrzeb danej firmy działającej w branży e-commerce. Oprócz blatu roboczego, na którym pakowane będą zamówione towary oraz samo opakowanie, w którym te towary zostaną wysłane, taki stół do pakowania paczek może posiadać specjalne boczne półki do przechowywania tekturowych opakowań. Ponadto każdy porządny stół do pakowania paczek posiadać będzie miejsce na rolkę z papierem pakowym, folią stretch lub folią bąbelkową, a zdarzyć się może też, że nawet kilka na raz rolek można umieścić na takim stole. W zależności od potrzeb danej firmy, taki stół do pakowania paczek może być na stabilnych nóżkach lub kółkach, które z kolei sprawią, że będzie on mobilnym stanowiskiem pracy.

materiały do pakowania paczek


Gdzie kupić materiały opakowaniowe do stołu do pakowania paczek?


Wszelkiego rodzaju materiały potrzebne do wyposażenia stołu do pakowania paczek znajdziesz w naszym sklepie internetowym neopak.pl. Bez problemu kupisz u nas papier pakowy na rolce, różnego rodzaju folie bąbelkowe oraz folię stretch, dodatkowo posiadamy szeroką gamę opakowań tekturowych i kartonowych, taśmy pakowe, noże bezpieczne, dyspensery do taśmy, a także wszelkie inne niezbędne akcesoria, narzędzia i materiały.

Ze swojej strony oferujemy swoje doświadczenie i profesjonalizm przy dobraniu odpowiednich materiałów i akcesoriów. Posiadamy jedne z najniższych cena na rynku, a przy hurtowych zakupach oferujemy wysokie rabaty. Sprawdź naszą ofertę już teraz, zaoszczędź swój czas i pieniądze.
spakowane słodycze
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie