Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 4 lipca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 748
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Do czego można wykorzystać rzep samoprzylepny?

Do czego można wykorzystać rzep samoprzylepny?


Majsterkowanie w domu, mieszkaniu, samochodzie czy nawet miejscu pracy to chyba codzienność. Szukanie rozwiązań, które będą łatwe, ale jednocześnie skuteczne, czasami banalnie proste, trywialne, jednak nadal spełniające swoje zadanie. Po tych pierwszych zdaniach na pewno części z czytelników przyszła do głowy tak zwana trytka, plastikowa opaska zaciskowa, która ma swoje zastosowanie w setkach innych czynności, niż te, co przewidział ich producent kilkadziesiąt lat temu. W spinaniu kabli, podtrzymywaniu różnorodnych elementów sprawdzi się również jeszcze jeden produkt, o którym często zapominamy i jest po prostu niedoceniany przez wiele osób. Mówimy o rzepie samoprzylepnym (ale także opaski z rzepem są bardzo praktyczne!), który niejednokrotnie będzie lepszym rozwiązaniem, chociażby do domowych dekoracji.

W tym wpisie postaramy się jak najdokładniej opisać, czym jest rzep samoprzylepny, w jaki sposób jest skonstruowany, do czego można go wykorzystać, jakie ma zalety, a także gdzie i za ile można kupić taki rzep samoprzylepny? Jeśli ciekawią Cię odpowiedzi na powyższe pytania, to zapraszamy Cię do czytania dalszej części tego artykułu.

kółka z rzepem samoprzylepne


Co to jest rzep samoprzylepny?


Jak działa rzep, każdy z nas chyba wie, to najczęściej powierzchnia wykonana z tworzywa sztucznego, gdzie od głównej powierzchni wychodzą niewielkie słupki, które na końcu posiadają zakończenie w kształcie małego haczyka, w kształcie litery „U” która bardzo skutecznie zaczepia się, najczęściej za materiałową, postrzępioną powierzchnię. Plastikowe „strączki” łapią za nitki materiału, przez co dopiero mocne pociągnięcie sprawia, że obydwie powierzchnie rozłączają się, a przy naprawdę dobrej jakości rzepach, trzeba użyć naprawdę sporej siły, by rozdzielić takie powierzchnie. Świetnym przykładem na wykorzystanie bardzo mocnego rzepu, może być specjalny pokrowiec na telefon komórkowy, przyczepiany do podwieszanej kieszeni na rower, każdy fan rowerów będzie wiedział, o czym tutaj piszemy, ponieważ przy takim rozwiązaniu konieczne jest mocne trzymanie i pewność, że telefon w pokrowcu nie odczepi się podczas pokonywania bezdroży na rowerze. Rzep może występować również w nieco „lżejszej” wersji, wszystko zależy od tego, do czego planujemy go wykorzystać, producent obuwia dla dzieci nie wykorzysta bardzo mocnego rzepu, aby dziecko mogło samo swobodnie rozpiąć buty.

Wiemy więc, czym jest rzep, jednak czym są samoprzylepne rzepy? To nic innego jak takie same rzepy, o których mówiliśmy wyżej, aczkolwiek występują one w postaci swego rodzaju samoprzylepnej taśmy, a więc, zamiast przyszywać rzep do materiału, wystarczy, że oderwiemy pasek zabezpieczający klej na spodzie takiego rzepu samoprzylepnego i przymocujemy go do oczyszczonej powierzchni. Jest to rozwiązanie niesamowicie proste, a zarazem wygodne.

rolka z kółkami samoprzylepnymi z rzepem
Taśmy z rzepami

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy z rzepami


Jakie zalety posiadają paski samoprzylepne z rzepem?


Do czego można wykorzystać rzepy samoprzylepne? Oczywiście jednym z pierwszych zastosowań, które wymienimy, będzie oczywiście organizowanie różnego rodzaju kabli, a także przewodów, chociażby w miejscu pracy w biurze, w którym pracujemy. Ponadto samoprzylepny rzep sprawdzi się również idealnie do tego, by przyczepić za jego pomocą lekką zasłonę czy firankę. Często wykorzystuje się tego rodzaju rozwiązanie również do mocowania moskitier w oknach, jest to sposób w stu procentach bezinwazyjny, który łatwo da się usunąć, nie pozostawiając praktycznie żadnego śladu. Za pomocą rzepów samoprzylepnych mocować możemy również obrazki, plakaty i inne, lekkie przedmioty. Mocowanie do ściany, podobnie jak w przypadku moskitier okiennych jest praktycznie bezinwazyjne, w przypadku dobrych rzepów samoprzylepnych, klej nie zostawia żadnego śladu.

Jeśli więc mielibyśmy wymienić zalety samoprzylepnych rzepów, na pewno trzeba wymienić między innymi:
  • Relatywnie niska cena w porównaniu do innych rozwiązań, które możemy uznawać ze standardowe, ponadto samoprzylepne rzepy są bezinwazyjne w montażu, więc po ich usunięciu nie pozostanie żaden ślad (dobrze odzwierciedla to sytuacja montażu moskitier do okien).
  • Łatwość w montażu, jedyne czego potrzebujemy to odrobina cierpliwości, a także środek do czyszczenia powierzchni, reszta przychodzi z łatwością.
  • Możliwość wielokrotnego mocowania przedmiotów na przyklejony wcześniej samoprzylepny rzep.
  • Istnieje wiele różnych wersji samoprzylepnych rzepów, nawet takie, które wytrzymują warunki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV, wilgotność czy zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu.
Jak więc widać, rzep samoprzylepny, to produkt, który nie tylko posiada wiele zalet, ale także znajdzie swoje zastosowanie w wielu miejscach, nie tylko w gospodarstwie domowym, ale także w biurze, a nawet warsztacie samochodowym.

wytrzymały samoprzylepny rzep na kółkach


Gdzie kupić rzep na taśmie samoprzylepnej?


O ile zwykłe taśmy samoprzylepne i dwustronne możemy bez większego problemu kupić w każdym większym hipermarkecie, o tyle rzepy na taśmie samoprzylepnej, wymagają od nas udania się do jednego ze specjalistycznych sklepów. Jednak, zamiast marnować czas na szukanie odpowiedniej taśmy z rzepem, już teraz zapraszamy Cię na stronę naszego sklepu internetowego pod adresem neopak.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju produktów opartych o konstrukcje i działanie rzepu.

Sprawdź naszą ofertę już teraz, ze swojej strony możemy zagwarantować bardzo szybką wysyłkę, pełen profesjonalizm w doradztwie, a także jedne z najkorzystniejszych cen, jakie spotkasz na rynku.
 
samoprzylepny rzep
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie