Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyponiedziałek, 12 czerwca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 496
Ilość komentarzy: 0

Doypacki - nowoczesne opakowania dla świadomych konsumentów.

Doypacki — nowoczesne opakowania dla świadomych konsumentów


W dzisiejszych czasach niezwykle istotnym elementem, ważnym, jest ochrona środowiska i praktycznie każdy nasz ruch, każde nasze działanie jako ludzi powinno być nakierowane na to, by dbać o środowisko naturalne w sposób jak najbardziej efektywny. Podobnie jest w branży opakowaniowej, gdzie zarówno sami producenci jak i konsumenci, mogą mieć świadomy wpływ na to, w jaki sposób będziemy dbali o nasze środowisko naturalne. Wybór ekologicznych opakowań, które w znacznie mniejszym stopniu wpływają na środowisko naturalne, jest niezwykle ważnym aspektem.

Dlatego też w dzisiejszym artykule przyjrzymy się dokładnie jednemu z wielu rozwiązań w kategorii opakowań, które jest stosowane przez różnego rodzaju producentów zarówno żywności, jak i produktów z branży kosmetycznej. Chodzi oczywiście o opakowania, które potocznie nazywamy Doypackami.

papierowy doypack na żywność


Czym są opakowania typu Doypack?


Opakowania typu Doypack to zazwyczaj swego rodzaju woreczki papierowe, strunowe, które posiadają specjalną konstrukcję dna, dzięki czemu są w stanie bez potrzeby wykorzystania specjalnych zbiorczych opakowań utrzymać się w pionie. Swoje powstanie zawdzięczają francuskiej firmie o nazwie Thimonnier, która to w latach sześćdziesiątych, dwudziestego wieku opracowała je i wprowadziła na rynek. Nazwa wzięła się od słowa packaging, czyli słowa oznaczającego pakowanie, oraz nazwiska wynalazcy, Louisa Doyena.

Opakowania Doypack to przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na ekspozycję towarów bez większego problemu, ponadto możemy nabyć tego typu opakowanie w przeróżnych rozmiarach, dzięki czemu, każdy producent, nawet mniejsze firmy, znajdą odpowiednie dla siebie opakowanie.

Doypacki to opakowania, które występują pod różnymi postaciami, mogą one posiadać zamknięcie typy zip, czyli ze specjalnym zamkiem, zupełnie jak woreczki strunowe, mogą one posiadać również korek, który można odkręcić i zakręcić wielokrotnie, dzięki czemu nie trzeba danego produktu zużyć za pierwszym otwarciem. Dzięki swojej wszechstronności oraz licznym zaletom, a także zastosowaniom, opakowania Doypack, zyskały naprawdę duża popularność nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. W dzisiejszych czasach zyskują one jeszcze bardziej na popularności ze względu na swoje ekologiczne aspekty (choć niektóre opakowania doypack, mogą być wykonywane jedynie z tworzyw sztucznych – nie zmienia to faktu, że odpowiednio segregowane po zużyciu, nadal mogą być ekologiczne i praktycznie w żaden sposób nie zagrażać środowisku naturalnemu).

papierowe doypacki
Woreczki Doypack Papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki Doypack Papierowe


Jakie są główne zalety opakowań typu Doypack?


Jeśli chcemy wymienić wszystkie zalety opakowań typu doypack to na pewno powinniśmy zacząć od poniższych:
  • Wygoda oraz praktyczność stosowania – jak już wcześniej wspomnieliśmy, sama konstrukcja tego rodzaju opakowania pozwala na wygodę stosowania, pionowe ustawienie dzięki specjalnej konstrukcji dna, możliwość wielokrotnego zamykania oraz otwierania opakowania, różnego rodzaju zamknięcia woreczków doypack również wpływają na podniesienie wygody z użytkowania. Opakowania te są niesamowicie wygodne zarówno w przypadku gdy znajdują się w nich produkty spożywcze, jak również w przypadku produktów chemicznych czy kosmetycznych.
  • Wysoka estetyka i możliwości personalizacji opakowań – doypacki dzięki swojej specyficznej konstrukcji są naprawdę estetycznymi opakowaniami, które pozwalają na zadrukowanie praktycznie całej przedniej jak i tylnej części opakowania. Przy czym warto wspomnieć o tym, że ogranicza nas jedynie wyobraźnia osoby projektującej opakowanie. Opakowania doypack mogą posiadać specjalne przezroczyste okienko, przez które będziemy mogli zajrzeć do tego, co znajduje się w środku.
  • Optymalne i maksymalne wykorzystanie przestrzeni – z tym aspektem wiążą się przede wszystkim dwie cechy. Pierwsza z nich to niewielka ilość miejsca, którego potrzebują tego rodzaju opakowania na pusto, podczas składowania, są praktycznie płaskie. Również w momencie kiedy zawierają one w sobie produkt, transport takich opakowań przy odpowiednim ich ułożeniu wykorzystuje maksimum możliwego miejsca.

doypack


Dlaczego opakowania Doypack są przeznaczone dla świadomych konsumentów?


Jak już wspomnieliśmy wcześniej w tym artykule, opakowania typu Doypack, to opakowania, które są przyjazne środowisku, w szczególności te, wykonane jedynie z materiału, jakim jest papier. Oczywiście w przypadku zapięcia typu ZIP, które jest wykonane z tworzywa sztucznego, dla swojej wytrzymałości, nie unikniemy tego rodzaju materiałów w takich opakowaniach.

Niemniej jednak, opakowania Doypack są uważane za ekologiczne, nie zagrażają one praktycznie w żaden sposób jeśli weźmiemy pod uwagę środowisko naturalne. Wykonane są głównie z papieru, a więc materiału ekologicznego, podlegającego ponownemu wykorzystaniu, a więc procesowi recyklingu.

woreczki strunowe doypack


Gdzie kupić ekologiczne woreczki strunowe Doypack?


Szeroki wybór opakowań Doypack znajdziesz w naszym sklepie internetowym w odpowiednim dziale. Ze swojej strony możemy zapewnić bardzo konkurencyjne ceny, szybką i sprawną dostawę, a także możliwość negocjowania ceny przy zakupach większych ilości. 
doypack papierowy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie