Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 19 września 20235 minut czytanialiczba wyświetleń: 521
Ilość komentarzy: 0

Dyspensery do papieru pakowego. Jak ułatwić usługę pakowania

Zakup prezentu wiąże się z pewnego rodzaju problemami. Z uwagi na ilość okazji, w jakiej chcemy lub poniekąd musimy wręczyć bliskiej osobie upominek, czasami ciężko jest już wymyślać, co można byłoby dać. Sprzedawcy jednak niemal codziennie zaskakują nas nowymi towarami dostępnymi na rynku. Poza tym sprawa jest znacznie łatwiejsza, kiedy znasz dobrze osobę, której chcesz wręczyć prezent. Wtedy możesz wybrać dla niej odpowiednią książkę lub płytę. Będziesz wiedział, czy bardziej ucieszy się ze świecy, czy może raczej biżuterii. Dlatego to przede wszystkim czas i cierpliwość pozwalają na znajdowanie odpowiednich prezentów. Okazuje się jednak, że nie sam produkt ma znaczenie przy wręczaniu. Coraz częściej mamy świadomość tego, że osoba, która go otrzymuje, zwraca uwagę również na to, w jaki sposób został zapakowany. Czy faktycznie, tak jest? Jak można przy masowym pakowaniu upominków ułatwić sobie pracę?

Dyspenser do papieru pakowego ozdobnego

Dlaczego opakowanie na prezent ma tak duże znaczenie?


Jesteś jedną z osób, które zastanawiają się nad tym, czy opakowanie prezentowe ma znaczenie? Chcesz wiedzieć, czy jest sens, aby uruchamiać w sklepie internetowym opcję pakowania towaru na prezent? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do przeczytania naszego artykułu. Okazuje się, że już w 2017 roku badania pokazywały, że nawet 60% konsumentów deklaruje, że zapakowanie zamówionych produktów w opakowanie prezentowe nasila ekscytację towarzyszącą oczekiwaniu na kuriera. Tego rodzaju usługa jest też odpowiedzią w wielu przypadkach na rosnące oczekiwania konsumentów względem sprzedawców internetowych. Coraz częściej zwracają oni uwagę nie tylko na cenę produktu, czy czas dostawy. Bardzo duże znaczenie mają również aspekty związane np. z ekologią.

Korzyści dla sklepów internetowych z wprowadzenia usługi pakowania na prezent


Wśród zwiększających się oczekiwań klientów, zauważono także te związane z jakością pakowania przesyłek. Dzięki takiemu rozwiązaniu relacja, jaką nawiążesz z klientem, będzie głębsza, a co za tym idzie, zwiększy się Twoja szansa na to, że klient ponownie zrobi zakupy w sklepie. Pakowanie paczki na prezent to także sposób na pokazanie odbiorcom, że zwracasz uwagę na każdy szczegół oraz że dbasz o to, w jakim stanie przesyłki docierają pod wskazany adres. Ładnie zapakowane paczki to kwestia pewnego rodzaju prestiżu.

Upominek zapakowany w papier kraft
Dyspensery do papieru pakowego

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Dyspensery do papieru pakowego

Różne sposoby na pakowanie prezentów w domu


Szykując prezenty w zaciszu domowym, do wyboru jest mnóstwo różnych opcji. Możesz skorzystać np. z torebek prezentowych. Ten sposób charakteryzuje się przede wszystkim łatwością i szybkością. Umieszczenie prezentu w torebce i odpowiednie zamknięcie uniemożliwiające zajrzenie do środka zajmuje dosłownie kilka sekund. Do wyboru są także pudełka ozdobne. I znowu tutaj staniesz przed kolejnym wyborem. Mogą to być wszak pudełka z oknem, pudełka poduszki oraz pudełka laminowane. W sklepie Neopak znajdziesz także pudełka na wina oraz pudełka składane, które będą idealne na prezenty dla mniejszych dzieci.

Usługa pakowania towarów na prezent w sklepach internetowych


Jeśli natomiast chodzi o pakowanie towarów na prezent w sklepach internetowych, to wybór jest raczej mniejszy. Sprzedawcy starają się często ujednolicić opakowania, którymi muszą dysponować, co wpływa pozytywnie na koszty, jakie muszą ponosić. Nie jest to jednak czynnik, który powinien zwiastować mniej ciekawe wybory. W przypadku sklepów internetowych np. z biżuterią można wykorzystywać pudełka ozdobne poduszki. Sprzedawcy mający w swojej ofercie filiżanki, świece, miody itp. mogą korzystać z takich opakowań, jak pudełka z okienkiem. Jest to jednak pierwszy etap pakowania. Kolejnym powinno być owinięcie kartonu papierem pakowym. I tu mogą pojawić się kolejne problemy.

Pojedynczy i podwójny dyspenser do papieru pakowego

Papier pakowy - różne rodzaje


Na rynku dostępne są różne rodzaje papierów pakowych. Pierwszym, który przychodzi na myśl, jest bez wątpienia papier Kraft, który powstaje na skutek recyklingu. Jest to propozycja ekologiczne i przyjazna dla środowiska. Papier tego rodzaju pozwala na zabezpieczenie opakowania w sposób szybki i łatwy, a przede wszystkim tani. Papier szary coraz częściej wybierany jest do pakowania prezentów świątecznych, co bez wątpienia świadczy o jego elegancji. Tym, co jeszcze wyróżnia ten materiał, jest bez wątpienia wysoka odporność na rozrywanie. Do jego powierzchni przyklejają się łatwo taśmy pakowe.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest też papier pakowy ozdobny. Dostępny w różnych kolorach i rozmiarach. Wybór na rynku jest tak duży, że jesteśmy pewni co do tego, że znajdziesz tego, czego potrzebujesz. Papier tego rodzaju pozwala na eleganckie zapakowanie prezentów na każdą okazję. Coraz częściej można również zobaczyć upominki pakowane w papier nacinany. Jest to ekologiczne rozwiązanie. Pokazuje dobitnie, że dbasz o środowisko naturalne. Jednocześnie jego właściwości przypominające te, którymi cechuje się folia bąbelkowa, zapewniają dodatkowe zabezpieczenie wysyłanego towaru.

Dyspenser do papieru pakowego - co to takiego?


Czym jest dyspenser do papieru pakowego? Jak się okazuje, nazwa może wzbudzać pewien niepokój. Jednak nie u wszystkich. Dla sprzedawców internetowych, którzy korzystają zapewne z takich dobroci jak dyspensery do taśm pakowych, czy dyspensery do folii stretch nie będzie to żadnym zaskoczeniem. Dyspenser do papieru pakowego to urządzenie o specjalnej konstrukcji. Jego zadaniem jest ułatwienie pracy osobom pakującym przesyłki, np. te przeznaczone na prezent. W zależności od tego, jakiego sprzętu dokładnie poszukujesz, możesz wybrać model mocowany na stałe do roboczego blatu, lub jako wolnostojący sprzęt, który w razie konieczności może zostać bez problemu przeniesiony. Nie musisz martwić się, że będzie niestabilny. Po założeniu rolki papieru pakowego, jej ciężar powinien odpowiednio obciążyć urządzenie. 

Dyspenser do papieru pakowego kraft

Zalety korzystania z dyspenserów


Jednym z czynników, na który klienci sklepów internetowych zwracają uwagę, jest bez wątpienia czas wysyłki zamówienia. Dlatego sprzedawcy starają się za wszelką cenę dorównać gigantom panującym na rynku. Dostawa kolejnego dnia jest wyzwaniem logistycznym i wymaga od pracowników magazynu pokładów chęci do pracy, dyscypliny oraz zaangażowania. Nie zawsze jednak to wystarcza. Czasami zdarza się, że po prostu zamówień jest zbyt dużo. Skrócić czas przygotowywania przesyłek do transportu mogą dyspensery. Jak już wspomnieliśmy, na rynku dostępne są ich różne rodzaje.

Dyspensery do papieru pakowego - zalety stosowania


My jednak skupiamy się w tym artykule na dyspenserach do papieru pakowego. Jeśli chcesz skrócić czas pakowania przesyłek na prezent, powinieneś zastanowić się nad wyborem prezentowanych dyspenserów. Jeśli chodzi o zalety wykorzystania tego typu urządzenia, to należy zwrócić uwagę na możliwość używania go przez jedną osobę. W przypadku większych paczek prezentowych nie osoba pakująca nie musi korzystać z pomocy współpracownika. To jednak jeszcze nie wszystko. Dyspensery pozwalają na zmniejszenie ilości marnowanego papieru, co wpływa korzystnie na Twoje finanse.

Dyspenser do papieru nacinanego

Dyspensery do papieru pakowego. Dlaczego warto zaopatrzyć w nie magazyn sklepu internetowego? Podsumowanie


Branża e-commerce z roku na rok rozkwita coraz bardziej. Konsumenci chętniej robią zakupy w sklepach internetowych i na różnego rodzaju platformach sprzedażowych. Zachęcani konkurencyjnymi cenami, brakiem kolejek w sklepach i brakiem konieczności marnowania czasu na dojazdy. Uwagę zwracają jednak również na inne aspekty, np. na to, jak przesyłki są pakowane. Już nie tylko w przypadku specjalnych zamówień sprzedawcy starają się pokazać klientowi, że uważają na to, w jakim stanie przesyłka dociera do niego. Normą jest, że wybierają wysokiej jakości kartony, wypełniacze do paczek i taśmy pakowe. Jednak wciąż dostępna jest w wielu sklepach usługa pakowania na prezent. W takiej sytuacji zamówiony towar ma dojść do odbiorcy elegancko zapakowany. Używa się w tym celu np. papieru pakowego - w zależności od wyboru sprzedawcy może to być papier Kraft, papier nacinany lub np. papier pakowy ozdobny. Ładne, estetyczne pakowanie musi jednak iść w parze z szybkością. Dlatego używa się dyspenserów do papieru pakowego. Ich zadaniem jest przecież usprawnienie i ułatwienie pracy osobom pakującym paczki.
Dyspenser do papieru pakowego
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie