Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskapiątek, 15 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1461
Ilość komentarzy: 0

Ekologia w opakowaniach – moda czy konieczność?

Ekologia w opakowaniach, moda czy konieczność?


Dbanie o środowisko stało się w pewien sposób priorytetem. Segregujemy śmieci, torebki prezentowe są przez nas ponownie wykorzystywane, a kartonowe pudła znajdują inne zastosowania w codziennym życiu. Ograniczenie marnowania zasobów naturalnych i przestrzeganie zasady zero waste pomaga w tworzeniu zrównoważonej gospodarki. Opakowania odgrywają w tym szczególną rolę – dla niektórych jest to moda, dla innych konieczność. Zobacz, dlatego warto przestrzegać ekologii w tematach opakowań. 

Ekologia w branży opakowań

Czy segregacja opakowań jest obowiązkowa?


Segregacja śmieci zazwyczaj kojarzona jest z modą. W praktyce jest to coś koniecznego. Bez odpowiedniego segregowania śmieci, prawdopodobnie topilibyśmy się w opakowaniach podczas pływania w oceanie, czy też potykali się o odpady na ulicach. Konsumpcjonizm i coraz to szybszy postęp gospodarki doprowadził do tego, że produkujemy więcej śmieci, niż jesteśmy w stanie utylizować. Recykling wpływa nie tylko na naturę czy czystość, ale również wysokość opłaty za usługi komunalne. W Polsce segregacja odpadów jest obowiązkowa. Od 1 stycznia 2020 każde domostwo ma obowiązek recyklingu. Za nieprzestrzeganie zasad dotyczących segregacji śmieci grożą wysokie opłaty dodatkowe lub kary pieniężne. 
Produkty Ekologiczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Produkty Ekologiczne

Jak prawidłowo segregować opakowania? 


Skoro już wiesz, że segregacja opakowań wysyłkowych jest koniecznością, a nie tylko modą, powinieneś wiedzieć, jak właściwie segregować kartony, folie pakowe oraz inne artykuły służące do pakowania przesyłki. Z pozoru wydaje się to proste – w praktyce może sprawiać dość dużą problematyczność. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na pójście na łatwiznę i wyrzucają oni odpady do kosza na śmieci zmieszane. Pamiętaj, że tektura może posłużyć jeszcze wiele razy! Wrzucenie jej do odpowiedniego pojemnika przeznaczonego do recyklingu, pozwoli specjalnym firmom z powrotem przywrócić ją do obiegu. 

Kupki z materiałów biodegradowalnych

Ekologia w opakowaniach – gdzie wyrzucić tekturę? 


Czy wiesz, że opakowania kartonowe to produkty ekologiczne? Są wręcz stworzone do recyklingu, a często do ich produkcji używa się materiałów pozyskanych właśnie w ten sposób. Choć kartony ulegają naturalnej biodegradacji i nie są szkodliwe dla środowiska, to dobrze byłoby, aby trafiły do odpowiedniego pojemnika na śmieci – bo, po co marnować tak cenne zasoby? Pudełka tworzone są z materiałów pochodzących ze źródeł naturalnych, na przykład papieru pozyskiwanego z drzew. Większa świadomość dotycząca ekologii pozwoli na ograniczenie wycinki lasów, a korzystanie z surowców wtórnych. Jest to najbardziej skuteczny sposób na ochronę środowiska. Segregacja odpadów wcale nie jest wymagająca. Wystarczy dowolny czas odkładać kartonowe, czyste opakowania, a na koniec wrzucić je do kontenera lub worka w kolorze niebieskim. Pamiętaj, że karton nie może być oklejony ani brudny. Inaczej w sortowni zostanie wyrzucony do śmieci zmieszanych, a cały Twój wysiłek pójdzie na marne. 

Pudełko kartonowe – do którego pojemnika wyrzucić?


Do którego kosza na śmieci wrzucić taśmę pakową? 


Niestety nie wszystkie opakowania i akcesoria stworzone do pakowania paczki można segregować. Taśma klejąca jest tworzywem sztucznym, które powinno trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja firm była ekologiczna, a klienci zachwyceni Twoim podejściem do tematu dbania o środowisko, to sięgnij po papierowe taśmy pakowe oferowane przez sklep internetowy Neopak. Tak oklejona paczka będzie prezentować się naturalnie i elegancko. 

Ekologiczne produkty dostępne w sklepie internetowym Neopak


Jesteśmy firmą odpowiedzialną i świadomą obecnego stanu naszego środowiska. Wiemy, jak wiele znaczy recykling oraz wprowadzenie do firmy produktów ekologicznych. W naszej ofercie znaleźć można wiele przydatnych opakowań stworzonych z materiałów pochodzenia naturalnego. Nasze specjalne wypełniacze do paczek możesz kompostować, a EKO koperty kurierskie odpowiednio segregować. Kupuj świadomie, ale i modnie – produkt powstały z odzysku nie musi być mało estetyczny. Wręcz przeciwnie. Wiele naszych produktów wygląda naturalnie, dzięki czemu klienci docenią Twoją firmę, bo zobaczą, jak wiele robisz dla środowiska. Jakie produkty w ofercie sklepu internetowego Neopak powinny zwrócić Twoją uwagę?  

Opakowania biodegradowalne

Ekologia w opakowaniach– które wypełniacze do paczek wybrać? 


Na rynku dostępne są wypełniacze ekologiczne, które nawet wyrzucone do niewłaściwego pojemnika chronią planetę przed zanieczyszczeniami. Są świetnymi amortyzatorami, chronią przed wstrząsami, uszkodzeniami mechanicznymi i sprawiają, że produkt dociera do klienta we właściwym stanie.Ponadto są schludne i starannie wykonane, a co najważniejsze – można zutylizować je w bardzo łatwy sposób. Flupis, Skropak czy Flopak to wyjątkowe wypełniacze w kształcie chrupków. Można je kompostować lub roztopić przy pomocy wody. W naszej ofercie znaleźć można również poduszki powietrzne, wełnę drzewną oraz SizzlePak. 

ekologiczny wypełniacz do paczek

Opakowania biodegradowalne – czy są konieczne? 


Opakowania biodegradowalne to nie tylko moda, ale konieczność dla naszej planety! Pod pojęciem biodegradowalności kryje się szybki rozkład danego produktu. Wiesz pewnie, ile rozkłada się plastikowa butelka wyrzucona w lesie. Gdyby tak korzystać tylko z rozwiązania, jakim jest opakowanie biodegradowalne, to ziemia byłaby czysta i wolna od śmieci. Zastąpienie tworzyw sztucznych tymi, które są bardziej ekologiczne, to pierwszy krok to lepszego życia. 

Ekologiczne opakowania – dlaczego dbanie o środowisko jest ważne?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie