Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 16 lutego 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 3824
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Etykiety i naklejki na paczki jakich warto używać

Przewodnik po naklejkach ostrzegawczych i informacyjnych na kartony


Bezpieczeństwo znajdującego się w przesyłce towaru jest niezwykle ważne. Odpowiednio przygotowana i oznaczona paczka to brak problemu nie dla Klienta, ale przede wszystkim dla Ciebie. Dlaczego? Ponieważ to na Tobie jako sprzedawcy ciąży obowiązek dostarczenia przesyłki. To Ty jesteś za to odpowiedzialny. Zresztą prawda jest taka, że nawet jeśli nie byłoby to w żaden sposób uregulowane to i tak Klient zwracałby się z problemem do Ciebie, jako sprzedawcy. Właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Od tego przede wszystki przecież zależy to, w jakim stanie zamówione produkty dotrą do Klienta. Jak się okazuje istotną funkcję pełnią w tym zakresie etykiety i naklejki. Są one źródłem cennych informacji m.in. na temat zawartości oraz tego, jak należy się z paczką obchodzić - w jaki sposób układać lub przechowywać. Jeśli prowadzisz sklep wysyłkowy, magazyn lub firmę przewozową i logistyczną warto, abyś zapoznał się z różnymi rodzajami naklejek. Wśród dostępnych w naszym sklepie produktów znajdziesz m.in. naklejki ostrzegawcze i informacyjne.

Przesyłka obklejona różnymi naklejkami ostrzegawczymi

Chcesz poznać więcej szczegółów na temat produktów, które mogą uchronić Twoje przesyłki przed katastrofą, jaką jest dostarczenie uszkodzonych produktów do Klientów? Zapraszamy Cię do przeczytania poniższego artykułu.

Rodzaje etykiet i naklejek - zadbaj o odpowiednie oznaczenie paczki


Rodzajów etykiet dostępnych na rynku jest mnóstwo. Wszystkie mają na celu jak najlepsze zabezpieczenie Twoich przesyłek w trakcie transportu. Naklejki najczęściej zawierają bardzo proste komunikaty, które zrozumiałe są dla magazyniera, kuriera i odbiorcy paczki. W dodatku niezależnie od tego, do jakiego kraju przesyłka ma dotrzeć. Dzięki temu nawet te przesyłki wysyłane za granicę mają zwiększoną szansę na dotarcie pod wskazany przez odbiorcę adres w nienaruszonym stanie. Wśród dostępnych w naszym sklepie produktów znajdziesz wiele rodzajów etykiet i naklejek.

1. Naklejki Uwaga szkło, Fragile


Są to etykiety, których celem jest poinformowanie kuriera, że we wnętrzu przesyłki znajduje się wyjątkowo delikatny i kruchy towar. Często zdarza się, że kurierzy nie przywiązują szczególnej uwagi do tego, jak dana paczka jest przez nich traktowana. Zwłaszcza ta, która nie posiada żadnych oznaczeń. Jeśli więc przewozisz szklane przedmioty, które bardzo szybko ulegają uszkodzeniu, to musisz koniecznie zaopatrzyć się w jedne z dostępnych w naszym sklepie naklejek Uwaga szkło, Fragile. Wśród nich znajdziesz m.in. etykiety z napisem:
 • nie rzucać – fragile;
 • nie upuść/szkło/przenoś ostrożnie;
 • uwaga szkło;
 • fragile;
 • zawartość krucha;
Etykiety najczęściej dostępne są w rolkach lub arkuszach, na których znajduje się 100 sztuk naklejek. W ofercie znajdziesz też stołowy podajnik etykiet. Jest to wyjątkowo ciekawe urządzenia, które charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją. Umożliwia szybkie odklejanie oraz naklejanie etykiet na paczki. Dzięki niemu jesteś w stanie usprawnić pracę związaną z oklejaniem i zabezpieczaniem przygotowany przesyłek.

2. Naklejki ostrzegawcze


Nalepki ostrzegawcze, są najczęściej wykorzystywanymi zaraz po tych, które informują kurierów o tym, że wewnątrz paczki znajduje się szkło. Ich zadaniem jest podobnie jak w wyżej zaprezentowanym przykładzie zabezpieczenie towaru na czas wysyłki. Naklejki ostrzegawcze najczęściej informują kurierów o tym, że wewnątrz znajduje się towar, który wymaga specjalnego traktowania. I tak na przykład możesz wybierać spośród dostępnych w naszym sklepie produktów. Należy do nich między innymi:
 • naklejka góra THIS WAY UP 100x100mm - 100 szt - etykieta ze strzałkami, które informują o tym, gdzie znajduje się góra, a gdzie dół przesyłki. Dzięki niej kurierzy wiedzą, że karton powinien zawsze ułożony być w określony sposób;
 • naklejka sprawdź przy kurierze 100x100mm - 100 szt - jest to informacja, która ma przypomnieć Ci o tym, że masz prawo sprawdzenia przesyłki przy kurierze. W razie uszkodzenia znajdujących się w paczce produktów wykorzystasz od razu okazję na spisanie protokołu szkody;
 • naklejka nie zamoczyć 100x50mm 100 szt - ostrzega kuriera przed tym, że wewnątrz znajdują się produkty, których absolutnie nie można zamoczyć. Naklejki niezbędne podczas przesyłania np. dokumentów, książek czy katalogów;
 • naklejka dokumenty w środku 100x100mm 100 szt - w zależności od tego, co znajduje się wewnątrz, znaczenie tej naklejki może być różnie interpretowane. Możesz w ten sposób informować odbiorcę przesyłki, że powinien ostrożnie otwierać przesyłkę, aby nie przeciąć dokumentów, albo może to być odebrane jako informacja, że paragon lub faktura do zakupionych przedmiotów znajduje się w kartonie. Jest to ważny komunikat, ponieważ często Klienci nie zwracają na to uwagi i po prostu wyrzucają karton bez wcześniejszego przeszukania go.
Koperta kurierska z naklejką Fragile

3. Naklejki informacyjne


Tutaj znajdziesz m.in. naklejki, które będą kuriera informowały o tym, że przesyłka jest priorytetowa, przed oddaniem paczki kurier musi wziąć od odbiorcy pieniądze, ponieważ paczka jest za pobraniem lub w przypadku umów na przykład konieczny jest zwrot dokumentów.
Etykiety i naklejki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety i naklejki

Kiedy powinieneś stosować etykiety na paczki?


W zależności od tego, czy są to naklejki informacyjne, czy ostrzegawcze powinny być one stosowane przy odpowiednich warunkach. Etykiety ostrzegawcze przydają się szczególnie w przypadku wysyłki ważnych dokumentów i drogocennych przedmiotów. Jednak nie tylko w takiej sytuacji. Również wtedy, gdy zależy Ci na tym, aby przesyłka dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Oczywiście nie jesteśmy w stanie dać Ci gwarancji, że tak właśnie będzie. Jednak możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że zwiększy to szansę, na to, aby Klient otrzymał paczkę w należytym stanie.

Tak szeroki wybór naklejek sprawia, że możesz nimi oznaczyć niemalże każdy produkt. Tym samym sprawić, że kurierzy będą z większą dozą ostrożności traktować Twoje przesyłki. Etykiety przyklejane do kartonów to niepozornie wyglądające dodatki, które w rzeczywistości są w stanie skutecznie zabezpieczyć paczki podczas przewożenia, doręczania, a także magazynowania. Jak już wspomnieliśmy, zawierają proste i czytelne komunikaty dla wszystkich, którzy mają styczność z paczką.


Uszkodzony karton w przesyłce kurierskiej

Czy warto używać etykiet ostrzegawczych?


Etykiety ostrzegawcze, informacyjne i wszystkie inne są bardzo szybkie i wygodne w użyciu. Biorąc to pod uwagę i łącząc z zaletą, jaką jest podniesienie bezpieczeństwa przesyłki, to zdecydowanie warto z nich korzystać. Musisz zauważyć też, że etykiety ostrzegawcze przydają się nie tylko w trakcie podróży, ale również podczas przechowywania przesyłki.

Naklejki ostrzegawcze mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Są wręcz nieocenione w sytuacjach, kiedy jednak dojdzie do uszkodzenia paczki i znajdującego się wewnątrz produktu. Dlaczego? Jeśli nie oznaczysz odpowiednio przesyłki, firma kurierska może zarzucić Ci, że nienależycie ją zabezpieczyłeś, przez co reklamacja nie zostanie uwzględniona. Wina będzie leżała po Twojej stronie. Dlatego, jeśli wysyłasz coś cennego lub delikatnego i kruchego, coś podatnego na uszkodzenia koniecznie korzystaj z etykiet ostrzegawczych. Możesz zaoszczędzić tym sposobem bardzo dużo nerwów.

Jakie są zalety korzystania z etykiet ostrzegawczych?


Tego rodzaju produkty mają szereg zalet. Zaliczyć można do nich m.in.:
 • szybkość oraz łatwość w użytkowaniu;
 • wszechstronność zastosowania;
 • doskonała jakość wykonania;
 • mocny klej, który bardzo dobrze trzyma się paczki, dzięki czemu nie ma obawy, że w trakcie transportu się odklei;
 • zwiększa bezpieczeństwo transportowanych przesyłek;
 • stosunkowo niska cena.

Taśma fragile

Alternatywa dla naklejek ostrzegawczych - czy istnieje?


Z jakichś przyczyn nie chcesz używać naklejek i etykiet ostrzegawczych? Jesteśmy w stanie to zrozumieć, jednak tylko w sytuacji, kiedy znajdziesz alternatywę, która zapewni Twoim przesyłkom bezpieczną drogę do miejsca docelowego. Uwierz nam, że to najbardziej leży w Twoim interesie.

Żebyś nie musiał szukać, to chętnie zaprezentujemy Ci coś, co z pewnością Cię zainteresuje. Zamiast etykiet i naklejek możesz używać taśm ostrzegawczych. Jest to doskonała alternatywa dla naklejek, która zadba o bezpieczeństwo Twojej przesyłki. Wśród tego rodzaju produktów znajdziesz w naszym sklepie takie produkty jak:
 • taśma Uwaga Szkło Góra 48/66m;
 • taśma Ostrożnie Nie Rzucać 48mm/66m;
 • taśma nadruk FAKTURA 48mm/60yd;
 • taśma nadruk dokumenty w środku 48mm/72yd.
Taśmy ostrzegawcze mają jeszcze jedną ogromną zaletę. Występują w wersji papierowej. Zwracacie szczególną uwagę na sprawy ochrony środowiska oraz ekologii? To właśnie z tego powodu nie jesteś zainteresowany korzystaniem z etykiet? Zachęcamy Cię więc do użycia papierowych taśm ostrzegawczych.

Dostępne w sklepie Neopak etykiety i naklejki przede wszystkim cechują się wyraźnym i czytelnym drukiem. Rzucająca się w oczy kolorystyka również sprawia, że ciężko jest przegapić taką naklejkę na kartonie. Dzięki wykorzystaniu doskonałej jakości materiałów oraz mocnego kleju nie musisz też martwić się o to, że z etykietą stanie się coś złego podczas transportu.

Zabezpieczenie paczki przed wysyłką jest niezwykle ważne. Dlatego warto korzystać w tym zakresie ze wszystkich możliwych udogodnień. Bez wątpienia zaliczyć do nich można właśnie etykiety i naklejki ostrzegawcze oraz informacyjne. Prowadzenie działalności gospodarczej jest ogromnym stresem, po co więc dodatkowo jeszcze dodawać sobie zmartwień. Korzystaj z dostępnych w naszym sklepie produktów i ciesz się najwyższą jakością wykonania.

Kartony z etykietami ostrzegawczymi

Szukasz produktu, który spełni Twoje oczekiwania? Zachęcamy Cię do skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy pewni, że będziesz zadowolony zarówno z produktów, które możesz u nas kupić, jak i z jakości obsługi. Jako producent kartonów i opakowań jesteśmy w stanie zaoferować Ci szeroki asortyment akcesoriów, które bez wątpienia sprawdzą się w Twojej firmie. Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep wysyłkowy, magazyn czy hurtownię. A wykwalifikowana kadra zadba o to, abyś czuł, że otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz. Łącznie z szybką realizacją zamówienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym za pośrednictwem telefonu, pod numerem 22 853 16 89 lub za pośrednictwem wiadomości e-mail pod adresem [email protected]. Serdecznie zapraszamy.
Etykiety i naklejki na paczki jakich warto używać
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie