Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczczwartek, 1 września 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 37261
Artykuł oceniony na 4.54 / 5Ilość komentarzy: 0

Folia aluminiowa. Która strona zatrzymuje ciepło? Zapamiętaj


która strona folii aluminiowej zatrzymuje ciepłoNiejedna osoba ma problem z zapamiętaniem, która strona folii aluminiowej zatrzymuje ciepło. Zdarza Ci się, że w trakcie grilla lub przygotowywania potraw w piekarniku musisz wielokrotnie sprawdzać tę informację? Z tego artykułu dowiesz się, która strona zatrzymuje ciepło, a która izoluje. Otrzymasz także wskazówki, jak raz na zawsze to zapamiętać.


Folia aluminiowa - co to jest?

Folia aluminiowa to niezwykle przydatny wynalazek, który został stworzony w Szwajcarii w 1910 roku. Produkuje się ją poprzez dokładne walcowanie stopionego aluminium tak długo, aż osiągnie pożądaną grubość. Nie przepuszcza światła, powietrza oraz wody - dzięki temu znajduje mnóstwo zastosowań, głównie w kuchni.

Która strona folii aluminiowej zatrzymuje ciepło?

błyszcząca strona folii aluminiowejFolia aluminiowa ma dwie strony - matową i błyszczącą. Każda z nich ma inne właściwości, dlatego warto wiedzieć jakie cechy charakteryzują każdą z nich, by zrobić z folii prawdziwy użytek.

Błyszcząca strona folii aluminiowej izoluje i odbija ciepło, a matowa zatrzymuje ciepło. W zależności od tego, czego potrzebujemy folia przyda się podczas pieczenie, gotowania, grillowania oraz przechowywania żywności. Kiedy zatem chcesz, aby przygotowana potrawa pozostała długo ciepła, przykryj ją błyszczącą stroną do wewnątrz. Z kolei jeśli chcesz przechować jakiś produkt i przedłużyć jego świeżość, owiń go błyszczącą stroną na zewnątrz. Ciepło będzie się odbijało do folii i nie dotknie produktu. 
UWAGA! Jeśli chcesz piec lub grillować np. mięso w folii aluminiowej, strona błyszcząca powinna znajdować się wewnątrz. Można zapamiętać to np. na zasadzie skojarzeń. Nasza potrawa jest swego rodzaju skarbem, który chcemy przyrządzić w pyszny i soczysty sposób. Skarb kojarzy się ze złotem, błyszczącymi monetami itp. W związku z tym nasz skarb wewnątrz folii, będzie stykał się z błyszczącą stroną aluminium. Folia aluminiowa - jak jej używać i do czego?

do czego folia aluminiowa
 • Przechowywanie aromatycznych potraw lub produktów owiniętych folią aluminiową sprawi, że zapach nie obejmie całej lodówki. Nie przepuszcza ona powietrza, więc aromat pozostanie tylko w produkcie. 
 • Grillowanie sera, na przykład camemberta, jest bardzo proste dzięki umieszczeniu go na ruszcie na folii aluminiowej. Ser równomiernie się ogrzeje i zmięknie, a co najważniejsze nie spłynie po ruszczcie na węgle. 
 • Utrzymanie świeżości produktów nie sprawia kłopotów dzięki folii aluminiowej. Dotyczy to gotowych dań, ale też pojedynczych produktów - serów, warzyw, wędlin. 
 • Pakowanie kanapek w folię aluminiową zapewnia, że ich zapach nie zajmie całej torby lub plecaka. Umiejętnie pozaginana folia nie dopuści do tego, aby z kanapki wyleciał sos, nie pozwoli też na jej zbytnie nagrzanie. 
 • Owinięcie pieczonej potrawy w folię pozwala na szybsze upieczenie dania. Ciepło, które wniknie do potrawy, utrzyma się w niej i dodatkowo ogrzeje. Pamiętaj - błyszcząca strona do wewnętrznej strony, czyli tam, gdzie jest nasze danie. 
Folia spożywcza

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia spożywcza


Jak owijać folią aluminiową produkty na grilla lub do piekarnika?

gdzie wyrzucać folię aluminiowąAby przyśpieszyć proces grillowania warzyw, mięs lub serów należy owinąć je błyszczącą stroną do wewnątrz. Ciepło, które uzyskają produkty, będzie odbijało się od błyszczącej strony folii. Wróci do dania, utrzyma ciepło, a nawet dodatkowo je ogrzeje. Skorzystanie z folii aluminiowej na grillu to najlepszy sposób na to, aby szybko móc pałaszować przygotowane produkty i uniknąć ich spadnięcia z rusztu. 


Gdzie wyrzucać folię aluminiową po użyciu?

Po użyciu folii aluminiowej, dobrze jest maksymalnie ją oczyścić z resztek jedzenia i tłuszczu. Resztki wyrzuć do pojemnika na odpady biodegradowalne. Nawet, jeśli na folii pozostaną resztki oleju, wyrzuć ją do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Pamiętaj, że folia aluminiowa podlega recyklingowi. 


Co zamiast folii aluminiowej do pieczenia?

Trudno zastąpić folię aluminiową, jeśli jednak Ci jej zabraknie do pieczenia możesz wykorzystać naczynie żaroodporne albo papier do pieczenia

Zapraszamy do zakupu folii aluminiowej w Neopak!
która strona folii aluminiowej zatrzymuje ciepło
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie