Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 3 lutego 20243 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1346
Ilość komentarzy: 0

Folia bąbelkowa jako wypełniacz pustej przestrzeni do paczek

Folia bąbelkowa (pęcherzykowa) to materiał stosowany powszechnie do wypełniania pustych przestrzeni w paczkach i opakowaniach. Dzięki swojej elastyczności i łatwości dopasowania się do kształtu różnych przedmiotów, sprawdza się zarówno w warunkach domowych, jak w w sektorze e-commerce w handlu internetowym. Folia pęcherzykowa może mieć różną grubość, dlatego jej zastosowanie jest wyjątkowo szerokie. Dodatkowo utrudnia wnikanie kurzu i brudu do środka, a także chroni przed wilgocią i zalaniem. Wypełniacze do paczek mogą być stosowane również jako elementy ozdobne lub nawet jako materiał na opakowanie dla innych produktów, takich jak książki czy produkty szklane.


Folia bąbelkowa, czyli wypełniacz

 

Jaka jest folia bąbelkowa? 


Folia pęcherzykowa jest lekka i elastyczna, dzięki czemu łatwo się ją formuje i dopasowuje do kształtu przedmiotów. Ponadto chroni ona przed uszkodzeniami mechanicznymi i uderzeniami, dlatego często stosuje się ją do zabezpieczania delikatnych przedmiotów. Oryginalna folia pęcherzykowa była wykonana z materiału zwanego polietylenem, który jest rodzajem plastiku. Folia pęcherzykowa powstała poprzez zgrzanie dwóch arkuszy polietylenu razem, a następnie użycie maszyny do wytworzenia kieszeni powietrznych pomiędzy dwoma arkuszami.

Różowa folia bąbelkową


Folia bąbelkowa - wypełniacz do pustej przestrzeni paczek


Bardzo często podczas przygotowywania paczek do wysyłki zastanawiamy się czym wypełnić wolne przestrzenie pomiędzy papierowy kartonem a wysyłanym produktem. Idealnym wypełniaczem do paczek okazuje się folia bąbelkowa w rolce. W przypadku delikatnych i kruchych przedmiotów świetnie sprawdzą się mini poduszki z powietrzem. Działają jak amortyzator w rowerze. Produkty można owinąć i spakować do kartonu, ewentualnie dodatkowo zabezpieczyć skrawkami wcześniej użytych foli z powietrzem. Istnieją również folie ekologiczne, które posiadają przynajmniej pięćdziesiąt procent składu pochodzącego z recyklingu. Prostota w użyciu oraz skuteczność w zabezpieczaniu przedmiotów wypłynęły na powszechne używanie folii z powietrzem we wszelkiego rodzaju przesyłkach. Paczki zazwyczaj o u standaryzowanych kształtach i rozmiarach wymagają dodatkowego wypełniania zawartości. Folia jest lekka i nie trzeba martwić się o większą wagę pakowanych przedmiotów.
Wypełniacze do paczek

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wypełniacze do paczek


Czy folia bąbelkowa jest dobra do amortyzacji?

 

Folia bąbelkowa jak najbardziej sprawdzi się do tego, by amortyzować wszelkiego rodzaju wstrząsy czy uderzenia. Ponadto folię bąbelkową możemy wykorzystać jako podkład pod materac do spania. Taki podkład nie tylko będzie amortyzował i zastępował nam brak stelaża i ramy w naszym materacu. Ponadto folię bąbelkową możemy wykorzystać do zastąpienia poduszki na biwaku, wystarczy, że z rolowaną folię bąbelkową wsadzimy w T-shirt, tworząc swego rodzaju poszewkę na poduszkę.

Folia bąbelkowa bardzo dobrze amortyzuje wszelkiego rodzaju wstrząsy ze względu na swoją budowę, zamknięte pęcherzyki powietrza (które występować mogą w różnej wielkości) idealnie przyjmują na siebie energię uderzenia, wstrząsu.


Inne zastosowanie folii bąbelkowej


Folia bąbelkowa może być używana do różnych celów, w tym do pakowania, izolacji, a nawet jako środek odstresowujący. Podczas pakowania przedmiotów do wysyłki, dodatkowo w kartonie umieszcza się folię pęcherzykową, która pomaga chronić zawartość przed uderzeniami, zadrapaniami oraz wilgocią. Można ją również wykorzystać do izolacji delikatnych przedmiotów, takich jak elektronika. Wystarczy owinąć kruchy towar i dodatkowo zakleić taśmą. Niektórzy ludzie używają nawet folii bąbelkowej jako sposobu na rozładowanie stresu poprzez puszczanie bąbelków. Innym zastosowaniem jest termoizolacja ścian. Przeczytaj: Czy folia bąbelkowa może służyć do ocieplania mieszkań?

Folia bąbelkowa do pakowania


Jaką folię bąbelkową wybrać jako wypełniacz do paczek ?


Rynek wysyłkowy w ostatnich latach przeżywa prawdziwe oblężenie. Dzięki znacznemu rozwinięciu się branży e-commerce. Coraz więcej osób robi zakupy za pomocą internetu. Firmy kurierskie oraz wysyłkowe używają niezliczonych ilości produktów wypełniających do paczek. Najbardziej powszechne ze względu na swoją niską cenę i praktyczność, są folie bąbelkowe. Popularny celofan wypełniony powietrzem istnieje w kilku odmianach między innymi:
 • folie bąbelkowe w rolce
 • folie bąbelkowe antystatyczne
 • woreczki bąbelkowe
 • folie bąbelkowe BKS z dużymi bąblami
 • folie bąbelkowe perforowane
 • folie bąbelkowe laminowane innymi materiałami (np. folie z nadrukiem reklamowym, pianki, włóknina, papier)
 • folie ekologiczne
Dowiedz się także, gdzie kupić folię bąbelkową i ile kosztuje
 

Od czego zależy wybór folii bąbelkowej? 


Wybór odpowiedniej folii należy dobrze przemyśleć. Wiele zależy od intensywności oraz rodzaju pakowanych przedmiotów. W przypadku elektroniki lepiej zapakować w folię antystatyczną, a w przypadku cięższych delikatnych przedmiotów warto skorzystać z woreczków bąbelkowych. Jeżeli jednak firma nie owija dodatkowo przedmiotów folią, doskonale sprawdzi się ekologiczny papier bąbelkowy. Jako wypełnienia do paczek można użyć również skrawki pozostałe z odciętych kawałków, które powstały podczas pakowania innych przedmiotów.

Folia bąbelkowa do pakowania paczek

Gdzie kupić wypełniacze do paczek?


Folia bąbelkowa to najbardziej uniwersalny i łatwo dostępny wypełniacz do paczek. Z drugiej strony warto pamiętać, że na rynku dostępne są również inne produkty pełniące taką samą rolę. Znajdziesz je w sklepie internetowym NEOPAK w atrakcyjnych cenach. Jeśli nie wiesz, co wybrać - skontaktuj się z nami. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie idealnie dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb. 
Folia bąbelkowa jako wypełniacz paczki
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie