Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecniedziela, 5 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2323
Ilość komentarzy: 0

Folia LDPE czym jest i jakie ma zastosowanie?


Wszelkiego rodzaju foliowe opakowania są bardzo często spotykane w wielu sklepach oraz zakładach produkcyjnych. Obecnie produkowane folie cechują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi oraz wytrzymałością na rozerwanie wskutek nieszczęśliwych wypadków. Woreczki foliowe posiadają również bardzo wiele zalet, a główną z nich będzie zabezpieczenie przed wilgocią oraz zachlapaniem. Zobacz jakie zalety będą miały inne opakowania foliowe oraz sprawdź dlaczego warto je stosować. Przekonaj się również gdzie znajdą swoje zastosowanie oraz czy akcesoria wykonane z folii będą mogły ułatwić pracę w twoim domu czy firmie.

Co to jest folia LDPE?


Każdy z nas na co dzień spotyka się z ogromną ilością wszelkiego rodzaju folii czy to udając się na zakupy spożywcze, odbierając zamówienie ze sklepu internetowego czy wykonując różne czynności w kuchni. Akcesoria z polietylenu znajdziemy również w innych dziedzinach naszego życia i są one spotykane wręcz na każdym kroku. Wpływa na to stosunkowo niewielka cena oraz dobre właściwości zabezpieczające. Folia ldpe wykonywana jest z polietylenu o niskiej gęstości. Cechuje się ona bardzo wysoką elastycznością oraz odpornością na różne uszkodzenia i przebicie spowodowane przez ostre krawędzie produktów znajdujących się wewnątrz. Dzięki tym wszystkim cechom może być ona stosowana w bardzo wielu dziedzinach do wytwarzania różnorakich artykułów.

Najpopularniejsze zastosowanie folii LDPE


Folia wykonywane z polietylenu ma bardzo wiele zalet, a co za tym idzie może być ona wykorzystywana praktycznie w każdej dziedzinie gospodarki. Akcesoria z tego surowca mogą zdecydowanie ułatwić wykonywanie codziennych zadań począwszy od transportowanie zakupów aż po zabezpieczenie niektórych przedmiotów, które przygotowujemy do wysyłki bądź ochrania my podczas malowania. Zobacz jakie inne zastosowanie może mieć folia ldpe.

Folia-LDPE-czym-jest-i-jakie-ma-zastosowanie
 • Worki na śmieci
Praktycznie każdy z nas na co dzień produkuje spore ilości różnych odpadów. Od samego rana zjadając ulubiony serek czy szynkę pakowaną w plastikowe pudełko musimy wyrzucić puste opakowania do odpowiednich pojemników. Aby wyniesienie wszystkiego było dużo łatwiejsze do wnętrza pojemnika wkładamy worek na śmieci. Wówczas po zapełnieniu wystarczy wyjąć całość i zawiązać przy pomocy zamontowanego sznurka, opaski zaciskowej lub innych akcesoriów. Przeglądając ofertę różnych sklepów z akcesoriami do domu możemy odnaleźć worki zwykłe w różnych kolorach: czarnym, żółtym, zielonym, niebieskim lub też bezbarwnym. Dzięki temu segregacja odpadów będzie dużo łatwiejsza. Jeżeli zaś aktualnie przeprowadzasz remont z pewnością przydatne będą worki budowlane, które wytwarzane są z naprawdę grubej folii. Podczas wykonywania różnych prac remontowych dosyć często wyrzuca się kawałki metalu czy cegieł, które mogą posiadać bardzo ostre krawędzie.
 • Reklamówki jednorazowe
Wyobraź sobie, że udajesz się do sklepu ogólnospożywczego, kupujesz cały koszyk zakupów i w jakiś sposób musisz zanieść wszystkie artykuły do swojego domu czy samochodu stojącego na parkingu. Schylasz się do półki, w której powinny znajdować się reklamówki, a tam nie znajdujesz ani jednej. Wówczas przeniesienie wszystkiego byłoby bardzo problematyczne i w sytuacji, gdy nie będzie dało wyjechać się całym wózkiem na parking lub nie będzie innych akcesoriów umożliwiających przetransportowanie do domu znajdziesz się w dosyć trudnej sytuacji. Na szczęście w większości sklepów znajdziemy reklamówki foliowe, które umożliwiają przenoszenie nawet ciężkich artykułów oraz takich o nieregularnych krawędziach. Zaś przedsiębiorstwa, które mocno troszczą się o środowisku naturalne zdecydowały się na zrezygnowanie z tego typu akcesoriów i zastąpiono je torbami papierowymi. Również mogą być one używane wielokrotnie oraz jeżeli zostały wytworzone z surowców dobrej jakości również zagwarantują bardzo dobre parametry techniczne oraz bezpieczne przenoszenie z punktu A do punktu B.
 • Folia stretch
Artykuł foliowy jakim jest folia stretch z pewnością znany jest każdemu pracownikowi magazynu oraz większości zatrudnionym w różnych sklepach wysyłkowych. Tego typu folia wykorzystywany jest do zabezpieczania płynnych produktów przed rozlaniem się wewnątrz większego zbiorczego pudełka. Rozszczelnienie całości może spowodować przecież uszkodzenie innych produktów znajdujących się w środku. Stretch może zostać również użyty w sytuacji, gdy dane pudełko kartonowe nie będzie nadawało się do ponownego użycia ze względów na uszczerbki wizualne. Owinięcie przy pomocy folii stretch w jakimś kolorze spowoduje, iż całość będzie prezentowała się naprawdę estetycznie i nie będziemy musieli wydawać dodatkowych pieniędzy na nowe opakowanie. Folia tego typu sprzedawana jest na rolkach o różnych szerokościach oraz długościach, a najpopularniejszym kolorem będzie czarny.

Folia-LDPE-czym-jest-i-jakie-ma-zastosowanie-1
 • Woreczki strunowe
Wiele osób zastanawia się w jaki sposób można przechowywać niewielkie artykuły zbiorczych opakowaniach tak, aby te były w pełni chronione przed wilgocią oraz innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Również część właścicieli firmy musi odpowiednio zabezpieczyć przesyłane artykuły, szczególnie, gdy w zbiorczym opakowaniu wysyłamy różne płyny w połączeniu z innymi przedmiotami. Wówczas zalanie może skutkować bardzo dużym uszczerbkiem na wizerunku oraz zniszczeniu całego zamówienia. W pierwszej jak i drugiej sytuacji bardzo dobrze sprawdzą się woreczki strunowe. Wykorzystamy je także w naszych gospodarstwach domowych na przykład do pakowania kanapek, które weźmiemy ze sobą do szkoły lub pracy oraz pomogą one w wykonaniu wielu innych prac kuchennych. Wykorzystamy je także w przydomowym garażu do przechowywania narzędzi, śrubek bądź innych akcesoriów metalowych lub plastikowych.
 • Folia malarska
Przeprowadzasz właśnie remont, zdecydowałeś się na zakup worków na śmieci z grubej folii polietylenowej i zastanawiasz się jak można zabezpieczyć podłogę, meble oraz inne przedmioty przed przypadkowym zachlapaniem farbą lub innymi chemikaliami. Folia malarska w takiej sytuacji będzie sprawdzała się bardzo dobrze w porównaniu z wszelkimi tekturami, które będą przepuszczały wody. Jeżeli zdecydujesz się na grubą folię malarską będziesz również mógł spać spokojnie bez myślenia o to czy twój parkiet nie zostanie porysowany przez ostre narzędzia. Nieco cieńsza folia malarska posłuży Ci do zabezpieczenia okien, parapetów czy chociażby mebli znajdujących się na środku pomieszczenia. Dodatkowo warto zabezpieczyć się w taśmę malarską, dzięki której owiniemy całość oraz będziemy mogli tworzyć różne wzory w czasie malowania ścian.
 • Koperty foliowe (foliopaki)
Prowadząc działalność gospodarczą musisz zwrócić szczególną uwagę na obniżenie kosztów prowadzenia firmy, ale nie możesz zapominać o tym, aby oferować nadal bardzo dobrą jakość oferowanych usług. Zastępowanie kopert papierowych lub niewielkich kartoników w foliopakami będzie bardzo dobrym pomysłem w sytuacji, gdy sprzedajemy przedmioty, które nie są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia bądź potrzaskanie. Większość foliopaków wyposażona jest w specjalna powłokę klejącą, która umożliwia zamknięcie całości w ekspresowy sposób bez używania żadnych dodatkowych narzędzi ani taśmy pakowej. Jest to więc banalnie proste i dużo tańsze w porównaniu do innych odpowiedników dostępnych na rynku.

Folia-LDPE-czym-jest-i-jakie-ma-zastosowanie-2
 • Opakowania do żywności
Mrożenie żywności jest często spotykane nie tylko w restauracjach różnego rodzaju czy innych budkach z jedzeniem, ale również spora część gospodarstw domowych zdecyduje się na taki krok w sytuacji jeżeli przygotowaliśmy zbyt dużo pożywienia na obiad bądź inne święta lub imprezy okolicznościowe. Zamrożone produkty utrzymują świeżość znacznie dłużej oraz będziemy mogli skonsumować je w późniejszym terminie. Może być to więc duża zaleta dla osób, które pracują do późnych godzin popołudniowych i po prostu nie mają czasu na przygotowanie posiłku w tym momencie. Wówczas wyjęcie czegoś z lodówki będzie prostym i szybkim sposobem na zorganizowanie posiłku dla całej rodziny. Do przechowywania żywności wykorzystujemy zazwyczaj plastikowe pojemniki lub woreczki foliowe ze specjalnym zamykaniem. Pamiętaj, aby opisać zawartość przy użyciu specjalnych pisaków odpornych na niskie temperatury oraz zmazywanie.

Folia ochronna

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia ochronna

Zalety akcesoriów foliowych


Stosowanie akcesoriów foliowych może mieć bardzo wiele zalet i przynieść spore zyski dla twojej działalności. Jedną z głównych zalet, która sprawia, że opakowania te są powszechnie stosowane są bardzo dobre właściwości ochronne oraz możliwość stosowania podczas wysyłania i przechowywania praktycznie każdego przedmiotu. Dodatkowo większość woreczków foliowych posiada specjalne powłoki z klejem gotowym do użyciu po odklejeniu warstwy ochronnej. Dzięki temu zabezpieczenie całości stanie się dużo łatwiejsze oraz zajmie to mniej czasu. Tak więc pracownik zatrudniony na stanowisku pakowania zamówień będzie w stanie obsłużyć znacznie większą liczbę klientów, a co za tym idzie wszyscy kupujący otrzymają przesyłki w krótszym czasie. Będę więc bardziej zadowoleni z obsługi oraz ze znacznie większym prawdopodobieństwem powrócą do twojej oferty przy następnych zakupach. Jeżeli zaś chodzi o woreczki strunowe to ich ogromną zaletą będzie możliwość używania wielokrotnie bez pogorszenia jakichkolwiek właściwości.

Gdzie kupić woreczki i inne artykuły foliowe?


Po wybraniu artykułów, które będą dostosowane do twoich potrzeb konieczne okaże się udanie do sklepu stacjonarnego bądź skorzystanie z oferty hurtowni internetowych. Wybranie pierwszej opcji będzie bardzo dobrym pomysłem w sytuacji, kiedy koniecznie potrzebujesz danych artykułów w tym momencie i nie możesz czekać na otrzymanie przesyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej. Dużą zaletą tej opcji jest także możliwość dokładnego obejrzenia produktów, które cię interesują. Jeżeli zaś jesteś bardziej skłonny do zakupów za pośrednictwem internetu to będziesz mógł liczyć na korzystniejszą ofertę cenową oraz znacznie większy wybór.
pixabay.com
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie