Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 13 czerwca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 506
Ilość komentarzy: 0

Folia polietylenowa - jak jest produkowana?

Na rynku dostępne są materiały, które wykorzystywane mogą być zarówno w domu, jak i w przemyśle. Jednym z nich jest bez wątpienia folia. Tego rodzaju tworzywo sztuczne produkowane może być m.in. z polietylenu. To właśnie ten materiał cieszy się największym zainteresowaniem z uwagi na wysoką elastyczność i wytrzymałość. Co jeszcze wpływa na jej popularność? Mamy nadzieję, że uda nam się odpowiedzieć na to pytanie. Zaczniemy jednak od innego zagadnienia. A mianowicie od produkcji tego rodzaju folii.

Kolorowy worek z folii LPDE
 

Jak produkowana jest folia polietylenowa (LDPE)?


Polietylen (PE) to materiał wytwarzany w procesie polimeryzacji etanu. Wyróżnia się on wieloma zaletami. Po pierwsze polietylen odporny jest na przenikanie pary wodnej oraz wilgoci. Czy to oznacza, że przepuszczalność równa jest 0? Niestety nie. Trzeba mieć świadomość tego, że nawet w przypadku polietylenu, może występować minimalna przepuszczalność. Tego rodzaju tworzywo sztuczne wyróżnia się też bardzo dobrą odpornością na działanie zasad, kwasów oraz soli. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, polietylen jest też materiałem wytrzymałym, odpornym na czynniki atmosferyczne i elastycznym. To jednak nie wszystkie jego zalety. Jest on termokurczliwy, dzięki czemu znacznie zwiększają się możliwości jego wykorzystania w różnych branżach. Low Density PE, czyli folia polietylenowa to tworzywo sztuczne o niskiej gęstości. Dostępna w korzystnej cenie. Odporna na przebicia, a jednocześnie miękka.
 

Metody wykorzystywane przy procesie produkcji folii polietylenowej


Można wyróżnić dwie metody stosowane przy produkcji folii LDPE:
 • metoda wylewania (wytłaczania płaskoszczelinowego) - pierwszym działaniem, jakie podejmowane jest w ramach produkcji folii, jest roztopienie polietylenu. Kolejnym z kolei jest jego przetłoczenie przez płaską dyszę. W ten sposób całość rozciągana jest, a następnie schładzana w cylindrach o specjalnej konstrukcji. Metoda ta pozwala na produkcję folii jednowarstwowej lub kilku warstwowej;
 • metoda wytłaczania rękawa z rozdmuchem - opiera się na roztopieniu polietylenu i wydmuchaniu go przez okrągłą szczelinę. Jedną z najważniejszych zasad jest w tym przypadku odpowiednie dobranie ciśnienia. Jest ono odpowiedzialne za nadanie całości postaci cienkiego rękawa. Po odpowiednim uformowaniu wspomniany rękaw zostaje schłodzony powietrzem. Metoda wytłaczania rękawa z rozdmuchem pozwala na produkcję folii charakteryzującej się doskonałymi właściwościami.

Reklamówki foliowe
 
Woreczki foliowe bez taśmy - folia LDPE

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki foliowe bez taśmy - folia LDPE

Zastosowanie folii LDPE


Jak już wspominaliśmy wcześniej, folia polietylenowa znajduje zastosowanie w różnych branżach. Bardzo często wykorzystywana jest, chociażby do produkcji akcesoriów wspinaczkowych, żeglarskich oraz wędkarskich. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom doskonale sprawdza się też podczas wykonywania izolacji. Branże magazynowe i logistyczne również mogłyby mieć ogromne problemy, gdyby nie folia polietylenowa. Ciekawym przykładem jest tutaj folia stretch, którą produkuje się z polietylenu o niskiej gęstości (LLDPE). Wykorzystuje się ją do zabezpieczania wysyłek paletowych i pojedynczych paczek. A także mebli podczas przeprowadzki lub remontu.
 

Gdzie kupić folię polietylenową?


Folia LDPE jest produktem bardzo popularnym, dzięki temu znajdziesz ją w wielu miejscach. W sklepie Neopak dostępne są woreczki foliowe bez taśmy. Są to opakowania, które wykorzystuje się przy pakowaniu i wysyłce różnego rodzaju przedmiotów - zarówno tych trochę większych, jak i mniejszych. Między innymi takich jak zegarki, biżuteria, zawieszki i breloczki. Woreczki foliowe dostępne są nie tylko w formie przeźroczystej. Jeśli nie masz pomysłu na zapakowanie prezentu bożonarodzeniowego, woreczki z mikołajem sprawdzą się idealnie. Oprócz tego, znajdziesz w ofercie także reklamówki foliowe - folia LDPE.

Świąteczne worki z folii LDPE
 

W jakim celu wykorzystuje się folię LDPE?


Woreczki foliowe bez taśmy - folia LDPE dzięki właściwościom są rozwiązaniem, które często znajduje zastosowanie w sklepach internetowych i na magazynach. Jednak równie dobrze, można zrobić z niuch użytek w domu. Zwłaszcza że często wykorzystywane są w celu:
 • ochrony przedmiotów przed kurzem, pyłem i innymi czynnikami atmosferycznymi;
 • zabezpieczania towarów podczas transportu;
 • przechowywania żywności - kupując woreczki upewnij się, że mogą one mieć kontakt z produktami spożywczymi;
 • przechowywania różnego rodzaju przedmiotów.
 

Co robi folia polietylenowa - podsumowanie


Wytrzymałość, plastyczność i korzystna cena - to wszystko wpływa na popularność folii LDPE. Wykorzystywana jest ona w różnych gałęziach przemysłu. Praktyczne woreczki z folii polietylenowej dzięki szerokiej ofercie wymiarów gwarantują, że każdy znajdzie to, czego szuka. Jesteś zainteresowany ochroną niewielkich rozmiarów przedmiotów przed kurzem i wilgocią? A może szukasz woreczków, które pozwolą Ci na uporządkowanie garażu lub pracowni? Woreczki foliowe bez taśmy z folii LDPE sprawdzą się idealnie. Są wytrzymałe i odporne na przebicia. Kolorowe woreczki z kolei doskonale sprawdzą się przy pakowaniu prezentów - również firmowych. Zachęcamy Cię do skorzystania z oferty sklepu Neopak. A w razie pytań, do kontaktu z pracownikami sklepu.
Woreczki LDPE
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie