Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiczwartek, 20 października 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1509
Ilość komentarzy: 0

Folia stretch - ekologiczne rozwiązania do pakowania

Folia stretch to bez wątpienia jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów opakowaniowych na świecie. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego zabezpieczania i stabilizacji towarów podczas transportu oraz magazynowania. Jest powszechnie wykorzystywana w sklepach internetowych i w branży transportowej. Jednocześnie coraz więcej przedsiębiorstw, w trosce o środowisko naturalne, sięga po opakowania z recyklingu lub rozwiązania, które ograniczają zużycie materiałów opakowaniowych. Sprawdźmy zatem jak, w sposób zrównoważony, pakować z wykorzystaniem folii stretch. 


Co to jest folia stretch?


Aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jak pakować ekologicznie, warto wiedzieć czym tak naprawdę charakteryzuje się folia stretch. 

Wykorzystując do pakowania rozciągliwe tworzywo sztuczne jakim jest folia stretch można szybko i efektywnie zabezpieczyć na czas wysyłki niemal każdy przedmiot. Materiał ten charakteryzuje się bardzo dużą przyczepnością, zatem doskonale sprawdza się także do owijania przedmiotów o nietypowych kształtach. To jednak nie wszystkie zalety folii stretch. Jest bowiem bardzo szczelna i nie przepuszcza wilgoci i zanieczyszczeń stałych. Folia stretch świetnie stabilizuje ładunek na palecie, dlatego nawet podczas silnych drgań lub gwałtowniejszy ruchów towar jest bezpieczny podczas transportu. 

Folia-stretch--ekologiczne-rozwizania-do-pakowania

Folia stretch - rodzaje


Folia stretch występuje w kilku wersjach kolorystycznych. W sklepie internetowym NEOPAK dostępna jest między innymi:


Czy folia stretch nadaje się do recyklingu?


Folia stretch, podobnie jak folia bąbelkowa, to materiał opakowaniowy wykonany z tworzywa sztucznego. Zgodnie z zasadami poprawnej segregacji odpadów, zużyta folia stretch powinna trafić do żółtego pojemnika na plastik i metale.

Folia-stretch--ekologiczne-rozwizania-do-pakowania-1
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch


Jak pakować ekologicznie z użyciem folii stretch?


Aby pakowanie było jak najbardziej zrównoważone, warto korzystać z akcesoriów zaprojektowanych specjalnie do aplikacji folii stretch. W sklepie internetowym NEOPAK polecamy do tego celu szczególnie ucinarki i nożyki, a także dyspensery i odwijacze. Sprawdźmy, które z tych narzędzi sprawdza się w Twoim biznesie. 


Ucinarki i nożyki do folii stretch


Aplikacja folii stretch nie zawsze jest łatwa dlatego warto rozważyć zakup specjalnej ucinarki. Foliowanie z wykorzystaniem takiego urządzenia pomaga precyzyjnie pakować towar do wysyłki lub magazynowania, a jednocześnie pozwala zachować estetykę opakowania. Zastosowanie ucinarki ogranicza także odpady z folii stretch do minimum. 

Urządzenia tego typu sprawdzają się najlepiej w dużych przedsiębiorstwach, w których liczą się zrównoważone podejście do biznesu, w tym poszanowanie dla środowiska naturalnego, oszczędności związane z mniejszym zużyciem materiałów, a także krótszy czas pakowania. Ucinarka do folii poprawia zatem komfort pracy, a jednocześnie podnosi standardy obsługi. 

Folia-stretch--ekologiczne-rozwizania-do-pakowania-2

Jak dobrać idealną ucinarkę?


W zależności od modelu ucinarki różnią się między sobą niektórymi parametrami, a co za tym idzie mogą mieć nieco inne przeznaczenie. Decydując się na zakup takiego urządzenia warto brać pod uwagę wielkość nawoju folii stretch. Ucinarki w postaci nożyków, ze względu na kompaktowe rozmiary, doskonale sprawdzają się w magazynach. Są bowiem zawsze pod ręką i w każdej chwili gotowe do użycia. Niektóre ucinarki do folii stretch mają także funkcję otwieracza do kartonów zaklejonych taśmą. 

Nablatowe ucinarki do folii stretch to z kolei idealne rozwiązanie dla firm transportowych oraz dużych sklepów internetowych. Dzięki stabilnej konstrukcji nie ma problemu z pakowaniem nawet najbardziej nietypowego towaru. Ucinarki nablatowe dostępne są w wersji ekonomicznej oraz premium dlatego każdy przedsiębiorca znajdzie urządzenia idealnie dopasowane do potrzeb oraz wymagań swojego biznesu. 

Folia-stretch--ekologiczne-rozwizania-do-pakowania-3

Dyspensery i odwijacze do folii stretch


Wszędzie, gdzie znaczenie ma zrównoważone podejście do biznesu, warto sięgać po niestandardowe rozwiązania. Aktualna sytuacja, w jakiej znajduje się nasza planeta, wymaga od przedsiębiorców poszukiwania nowych, coraz bardziej efektywnych sposobów na pakowanie towaru i przesyłek. W celu optymalizacji produkcji odpadów i ograniczenie zużywanych materiałów, warto sięgnąć po specjalne dyspensery i odwijacze do folii stretch.  

Folia-stretch--ekologiczne-rozwizania-do-pakowania-4

Aplikowanie folii, szczególnie w przypadku dużych ładunków paletowych, bardzo często powoduje wiele trudności. Ergonomiczne i wytrzymałe dyspensery do stretchu sprawiają, że pobieranie folii z rolki jest nie tylko szybkie, ale też bardzo proste. W zależności od rodzaju pakowanych przedmiotów, można się zdecydować na odwijacze pionowe lub poziome, o szerokości maksymalnej 50 cm. Warto także zwrócić uwagę na modele dodatkowo w ucinarkę. 


Dyspensery minirapy do folii stretch


Do aplikacji wąskiej folii stretch polecamy w NEOPAK tak zwane minirapy - plastikowe uchwyty z rączką pozwalające na szybkie owijanie przedmiotów o niewielkich gabarytach. Decydując się na takie rozwiązanie można w równomierny i estetyczny sposób naciągnąć folię na towar lub paczkę z zamówieniem.

Typowy minirap to rolka folii stretch, często o szerokości 10 cm. Akcesoria tego typu są zazwyczaj wyposażone w aplikator ułatwiający rozwijanie rolki, a przy tym są wyjątkowo lekkie i przez to również łatwe w obsłudze. 

Minirapy sprawdzają się wszędzie - na magazynach, w sklepach e-commerce, w sklepach stacjonarnych, w hurtowniach, itp. Przyspieszają i znacząco ułatwiają proces pakowania, a tym samym maksymalizują ergonomię pracy na wielu stanowiskach. Sprawdzają się do zabezpieczania zarówno pojedynczych produktów, jak i do owijania opakowań zbiorczych. W NEOPAK polecamy je zarówno przedsiębiorcom, jak i użytkownikom prywatnym do stosowania w gospodarstwie domowym. 

Folia-stretch--ekologiczne-rozwizania-do-pakowania-5

Dlaczego warto kupić dyspenser do folii stretch?


Istnieje wiele powodów, dla których warto wyposażyć swoją firmę w akcesoria do aplikacji folii stretch, w tym:
 • sprawniejsze wykonywanie czynności związanych z pakowaniem,
 • ułatwienie w pakowaniu zamówień,
 • oszczędność czasu,
 • większe bezpieczeństwo pracowników,
 • mniejsza produkcja odpadów,
 • oszczędność materiałów do pakowania.


Folia stretch - ekologiczne sposoby pakowania


Decydując się na zakup akcesoriów do pakowania z wykorzystaniem folii stretch, można w łatwy i szybki sposób ograniczyć ilość powstających odpadów oraz oszczędzić na materiałach. Zachęcamy zatem do zapoznania się z szeroka ofertą NEOPAK na ucinarki, nożyki, dyspensery i odwijacze do folii stretch. Naszym klientom zawsze oferujemy konkurencyjne ceny i błyskawiczną realizację każdego zamówienia. 
Czarna folia stretch w rolkach ułożonych w piramidzie
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie