Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaponiedziałek, 20 grudnia 20216 minut czytanialiczba wyświetleń: 3378
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Foliopaki kurierskie – czym są i jak je stosować?

Foliopaki-kurierskie--czym-s-i-jak-je-stosowa
Pakowanie przesyłek wymaga dbałości o wiele kwestii, dzięki którym dokumenty czy towary w niezmienionym stanie dotrą do adresatów. Przede wszystkim, opakowanie powinno być dopasowane wielkością do zawartości. Za duże opakowanie będzie powodowało, że zawartość podczas transportu będzie się przesuwała, co zwiększa ryzyko uszkodzeń. Zbyt małe opakowanie, do którego towar upychamy niemal siłą również się nie sprawdzi – wypchaną kopertę czy pudełko o wiele łatwiej jest uszkodzić.

Opakowanie musi również zapewniać bezpieczeństwo podczas transportu. Warto mieć świadomość, że przesyłki podczas swojej drogi od nadawcy do odbiorcy przebywają w różnych miejscach i warunkach, są narażone nie tylko na uszkodzenia i uderzenia, ale również na działanie wody, wilgoci, magazynowego pyłu i innych zanieczyszczeń, przed którymi powinny być właściwie chronione. Kolejną kwestią jest dbałość o bezpieczeństwo przesyłki i jej prywatność – nikt poza odbiorcą nie ma prawa do niej zajrzeć. Konieczne jest więc zapakowanie w takie opakowanie, którego nie da się niewidocznie otworzyć i zajrzeć do środka. Pod tym względem foliopaki kurierskie wydają się rozwiązaniem trwałym, solidnym i niezawodnym. Nic więc dziwnego, że ich wykorzystanie z roku na rok rośnie, a coraz więcej firm docenia szereg ich zalet i korzyści, jakie niesie za sobą korzystanie właśnie z takiej formy pakowania towarów do wysyłki. 

Czym są foliopaki kurierskie?


Z foliopakami kurierskimi zapewne miał styczność każdy, kto zamawiał kiedyś coś ze sklepu internetowego lub otrzymywał inne przesyłki. Są to specjalne koperty, ale wykonane nie z papieru, tylko z mocnej, solidnej folii LDP, która jest nieporównywalnie mocniejsza i bardziej wytrzymała niż zwykła folia. Trzeba użyć sporo siły, aby ją uszkodzić lub rozerwać, dzięki czemu możemy mieć gwarancję, że podczas transportu przesyłka nie zostanie uszkodzona, ani też jej część ukradziona. Folia LDP jest nie tylko trwała, ale również funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Po zamknięciu koperty można na niej bez problemu pisać, co ułatwia chociażby jej zaadresowanie. Nie ma konieczności naklejania żadnych dodatkowych adresatek. 

Największe zalety foliopaków kurierskich

Foliopaki-kurierskie--czym-s-i-jak-je-stosowa-1
Foliopaki kurierskie są wyjątkowo popularne we wszystkich branżach, w których ważne jest szybkie, bezpieczne i trwałe zapakowanie przesyłki. Bez względu na to, czy prowadzisz sklep internetowy, wysyłasz produkty wytwarzane przez swoją firmę czy musisz przesłać stos ważnych dokumentów, foliopaki sprawdzą się niezawodnie. Największe atuty foliopaków to między innymi:

- Bezpieczeństwo przesyłki – gdy przesyłkę włożymy do foliowej koperty i ją zakleimy, nie ma żadnej możliwości jej otwarcia bez uszkadzania koperty. Jeśli więc na etapie przewożenia czy magazynowania w firmie kurierskiej ktoś kopertę rozerwie lub uszkodzi, będzie to od razu zauważone. Pod tym względem foliopaki  sprawdzają się zdecydowanie lepiej niż na przykład pudełka kartonowe, które przy odrobinie wysiłku można otworzyć, a następnie ponownie zakleić bez pozostawiania żadnych śladów. Foliopaki będą więc idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ważne jest stuprocentowe zabezpieczenie przesyłki. Aby dostać się do ich wnętrza, konieczne jest bowiem przecięcie albo rozerwanie folii. 

- Wygodne w użytkowaniu – zapakowanie przesyłki do foliowej koperty trwa dosłownie kilka sekund. Folia na końcach wyposażona jest w samoprzylepne paski, które na trwałe i bardzo szybko zamykają kopertę. Nie trzeba korzystać z żadnych dodatkowych akcesoriów, zalepiać kopert taśmą klejącą ani klejem. Jeśli zależy nam na oszczędności czasu i miejsca, pakowanie przesyłek do foliopaków może być dużo lepszym rozwiązaniem niż do kartonów. 

- Trwałe i odporne na uszkodzenia – foliopaki kurierskie są wykonane z mocnej folii, która nie ulega rozdarciu czy przerwaniu nawet pod wpływem sporych uderzeń czy nacisków. Dzięki folii wnętrze przesyłki jest również chronione przed działaniem wody i wilgoci – pod tym względem z pewnością folia sprawdzi się lepiej niż karton, który w krótkim czasie zamoknie. Nawet, jak przesyłka wpadnie do kałuży czy w zaspę śniegu, nic się jej nie stanie.

- Ochrona przewożonych produktów – dzięki wykorzystaniu foliopaków kurierskich można zabezpieczyć przesyłkę przez zainteresowaniem niepowołanych osób. Foliowe koperty są bowiem dosyć grube, a przy tym mają wewnętrzną, czarną warstwę, dzięki której niewidoczna jest zawartość, co znacznie ogranicza ryzyko kradzieży na różnych etapach przewożenia.

- Obniżenie kosztów wysyłki – warto zwrócić na to uwagę szczególnie wtedy, gdy na co dzień wysyłamy dziesiątki czy setki paczek kurierskich. Foliopaki to opakowania, które są lżejsze niż pudełka kartonowe czy koperty, szczególnie te z folią bąbelkową. Dzięki ich zastosowaniu można na dłuższą metę znacznie obniżyć koszty związane z obsługą przesyłek w firmie. 

- Dopasowane do zawartości – foliopaki kurierskie można w stu procentach dopasować do wielkości wysyłanych produktów. Co więcej, do wnętrza koperty zmieści się nie tylko sam produkt, ale również wszelkie wypełniacze, które usztywnią przesyłkę, ochronią przed ewentualnymi wstrząsami i zapewnią jej niezniszczone dowiezienie do odbiorcy. 
Foliopaki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Foliopaki

Foliopaki kurierskie – dobry sposób na promocję firmy

Foliopaki-kurierskie--czym-s-i-jak-je-stosowa-2
Sporą zaletą foliopaków kurierskich, poza ich niewątpliwą wytrzymałością, bezpieczeństwem i trwałością, jest również możliwość wykorzystania do celów promocyjnych i reklamowych. A to jest ważny aspekt działalności praktycznie każdej firmy na rynku. Koperty foliowe wykonane są bowiem z takiej folii, na której bez problemu można umieszczać dowolne nadruki, logo i nazwę firmy, hasła reklamowe, dane adresowe czy inne elementy graficzne. Wystarczy dobry projekt i wykonanie, aby uzyskać spersonalizowane opakowanie. Wybierając foliopaki można więc stworzyć dodatkowe nośniki reklamowe, które świetnie będą funkcjonowały w przestrzeni. Pakowanie przesyłek w foliopaki z logo czy nazwą firmy pozwoli na szybkie odróżnienie ich od dziesiątek czy setek innych przesyłek. Co więcej, może również o wiele lepsze wrażenie robić na odbiorcach, którzy przesyłkę w reklamowej kopercie na pewno zapamiętają na dłużej.

Foliopaki kurierskie – idealne do wysyłania dokumentów


W dzisiejszych czasach wiele kwestii można załatwić przez internet, co jednak nie oznacza, że tradycyjny obieg dokumentów przestał istnieć. Wręcz przeciwnie – nadal jest realizowany na sporą skalę, jednak przy wykorzystaniu nieco innych środków. W przypadku bardzo ważnych dokumentów nie wysyłamy ich pocztą – wiele firm, ale również osób prywatnych decyduje się na wysyłanie dokumentów przy pomocy firm kurierskich. Aby jednak zadbać o ich bezpieczeństwo, konieczne jest właściwe zapakowanie. Zwykłe, papierowe koperty nie są zbyt trwałe – są narażone nawet na przypadkowe uszkodzenia, rozdarcia, a także na działanie wody i wilgoci. Dlatego też coraz częściej dokumenty wysyłane są w zwykłych, papierowych kopertach, ale zapakowanych dodatkowo w foliopaki. Ograniczają one praktycznie do zera ryzyko zniszczenia czy rozerwania koperty, dzięki czemu można mieć pewność, że zarówno koperta, jak i jej zawartość w całości dotrze do odbiorcy. 

Koperty foliowe można ponownie wykorzystać


Ze względu na swoją wytrzymałość i solidne wykonanie, foliopaki kurierskie mogą być zaliczane do opakowań wielokrotnego użytku. Jeśli odbiorca przesyłki sprawnie otworzy kopertę, na przykład równo ją przycinając, będzie mógł wykorzystać taką folię do wielu domowych celów. Na pewno jest to rozwiązanie pod wieloma względami bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku niż jednorazowe koperty. Mocne foliopaki wykorzystamy do przechowywania różnych produktów w domu, gromadzenia dokumentów, fotografii, drobnych bibelotów. Są na tyle mocne i trwałe, że nawet przy maksymalnym ich wypełnieniu nie rozerwą się i nie zostaną uszkodzone. Foliopaki z powodzeniem można wykorzystywać jak zwykłe reklamówki, a w ostateczności – także jako worki na śmieci. 

Foliopaki to szeroki wybór możliwości 


Foliopaki kurierskie to produktów, które dostępne są w szerokiej gamie kształtów, kolorów, a także są wykonane z folii o różnej grubości. Producenci zwykle podają wszelkie parametry folii, takie jak wytrzymałość w kilogramach czy grubość, dzięki czemu można dopasować kopertę do konkretnych potrzeb i tego, co planujemy wysyłać. Nieco inne koperty są wykorzystywane do przesyłania lekkich produktów, między innymi papierowych dokumentów czy elementów odzieży, a mocniejsze foliopaki są potrzebne do zapakowania towaru, który jest dosyć ciężki i wymaga równie solidnej oprawy. Wybór rozwiązań jest jednak na tyle duży, że można znaleźć koperty w stu procentach odpowiednie. Dostępne są zwykle w opakowaniach zbiorczych po kilkaset sztuk – można więc podczas jednego zakupu zaopatrzyć się w spory zapas kopert, które wystarczą na długi czas bezproblemowego i szybkiego pakowania. 

Warto wybierać dobre produkty


W poszukiwaniu solidnych i trwałych foliopaków kurierskich warto stawiać na rozwiązania pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. W tej kwestii nie do końca dobrym pomysłem będzie kierowanie się kryterium jak najniższej ceny. Najtańsze foliopaki przy zakupie dużych ilości z pewnością będą rozwiązaniem ekonomicznym, ale na dłuższą metę niesprawdzonym. Może się bowiem okazać, że słabej jakości koperty foliowe będą się często rozrywały i powodowały problemy z przesyłkami. Lepiej więc od razu stawiać na jakość i wybierać takie foliopaki kurierskie, które pod każdym względem spełniają oczekiwania odnośnie niezawodności. W ofercie dobrych sklepów oferujących foliopaki kurierskie i inne opakowania wybór jest na tyle duży, że bez problemu znajdziemy rozwiązania dopasowane do naszych potrzeb. 
Foliopaki kurierskie – czym są i jak je stosować?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie