Michał KrajniakMichał Krajniaksobota, 12 listopada 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 4438
Ilość komentarzy: 0

Format A2 jakie ma rozmiary, kiedy się stosuje?

Jak zapewne każdy z nas wie, istnieje wiele różnych formatów papieru. Fakt, że nie ma tylko jednego określonego formatu świadczy o tym, że zapotrzebowanie na różnego rodzaju wyroby papierowe jest bardzo szerokie. W niektórych branżach dany format znajdzie swoje zastosowanie, ale już w innej będzie preferowane używanie innych formatów. Istotne jest też to, do jakiego celu posłużą nam dane formaty. Dziś omówimy sobie jeden z bardziej popularnych formatów, czyli format A2.
Format-A2-jakie-ma-rozmiary-kiedy-si-stosuje

Format A2 – co go wyróżnia?


Wszyscy pewnie znamy przynajmniej niektóre formaty. Chyba najpopularniejszym z nich jest format A4. Znany i szeroko stosowany jest także format A3 – w nim wykonywane są chociażby duże bloki techniczne. Natomiast format A2 jest formatem większym niż A4 i A3. Jego powierzchnia stanowi dwukrotność powierzchni A3 oraz czterokrotność powierzchni A4. Jest on dwukrotnie mniejszy od formatu A1.

Format A2 – jakie ma wymiary?


Format A2 ma 42 cm szerokości oraz 59,4 cm długości. Warto jest zapamiętać wartości liczbowe tychże wymiarów oraz ich proporcje. Dzięki temu zawsze będziemy wiedzieli, w jakich okolicznościach format A2 spełni swoje zadanie.
Rozmiar / Format

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Rozmiar / Format

Zastosowanie formatu A2


Jeżeli format A2 jest dla Ciebie obcy, to być może zdziwisz się jak szerokie ma on zastosowanie zarówno jeżeli chodzi o poszczególne gałęzie przemysłu jak i konkretny użytek. Posługując się przykładami omówimy to zagadnienie.

Stosowanie formatu A2 w branżach


Generalnie stosowanie formatu A2 bardzo przydaje się wówczas, kiedy Twoje przedsiębiorstwo organizuje jakiś większy event. Może to być koncert bądź wydarzenie sportowe, które sponsorujesz albo jakaś większa impreza firmowa. Format A2 posłuży tutaj do celów reklamowych. Ze względu na swoje wymiary będzie on stanowił bardzo dobrą bazę dla wszelkiego rodzaju ogłoszeń.

Konkretne zastosowania formatu A2


Do produkcji czego wykorzystywany jest format A2? Otóż służy on bardzo dobrze do produkcji chociażby plakatów. Taki plakat można z powodzeniem powiesić np. w kinie czy teatrze. Oprócz tego format A2 sprawdza się przy wykonywaniu ilustracji architektonicznych. Musimy także powiedzieć o tym, że w takich formatach występują różne kalendarze – także te kolorowe czy okolicznościowe. Jeżeli chcemy sporządzić diagram, to także z powodzeniem sprawdzi się tu format A2.

Jakie produkty w formacie A2 oferuje sklep Neopak?


W sklepie Neopak nie brakuje opakowań, które posiadają format A2. Mowa tutaj przede wszystkim o tubach kartonowych A2 oraz o kartonach A2. Tuby zostały wykonane w taki sposób, aby móc w nie swobodnie pakować wszystkie wyroby papierowe, wykonane w formacie A2. Wystarczy, że zwiniemy je w rulon i już możemy z powodzeniem pakować w tubę. Bardzo ciekawym produktem jest także karton A2 w kształcie teczki. Istotnie spełnia on rolę teczki, dzięki czemu możemy w nim przechowywać i przenosić wszystko, co ma format A2. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. .
Format A2 jakie ma rozmiary, kiedy się stosuje?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie