Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 5 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3313
Ilość komentarzy: 0

Format A3. Jakie ma wymiary?

Pewnie nieraz i nie dwa każdy z nas zetknął się w swoim życiu z różnego rodzaju formatami, dotyczącymi wyrobów papierowych. Nazw, czy raczej oznaczeń tych formatów używamy automatycznie, wręcz instynktownie. Wiemy, o jaki format w danej sytuacji poprosić, korzystamy z konkretnego formatu, adekwatnego do potrzeb oraz sytuacji. Jednakże czy kiedykolwiek ktoś z nas zastanawiał się, ile dokładnie wynosi format A3?
Format-A3-Jakie-ma-wymiary

A3 jako jeden z wielu formatów


Uczymy się tego od dziecka, już w szkole, a w życiu dorosłym stosujemy z powodzeniem. Wiele jest formatów typu A, gdzie A3 jest jednym z wielu. Zgodnie z obowiązującą zasadą im większa cyfra, tym format jest większy. Zatem największym formatem jest format A1, mniejszym A2, a dopiero potem mamy A3. A3 jest większy od A4, natomiast A4 od A5. Każdy z tych formatów sprawia, że produkt wykonany w tych właśnie rozmiarach jest przeznaczony do konkretnych celów.

Ile wynosi wymiar formatu A3?


Skoro wiemy już, jak wśród innych formatów plasuje się format A3, to czas poszukać odpowiedzi na zasadnicze pytanie tego wpisu. Mianowicie mowa tu o długości boków formatu A3, wyrażonych w milimetrach. A zatem dłuższy bok formatu A3 będzie sobie liczył 420 mm, natomiast krótszy 297 mm. Na wzór dokładnie takiego prostokąta wycinane są wszelkie rodzaje opakowań, które klient może nabyć właśnie w formacie A3.

Jakie zastosowanie ma format A3?


Gdzie w praktyce możemy zastosować dokładnie taki format? Należy zacząć od tego, że producenci opakowań szeroko wykorzystują ten format do tworzenia właśnie takich opakowań, które będą spełniały swoją funkcję w tych dokładnie wymiarach. Opakowanie, które były tworzone pod format A3 są szeroko dostępne w naszym sklepie. Musimy w tym miejscu podkreślić, że klient może wybrać opakowanie najbardziej adekwatne do jego potrzeb, gdyż format A3 był stosowany do produkcji różnego rodzaju produktów.

Pierwszym produktem, który chcemy polecić są koperty kartonowe białe A3. Gdzie to opakowanie znajdzie swoje zastosowanie? Otóż koperty te stanowią znakomite zabezpieczenie dla papierowych przesyłek, listów czy dokumentów. Sprawdzają się one idealnie wtedy, kiedy dysponujemy szeroką dokumentacją, potrzebną do wysłania. Wówczas koperty w tym rozmiarze spełnią swoją rolę wprost znakomicie. Są wykonane w sposób bardzo trwały, zatem gwarantują nam pełne bezpieczeństwo w trakcie przewozu naszej wysyłki. Stosując takie koperty zyskujemy pewność, że nic nam się nie pogniecie.

Kolejnym rodzajem opakowania, godnym polecenia z naszego sklepu jest pudełko archiwizacyjne A3. Jest to produkt wspaniale nadający się do robienia porządków w biurze. Dzięki temu, że pudełko posiada odpowiednie wymiary, możemy w nie zapakować wszelkie papiery, które mają rozmiar A3. Dodatkowo pudełko jest bardzo pojemne, w związku z czym możemy w nie załadować bardzo dużą liczbę różnego rodzaju dokumentacji.

Na koniec chcemy polecić foliopaki kurierskie A3. Są one bardzo wytrzymałe i na pewno sprawdzą się idealnie jako stałe wyposażenie każdej firmy kurierskiej tudzież placówki pocztowej.
Format A3. Jakie ma wymiary?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie