Michał KrajniakMichał Krajniakpiątek, 19 sierpnia 20221 minuta czytanialiczba wyświetleń: 8040
Ilość komentarzy: 0

Format DL – jakie ma wymiary?

Wybierając produkty wykonane z papieru często musimy także określić format, w jakim zostały zaprojektowane. Format to nic innego jak wymiary szerokości i długości. Formatów jest jednak bardzo wiele, a każdy z nich posiada swoje oryginalne oznaczenie. Co więcej – oznaczenia te posegregowane są według grup, z których każda ma przypisaną literę. Dzisiaj omówimy sobie format DL – jakie ma wymiary, gdzie możemy go spotkać i jakie produkty klient może kupić, które są właśnie wykonane w formacie DL.
Format-DL--jakie-ma-wymiary

O formatach ogólnie słów kilka


Zanim przejdziemy do omawiania konkretnego formatu, jakim jest DL to najpierw musimy co nieco powiedzieć sobie o formatach w ogóle. Zacznijmy od ich grup. Generalnie najczęściej mówimy o trzech grupach formatów papierowych. Są to: A, B oraz C. Dla większości czytelników na pewno najbardziej znajoma jest literka A. Nic w tym dziwnego. Jest to najbardziej standardowy format, używany powszechnie i spotykany na co dzień. Format B jest wykorzystywany do tworzenia kalendarzy. Z kolei format C sprawdza się przy projektowaniu kopert.

Czym właściwie jest format DL?


Jest to format, który nie jest przypisany do żadnej z trzech, wyżej wymienionych grup. Został on wymyślony na konkretne potrzeby. Warto wiedzieć, że również z tym formatem wielu z nas ma styczność na co dzień – i to nawet kilka/kilkanaście razy w ciągu doby, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

Ile wynosi format DL?


Ile zatem wynosi format DL? To zależy od tego o jakim konkretnym produkcie z wykorzystaniem tego formatu będziemy myśleć. Jeżeli chodzi o klasyczne zastosowanie, to tutaj mówimy o wymiarach 99mm x 210 mmm. Ale co to znaczy „klasyczne zastosowanie”? Otóż format DL wykorzystywany jest tradycyjne w produktach reklamowych. Mówimy tutaj o ulotkach, banerach i innych nośnikach reklamy. Często format ten jest wykorzystywany przez prywatne firmy do tworzenia autorskiej reklamy od zera.

Natomiast, jeśli mówimy o kopertach, to tutaj należy podkreślić, iż w takim przypadku format DL będzie wynosił 110 mm x 220 mm. Jest tak dlatego, ponieważ mówimy tutaj o rozmiarze zewnętrznym. Należy brać pod uwagę, że bardziej liczy się format wewnętrzny, gdyż to do środka koperty będziemy aplikować zawartość.

Jakie produkty można kupić w formacie DL?


Sklep Neopak oferuje dużą gamę produktów papierowych, które są dostępne w formacie DL. Mowa tutaj chociażby o różnorodnych kopertach. Podstawowym towarem będą więc koperty białe DL. Można ich używać w sposób dowolny. Biały kolor umożliwia naniesienie długopisem dowolnego adresu. Z kolei koperty pomarańczowe mogą służyć nam w określonym celu. Przykładowo, jeśli korespondują one z kolorystyką loga naszej firmy mogą stać się świetnym nośnikiem reklamowym. Pozwalają nam także na prowadzenie luźniej konwersacji z przyjacielem. Inną jeszcze propozycją są koperty na zaproszenia. Ich kolor od razu poinformuje adresata o tym, że w środku znajduje się zaproszenie na niesamowitą i niepowtarzalną okazję.
Format DL – jakie ma wymiary?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie