Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 8 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2617
Ilość komentarzy: 0

Gdzie kupić mocną taśmę dwustronną?

Gdzie kupić mocną taśmę dwustronną?


W XXI wieku w dobie internetu i łatwego dostępu do wiedzy możemy poznać nietypowe zastosowania różnych przedmiotów i produktów. Jednym z flagowych przykładów może być trytytka, czyli opaska plastikowa do kabli, a jak sama nazwa wskazuje, została ona stworzona do łączenia kabli. Podobnie jest z szarą taśmą klejącą, która w dzisiejszych czasach ma tak wiele zastosowań, że osoba, która ją wymyśliła, na pewno by się zdziwiła. Obecnie mówi się, że ludzie nie mogliby żyć bez trytytek i szarej taśmy.

Ciekawym produktem są też taśmy dwustronne, które w niejednej sytuacji mogą uratować nam skórę. Mogą pomóc nam naprawić różnego rodzaju przedmioty. Czym jest taśma dwustronna? Jakie rodzaje taśm dwustronnych możemy obecnie kupić? Jakie zalety posiadają taśmy dwustronne, dzięki którym ludzie tak chętnie z nich korzystają? Gdzie tanio możemy kupić taśmy dwustronne?

Gdzie-kupi-mocn-tam-dwustronn

Czym jest taśma dwustronna i jakie są jej rodzaje?


Historia taśmy biurowej sięga aż 1925 roku, kiedy to została ona wynaleziona i wykorzystywana najczęściej do zabezpieczania lakierowanych aut w warsztatach lakierniczych. Z momentem wynalezienia taśmy jednostronnej, zaczęły pojawiać się coraz to nowsze innowacja, aż w końcu powstała taśma dwustronna.

Taśma dwustronna to niesamowicie prosta konstrukcja, która opiera się najczęściej na tym, że pomiędzy nośnikiem, wykonanym najczęściej z tworzywa sztucznego, znajdują się dwie warstwy nałożonego kleju, przy czym na rolce taśmy klejącej, znajduje się dodatkowa warstwa zabezpieczająca, którą trzeba usunąć przed finalną aplikacją taśmy dwustronnej.

Obecnie w sprzedaży możemy znaleźć multum różnego rodzaju taśm dwustronnych, dlatego też postaramy się wymienić je poniżej z odpowiednią kategoryzacją. Jakie więc taśmy dwustronne możemy kupić?
 • Taśmy dwustronne foliowe – to jedne z podstawowych, a jednocześnie najbardziej cienkich taśm dwustronnych, które odznaczają się niezwykłą przyczepnością do większości typów podłoża. Pokryte są najczęściej klejem kauczukowym lub akrylowym.
 • Taśmy dwustronne piankowe – to znacząco grubsze taśmy dwustronne w porównaniu do taśm foliowych. Do ich produkcji wykorzystuje się spieniony polietylen, dzięki czemu powstaje elastyczna, amortyzująca pianka klejąca. Tego typu taśmy dwustronne idealnie nadają się do montowania pasków ledowych na różnych powierzchniach.
 • Taśmy dwustronne mocne – to taśmy wzmacniane materiałem, z mega mocnym klejem, które są odporne na działanie większości niekorzystnych warunków jak wilgoć, woda, promienie słoneczne czy uszkodzenia mechaniczne.
 • Taśmy dwustronne montażowe – to najczęściej dość grube jednak elastyczne i miękkie taśmy montażowe, które wykorzystuje się do zadań takich jak zawieszenie obrazka na ścianie, przyklejenie dodatkowych elementów karoserii do samochodu. Najczęściej pomiędzy warstwami mocnego kleju znajduje się dodatkowe wzmocnienie.
 • Taśmy dwustronne dywanowe – już sama nazwa wskazuje, do czego została stworzona ta taśma dwustronna. Jej specjalna konstrukcja oraz użyty klej sprawia, że wykładzina przyczepiona tą właśnie taśmą nie będzie się przemieszczać podczas poruszania się po niej.
 • Taśmy dwustronne żelowe– taśmy, które wykorzystuje się do tymczasowego mocowania różnych przedmiotów, na przykład plakatów do ściany. Taśmy żelowe nie uszkadzają powierzchni, dlatego też można je używać do mocowania tego rodzaju przedmiotów. Klej z kauczuku syntetycznego będzie miał lepsze właściwości niż klej akrylowy.
Gdzie-kupi-mocn-tam-dwustronn-1
Taśmy dwustronne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy dwustronne

Jakie zalety posiadają taśmy dwustronne?


Pomimo naprawdę ogromnej ilości różnego rodzaju taśm dwustronnych, można wymienić ich wspólne cechy, a właściwie zalety, dzięki którym swoje zastosowanie znalazły zarówno w wielu branżach, a także prawie w każdym domu, jak i mieszkaniu.

Po pierwsze taśmy dwustronne są niezwykle proste w obsłudze. Ich budowa jest prosta jak budowa cepa, wystarczy uciąć odpowiedni kawałek taśmy dwustronnej, lub najpierw ją zamocować na jednym z klejonych elementów, a następnie oderwać ochronną warstwę drugiej strony klejącej i przytwierdzić drugą część mocowanego elementu. Ponadto taśma dwustronna jest praktycznie niewidoczna, ponieważ znajduje się pod mocowanym elementem. Wysokiej jakości taśmy dwustronne to przede wszystkim pewność mocowania, zarówno do podłoża i do przedmiotu, takie taśmy w większości przypadków są odporne na wilgoć, wysokie oraz niskie temperatury, a także na zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Taśmy dwustronne odporne są również na promieniowanie słoneczne, a więc promienie UV, a także na większość środków chemicznych, które można używać na przykład podczas mycia danej powierzchni.

Gdzie-kupi-mocn-tam-dwustronn-2

Gdzie można kupić mocną, dwustronną taśmę?


Większość profesjonalnych taśm dwustronnych możemy kupić w sklepach budowlanych. Podstawowe taśmy dwustronne będą dostępne w sklepach takich jak supermarkety czy sklepy z akcesoriami biurowymi.

Jeśli chcesz kupić taśmy dwustronne piankowe, mocne taśmy dwustronne, czy taśmy montażowe, możesz skorzystać z oferty naszych sklepów internetowych pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl. Zapewniamy pełen profesjonalizm w doradztwie, a także szeroką gamę najwyższej jakości taśm dwustronnych. Mamy jedne z najlepszych cen, a w przypadku większych zakupów oferujemy rabaty.
taśma dwustronna
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie