Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnywtorek, 7 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3056
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Gdzie kupić taśmę klejącą?

Gdzie kupić taśmę klejącą?


Istnieje na świecie kilka wynalazków, bez których nie moglibyśmy wyobrazić sobie życia w dzisiejszych czasach. Jest takich rzeczy naprawdę wiele, choćby internet, dzięki któremu możecie teraz czytać właśnie ten artykuł. Podobnie jest z telefonami komórkowymi i możliwościami, jakie one nam oferują, bo któż z młodego pokolenia umiałby korzystać ze standardowych, papierowych map, żeby dojechać z Gdańska do Częstochowy? Jeśli chodzi o innego rodzaju wynalazki, śmiało możemy wymienić taśmę klejącą.

Na obecną chwilę w sprzedaży dostępnych jest multum różnego rodzaju taśm klejących. Jednak w jaki sposób wynaleziono pierwszą taśmę klejącą? Jakie zalety posiadają taśmy klejące? Sprawdzimy również to, jakie konkretne rodzaje taśm klejących są obecnie dostępne w sprzedaży, a także to, gdzie możemy kupić taśmy klejące? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

taśma klejąca


Jak powstała taśma klejąca?


Historia powstania taśmy klejącej jest dość zagmatwana, dlatego postaramy się opisać tę historię w sposób jak najbardziej jasny i klarowny. Co prawda sam patent na taśmę klejącą został złożony i zaakceptowany w roku 1930, wynalazcą, który złożył ten patent, był Richard Drew. Jednak początek tego wynalazku rozpoczął się prawie sto lat wcześniej. W roku 1845 niejaki Horace Day pierwszy raz na świecie wykonał klej aktywowany wysokim ciśnieniem – wykorzystał on go do stworzenia specyficznej taśmy chirurgicznej. Wynalazek ten na przestrzeni lat przyczynił się do powstania samoprzylepnego plastra o nazwie Leukoplast, a także taśma z materiałem klejącym o nazwie Citoplast.

Od roku 1925 w warsztatach samochodowych zaczęto używać wynalazku stworzonego przez Pana Drew, który służył do oklejania i zabezpieczania elementów karoserii i szyb samochodowych w trakcie prac malarskich. Dopiero w roku 1930 Richard Drew zaprezentował transparentną taśmę biurową.

Jako ciekawostkę warto napisać, że pierwotnie taśma ta posiadała klej jedynie na swoich brzegach, przez co produkt zaczęto określać mianem Scotch Tape, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza szkocką taśmę, ze względu na „oszczędność” producenta.

Od roku 1930 systematycznie powstawały coraz nowszego i bardziej specjalistyczne rodzaje taśm klejących. Ciekawą historię powstania ma szara taśma klejąca, określana jako Duct Tape, o której pisaliśmy w artykule podlinkowanym poniżej:

Gdzie kupić srebrną taśmę naprawczą Duct?


plaster i taśma klejąca
Taśmy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy


Jakie zalety posiadają taśmy klejące?


Na chwilę obecną ciężko jest wymienić konkretne i szczegółowe zalety taśm klejących, a wszystko to ze względu na mnogość rodzajów, a także typowych zastosowań dla poszczególnych typów taśm klejących, jednak postaramy się wymienić te zalety, które łączą wszystkie taśmy klejące.
 • Uniwersalność i łatwość zastosowania – większość dostępnych taśm klejących jest łatwa w użyciu, nawet te dwustronne, z których trzeba usunąć folię zabezpieczającą, nie powinny sprawić żadnej trudności nawet największym laikom. Taśmy klejące można wykorzystywać do wielu różnych zadań, niekoniecznie zgodnie z ich przeznaczeniem.
 • Zminimalizowane ryzyko – w porównaniu do płynnych klejów, taśmy klejące nie wydzielają praktycznie żadnych oparów, jak w przypadku kleju w płynie. Są o wiele bezpieczniejsze.
 • Wytrzymałe i odporne – większość taśm klejących jest niezwykle wytrzymała na rozciąganie, są wytrzymałe, jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Budowa taśm klejących w większości przypadków daje im też cechę wodoodporności.

taśma biurowa w podajniku


Jakie rodzaje taśm klejących są obecnie dostępne w sprzedaży?


Poniżej znajdziemy ogólny podział taśm klejących obecnie dostępnych w sprzedaży w większości sklepów branżowych.
 • Taśmy biurowe – ten rodzaj taśm jest chyba jednym z najbardziej popularnych produktów wśród taśm klejących. Znajdują się ona praktycznie w każdym biurze i magazynie. Jest to podstawowa taśma klejąca, która sprawdzi się w najprostszych zadaniach.
 • Taśmy pakowe – to kategoria taśm, z którą na pewno każdy z nas się spotkał, choćby ze względu na zamawianie różnych towarów przez internet. Jak sama nazwa wskazuje, są one wykorzystywane do pakowania przesyłek. Taśmy pakowe możemy podzielić na trzy rodzaje ze względu na użyty klej – są to taśmy z klejem akrylowym, taśmy z klejem hot melt, a także taśmy z klejem.
 • Taśmy montażowe i taśmy dwustronne – kolejnym typem taśm klejących, są taśmy dwustronne, jak sama nazwa wskazuje, są to taśmy pokryte klejem z obu stron, dzięki czemu możemy łączyć dwa elementy ze sobą. Z kolei taśmy montażowe, to w większości przypadków taśmy dwustronne o specjalnej konstrukcji, przeznaczone na przykład do montażu pasków LED, obrazków na ścianę czy innych dekoracyjnych elementów.
 • Taśmy do zadań specjalnych – są to taśmy, których przeznaczenie jest już nieco bardziej zaawansowane, w tej grupie wymienić możemy taśmy ostrzegawcze i oznaczeniowe, taśmy izolacyjne, uszczelniające, malarskie, maskujące.

taśma remontowa


Gdzie kupić taśmy klejące?


Większość podstawowych taśm klejących możemy kupić w sklepach wielkopowierzchniowych lub sklepach budowlanych. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę i profesjonalną obsługę, to serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszych sklepów internetowych pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl.

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę taśm klejących, które wykorzystasz zarówno w swoim własnym domu, jak i w pracy. Taśmy pakowe, montażowe, izolacyjne i wiele innych. Przy większych zamówieniach możesz negocjować cenę!
taśmy klejące
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie