Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 10 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 671
Ilość komentarzy: 0

Gdzie kupić taśmę malarską do remontu?

Gdzie kupić taśmę malarską do remontu?


Jak swój urlop spędza typowy Polak? Na przestrzeni lat powstała pewna niekoniecznie dla wszystkich śmieszna przywara, w której stwierdza się, że typowy Polak na urlopie to Polak, który robi remont w swoim mieszkaniu. Z jednej strony jest to zabawne, z kolei z drugiej strony smutne i jednocześnie prawdziwe. Remontowanie kuchni, łazienki, pokoju czy przedpokoju to coś, co czeka każdą polską rodzinę w pewnym momencie.

Warto więc wiedzieć, jak przygotować się do takiego procesu. O ile większość z nas będzie wiedziała, jak odpowiednio przygotować się na przykład do pomalowania ścian, o tyle na pewno znajdą się osoby, które nie do końca będą wiedziały, jakie materiały do zabezpieczenia powierzchni powinny znajdować się na ich wyposażeniu przed rozpoczęciem malowania ścian.

Jednym z takich akcesoriów będzie taśma malarska, która jest po prostu niezbędną do tego, by dokładnie zabezpieczyć powierzchnie, które nie mogą zostać pomalowane, a także, by dokładnie wykonać linie odcięcia malowanych powierzchni. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie, czym jest taśma malarska, kiedy powstała, jakie ma główne zalety oraz zastosowania, a także gdzie możemy ją kupić w obecnych czasach.

remont, taśma malarska


Jak powstała taśma malarska?


Wynalezienie taśmy malarskiej łączy się bezpośrednio z wynalezieniem taśmy klejącej. Dokładną historię powstania taśmy klejącej opisywaliśmy już w innym artykule, do którego link znajduje się poniżej:

Gdzie kupić taśmę klejącą?

Śmiało możemy stwierdzić, że taśma malarska pojawiła się nieco wcześniej niż popularna dzisiaj taśma klejąca biurowa, czy taśma klejąca pakowa. Wynalazcą, który zaprezentował taśmę malarską był Richard Gurley Drew, który urodził się pod koniec XIX wieku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. W jego młodzieńczych latach produkowano już pojazdy samochodowe, jednak w procesie produkcji występował pewien problem odnośnie malowania karoserii. W tamtych czasach auta malowano dwoma kolorami, a w takim procesie istotne jest dokładne i estetyczne oddzielenie tych dwóch kolorów. Taśmy używane w tamtych czasach były albo za słabe, za mocne, albo po prostu przepuszczały farbę. Wtedy też Drew, był pracownikiem zakładu produkującego papier ścierny, postanowił on, że rozpocznie prace nad stworzeniem taśmy, która będzie na tyle wytrzymała, żeby nie odpadała, a jednocześnie na tyle słaba, by nie uszkadzała powierzchni już pomalowanych. W roku 1925, po dwóch latach ciężkich prób w wynalezieniu odpowiedniej taśmy, zaprezentował on papierową taśmę, która miała na tyle delikatny klej, by nie uszkadzać powierzchni już pomalowanych, a na tyle mocną, by nie przepuszczała ona farby przez swoją powierzchnię.

malarz z wałkiem
Taśmy malarskie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Taśmy malarskie


Jakie zastosowania i zalety posiada taśma malarska?


Taśma malarska w dzisiejszych czasach wygląda nieco inaczej niż w roku 1925, jednak jej główne zalety i cechy nie wiele się zmieniły. Poniżej wymienimy najważniejsze zalety i cechy taśmy malarskiej.
  • Cena – taśmy malarskiej papierowe to w tym momencie niedrogie produkty, dzięki którym skutecznie zabezpieczymy powierzchnie podczas malowania. Stosunek jakości do ceny jest na naprawdę wysokim poziomie.
  • Odporna na farbę – jest to główna zaleta taśm malarskich, a jednocześnie przyczyna, przez którą tak powszechnie zaczęto ich używać praktycznie do wszystkich czynności związanych z malowaniem. Taśmy malarskie są pokryte z wierzchu specjalnym impregnatem, który chronię powierzchnię przed przenikaniem farby.
  • Elastyczna i łatwa w użyciu – taśma malarska jest elastyczna, łatwo dopasujemy ją do większości kształtów, nawet tych najbardziej nieregularnych. Łatwość jej użycia polega na tym, że łatwo się odrywa od całej rolki, a raczej na pewno nie zdarzy nam się sytuacja, że będziemy musieli szukać jej początku na rolce.
  • Szeroka gama produktowa – obecnie taśmy malarskie występują w wielu różnych rodzajach, przeznaczonych do specyficznych rodzajów malowania.
Taśmy malarskie kupić możemy w różnych rozmiarach (długościach i szerokościach). Taśmy malarskie są stosowane praktycznie wszędzie, gdzie prowadzone są prace remontowo budowlane. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że taśmy malarskie są wykorzystywane praktycznie wszędzie tam, gdzie trzeba coś pomalować. Taśmą malarską możemy zabezpieczyć otwory techniczne, tak by nie dostała się do wewnątrz farba. Taśmą malarską możemy również zabezpieczyć część powierzchni malowanego przedmiotu, powierzchni, której nie chcemy pomalować. Taśmy malarskie będą również sprawdzonym rozwiązaniem w przypadku, gdybyśmy chcieli pomalować ścianę w nieregularne kształty i wzory.

taśma malarska żółta


Gdzie możemy kupić dobrą taśmę malarską do remontu?


Taśmy malarskiej, te standardowe, jak również inne odmiany, bardziej wytrzymałe, możemy znaleźć nawet w sklepach wielkopowierzchniowych na dziale z narzędziami. Większy wybór znajdziemy w sklepach ogólnobudowlanych.

Jeśli jednak cenisz sobie wygodę, swój czas, a także oczekujesz pełnego profesjonalizmu obsługi, to koniecznie powinieneś odwiedzić strony www naszych sklepów internetowych. Znajdziesz je pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl. Posiadamy szeroką gamę taśm malarskich, taśm papierowych oraz nie tylko. Przy hurtowych zakupach możesz liczyć na możliwość uzyskania odpowiedniego rabatu.
taśma malarska podczas remontu
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie