Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyśroda, 8 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 791
Ilość komentarzy: 0

Gdzie kupić torby papierowe, tanie i ekologiczne?

Gdzie kupić torby papierowe, tanie i ekologiczne?


Produktów opakowaniowych jest obecnie mnóstwo, od kartonowych pudełek, poprzez foliowe opakowania kurierskie, tuby kartonowe, a także woreczki z folii bąbelkowej. Przeciętny obywatel naszego kraju może bardzo szybko się zgubić pośród tak dużej liczby różnego rodzaju opakowań, które możemy nabyć. Jednak na szczególną uwagę zasługuje pewna zmiana, którą możemy zauważyć od kilku lat w codziennym życiu każdego z nas. Od 2018 roku każdy z konsumentów, w sklepach praktycznie każdej branży, by otrzymać foliową reklamówkę lub po prostu „foliówkę”, musi za nią zapłacić. To przepisy narzucone przez Ministerstwo Środowiska.

Od tamtej pory można zauważyć, że w sklepach spożywczych oraz większych sklepach sieciowych (na przykład odzieżowych), zaczęły pojawiać się ekologiczne torby papierowe, które nie podlegają opłacie recyklingowej, ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Już teraz śmiało możemy stwierdzić, że wyszło to nam wszystkim na dobre, a na pewno wyjdzie na dobre kolejnym pokoleniom, ze względu na zmniejszenie rozmiaru negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne, chociaż w tym aspekcie.

Przyjrzyjmy się jednak bliżej torebkom papierowym. Jaka jest historia powstania tego rodzaju opakowań? Jakie zalety posiadają torby papierowe i dlaczego warto z nich korzystać? Gdzie najczęściej wykorzystywane są torby papierowe? Gdzie można kupić ekologiczne i tanie torby papierowe? Odpowiedzi na wszystkie te pytania udzielamy w dalszej części tego tekstu, zapraszamy!


torba papierowa


Jak powstały torby papierowe?


Ciekawym faktem jest to, że torby papierowe nie są nowym wynalazkiem, ponieważ pierwsze wzmianki o tego rodzaju opakowaniach możemy znaleźć już 1852 roku, kiedy to opatentowana pierwszą na świecie maszynę do produkcji papierowych toreb. Osobą, która tego dokonał, był obywatel Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej – Francis Wolle. Maszyna Amerykanina szybko zyskała na popularności w Europie, a dokładnie we Francji i Anglii.

Kolejnym nazwiskiem, o którym koniecznie trzeba wspomnieć jest Margaret Knight, która w roku 1870 ulepszyła konstrukcję wcześniej wymienionego konstruktora. Dzięki tej maszynie produkcja toreb papierowych stała się o wiele łatwiejsza. Maszyna Pani Knight jednocześnie cięła, składała, a także sklejała papierowe torby. Była to maszyna, produkujące gotowe torby papierowe.

Jednak historia patentu maszyny Pani Knight nie była taka prosta i cudowna. Niejaki Charles Annan, odwiedzając fabrykę w Springfield, gdzie znajdował się drewniany prototyp maszyny Pani Knight podpatrzył dokładnie jak jest skonstruowana i postanowił ukraść pomysł wynalazku. Wynalazek Pani Knight nie mógł uzyskać patentu, ponieważ był wykonany z drewna, a powinien być wykonany z żelaza, a na to potrzebne były pieniądze i czas. Ten czas i pieniądze miał Annan. Jednak po 16-dniowym postępowaniu wyjaśniającym, wszystko skończyło się na korzyść Margaret Knight (dzięki świadkom oraz skrupulatnie prowadzonym notatkom podczas projektowania maszyny).

Wątków dotyczących historii torby papierowej jest naprawdę wiele, tutaj przedstawiliśmy te początkowe, które dały dalszy bieg pozostałym wynalazkom i udoskonaleniom.

zamknięta torba papierowa
Torby papierowe ekologiczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torby papierowe ekologiczne

Jakie zalety posiadają torby papierowe?


Wykorzystanie toreb papierowych staje się coraz bardziej popularne, choćby ze względu na ekologiczny aspekt. Jest to niewątpliwie najważniejszy argument, porównując torby papierowe do foliowych reklamówek. Poniżej znajdują się najważniejsze zalety toreb papierowych:
  • Atrakcyjna cena – ze względu na szeroką dostępność materiału, z którego są wykonane torby papierowe i niskie koszty produkcji ich finalna cena dla przedsiębiorców i zwykłych konsumentów jest naprawdę niska.
  • Waga i wytrzymałość – torby papierowe są wykonane z cienkiego, bardzo lekkiego papieru, dlatego też trzymając pustą torbę, nawet nie zauważymy, że mamy ją w rękach. Ponadto papier, z którego są wykonane, choć cienkie to są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia.
  • Wielokrotnego użytku – torby papierowe ze względu na swoją wytrzymałość mogą być używane wielokrotnie, ponadto są ekologiczne, mogą zostać poddane recyklingowi i otrzymać nowe życie jako inny produkt wyprodukowany z papieru czy makulatury.
  • Zastosowanie – torby wykonane z papieru mogą znaleźć swoje zastosowanie w wielu branżach, między innymi w gastronomii jako opakowanie na wynos, w sklepach spożywczych jako ekologiczny zamiennik torebek foliowych, jako nośnik reklamy praktycznie w każdym sklepie czy zakładzie usługowym.

torba papierowa


Gdzie możemy kupić tanie i ekologiczne torby papierowe?


Pojedyncze sztuki toreb papierowych możemy kupić praktycznie w większości sklepów, wchodząc do nich i prosząc o sprzedaż takiej torby papierowej. Co jednak w przypadku, gdy chcemy kupić ich większą ilość? Oczywiście możemy ich szukać w supermarketach i hipermarketach. Jednak najlepszym rozwiązaniem na wygodny zakup dużej ilości toreb papierowych w dobrej cenie jest odwiedzenie branżowego sklepu opakowaniowego.

Najwygodniejszą opcją będzie odwiedzenie stron internetowych naszych sklepów, pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór toreb papierowych, toreb klockowych, toreb z rączkami i nie tylko. W przypadku zakupów hurtowych możesz negocjować finalną cenę i uzyskać od nas rabat.
torby papierowe
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie