Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnysobota, 1 października 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 739
Ilość komentarzy: 0

Gdzie kupić wózki transportowe do pracy na magazynie?

Wózki transportowe znacznym usprawnieniem pracy na magazynie

Jeszcze dobrych kilkanaście lat temu praca na magazynie i uczestniczenie we wszelkich procesach transportu dóbr i produktów mogła wydawać się naprawdę ciężka. Jedno jest pewne, że nadal praca na magazynie uznawana jest za pracę fizyczną, osoba, która się tam zatrudnia, musi być krzepka i mieć kondycję. Jednak z biegiem czasu dzięki stałemu rozwojowi branży transportowej, a także nie ma co ukrywać branży opakowaniowej, praca na magazynie staje się coraz bardziej efektywna oraz ergonomiczna.
wózek magazynowy

Jakie usprawnienia możemy wypunktować na przestrzeni ostatnich lat, jakie usprawnienia najbardziej wpłynęły na poprawę wydajności magazynów?

Na samym początku na pewno warto wspomnieć o zabezpieczeniach i innej infrastrukturze, które znacząco wpływa na bezpieczeństwo pracy każdego pracownika i osoby znajdującej się na magazynie. Ogrodzenia ochronne, zabezpieczenia regałów, barierki, wyznaczone ciągi piesze i maszynowe to obecnie podstawa w każdym nowoczesnym magazynie. Ponadto pracownicy powinni mieć na wyposażeniu odpowiedni sprzęt do transportowania produktów, nikt przecież tego w rękach nie będzie nosił. Wrócimy do tego później. Niezwykle istotnym jest, szczególnie w dużych magazynach, system informatyczny, które wspierać będzie cały proces na każdym poszczególnym kroku. Taki system informatyczny może pomóc, chociażby w kompletacji zamówienia, wystarczy sprawdzić na mobilnym urządzeniu, gdzie znajdują się poszczególne towary, a po ich skompletowaniu i zeskanowaniu, pracownik będzie miał pewność, że dobrze skompletował takie zamówienie.

Nieodzownym elementem każdego magazynu oraz usprawnienia procesów w takim magazynie będą oczywiście regały magazynowe, a także specjalne sektory do towarów o różnorodnych kształtach.

wózek transportowy

Jakie wózki transportowe możemy kupić?

Wróćmy jednak do wszelkiego rodzaju wózków i transporterów magazynowych, które  w znaczny sposób mogą ułatwić i przede wszystkim przyspieszyć pracę na magazynie, a jak wiadomo, dla każdego przedsiębiorcy czas to pieniądz.
Obecnie dostępne są różne wózki transportowe, które pokrótce wymienimy niżej:
  • Wózki platformowe – to jedne z najbardziej podstawowych i najprostszych wózków transportowych. Znajdziemy je praktycznie w każdym normalnym magazynie. Służą do transportowania niedużej ilości towaru, najczęściej zapakowanego w kartonowe pudełka. Cała konstrukcja opiera się na platformie, czterech kółkach i solidnej rączce.
  • Wózki półkowe – jest to nieco bardziej zaawansowana konstrukcja w porównaniu do wózków platformowych. Ich zastosowanie to w szczególności przewożenie dużej ilości lżejszych towarów, niekoniecznie pakowanych w kartonowe opakowania. Konstrukcja takiego wózka to rozwinięcie wózka platformowego, jak łatwo się domyślić, ma kilka specjalnych półek, na której pracownik magazynowy może umieszczać kompletowane zamówienie.
  • Wózki dwukołowe – idealny transporter dla towarów o regularnych kształtach. Składa się z dwóch kółek, podstawy wykonanej w taki sposób, by z łatwością można było „wjechać” nią pod opakowanie. Ergonomiczne rączki pozwalają na łatwe dźwignięcie towaru do góry, by w jeszcze łatwiejszy sposób móc go przetransportować. Często wykorzystywane również poza magazynami, na przykład przy dostarczeniu sprzętu AGD.
  • Wózki schodowe – to wózki, które ułatwiają transport cięższych towarów, takich jak lodówki, pralki, na przykład do mieszkań, w których nie ma windy. Specjalna konstrukcja kółek bez problemu pozwala na wciąganie takiego wózka po schodach, bez ryzyka wywrócenia towaru.
solidny wózek magazynowy
Wózki transportowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wózki transportowe

Dlaczego warto zainwestować w wózki transportowe? 

Szeroka gama wózków transportowych sprawia, że praca na magazynie może być o wiele przyjemniejsza, a przede wszystkim wydajniejsza. Docenią je duże przedsiębiorstwa, którym zależy na jak największym usprawnieniu wszystkich procesów zachodzących w transporcie i logistyce. Wykorzystanie takich rozwiązań w magazynie znacząco usprawnia efektywność zarówno całego magazynu, jak i pracy poszczególnych magazynierów.

Gdzie kupić wózki transportowe?

Wózki transportowe możemy kupić na stronie sklepu internetowego neopak.pl. Znajdziemy tam szeroki wybór różnego rodzaju wózków, od zwykłych platformowych po wózki schodowe czy taczki do płyt.
wózki transportowe
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie