Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 24 lutego 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 909
Ilość komentarzy: 0

Gdzie można kupić etykiety termiczne i ile kosztują?

Gdzie można kupić etykiety termiczne i ile kosztują?


Od 2019 roku do roku 2022 statystyki branży kurierskiej pokazują znaczny wzrost udziału przesyłek kurierskich na rynku, na przestrzeni dwóch lat, odnotowano ponad 76-procentowy wzrost udziału tego rodzaju przesyłek, gdzie w przypadku przesyłek pocztowych było to tylko niecałe 16 procent. Nie trzeba być analitykiem czy też specjalistą w tej branży, żeby zauważyć, że wydarzenia z 2019 roku, trwające około dwóch lat, znacząco wpłynęły na popularyzację przesyłek kurierskich. Każdy z nas zaczął namiętnie korzystać z możliwości zamawiania praktycznie wszystkiego rodzaju przedmiotów i towarów.

Jak dokładnie wygląda rynek kurierski? Dlaczego etykiety na przesyłkach kurierskich są takie ważne? Jakie najczęściej wykorzystuje się etykiety? Jakich rozmiarów powinna być etykieta? Czy etykieta termiczna jest wytrzymała? Jak drukowana jest etykieta termiczna? Gdzie kupić etykiety termiczne? Odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziemy w dalszej części tego artykułu, jak również w innych, już istniejących tekstach na naszym firmowym blogu neopak.pl.


paczki z etykietami


Dlaczego etykieta jest tak ważna na przesyłce kurierskiej?


Oprócz odpowiedniego i bezpiecznego zapakowania przesyłki niezwykle istotnym elementem każdej takiej paczki kurierskiej jest również etykieta. To dzięki niej zarówno kurier, jak i skanery w sortowniach regionalnych, mogą uzyskać niezbędne informacje takie jak finalna destynacja, nadawca, waga paczki, kategoria zawartości paczki.

W przypadku nieczytelnej lub uszkodzonej etykiety może zdarzyć się tak, że nikt nie będzie w stanie zidentyfikować danej przesyłki, a ta z kolei nie będzie mogła zostać dostarczona do odbiorcy, ani zwrócona do nadawcy. Na przesyłkach kurierskich najczęściej wykorzystywane są etykiety termiczne. Również w wielu zakładach produkcyjnych, gdzie identyfikacja poszczególnych części składowych różnego rodzaju produktów powinna być łatwa i skuteczna.


paczka z etykietą
Etykiety termiczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety termiczne


Czym jest etykieta termiczna i w jaki sposób jest drukowana?


Etykiety termiczne są najczęściej wykorzystywanymi etykietami przez firmy kurierskie oraz magazyny i zakłady produkcyjne. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ drukarki termiczne nie posiadają żadnych pojemników na tusz czy toner, jedynym czynnikiem wykorzystywanym do wydruku takiej etykiety jest ciepło generowane przez specjalną głowicę znajdującą się w drukarce. W jaki więc sposób wydruk pojawia się na etykiecie? Cały szkopuł z etykietami termicznymi tkwi w tym, że do ich wydruku, na drukarce termicznej, powierzchnia etykiety musi zostać pokryta specjalną powłoką, która po kontakcie z rozgrzaną głowicą, czernieje i tak powstaje wydruk na etykiecie termicznej.

Drukarka termiczna to proste urządzenie, które wykorzystują jedynie wysoką temperaturę do zadrukowywania specjalnych etykiet termicznych. Rolka etykiet termicznych jest prowadzona poprzez wałek napędowy takiej drukarki, wałek znajduje się na spodniej części, natomiast głowica termiczna drukarki znajduje się nad wałkiem napędowym, tak, by etykieta, przechodząc pomiędzy tymi dwoma elementami, była dobrze dociśnięta. Głowica termiczna drukarki do etykiet termicznych jest sterowana przez mikroprocesor, dzięki czemu wydruki są bardzo klarowne i wysokiej jakości.

paczka z etykietą termiczną


Jakie są wady i zalety etykiet termicznych?


Korzystając z etykiet termicznych, nie musimy się w żaden sposób martwić o to, że w pewnym momencie zabraknie nam tuszu do wykonania nadruku. Jest to chyba jedna z największych zalet tego rodzaju etykiet. Warto również wspomnieć o fakcie, że drukowanie za pomocą drukarek termicznych, na etykietach termicznych jest o wiele tańszą opcją niż ciągłe dokupowanie tuszu, głowice termiczne w takich drukarkach są relatywnie wytrzymałe. Mobilność takiego urządzenia sprawa, że możemy z nim pójść na drugi koniec magazynu bez obawy o to, że się rozładuje.

Do wad można zaliczyć fakt, że wydruk na etykietach termicznych może powstawać jedynie w monochromatycznych barwach, mówiąc wprost, wydruk jest czarno biały. Dla niektórych może być to wada, dla niektórych zaleta. Na pewno istotną wadą, dla wielu użytkowników, będzie to, że taka etykieta termiczna po wydrukowanie jest niezwykle podatna na uszkodzenia mechaniczne, a także to, że przy kontakcie z wysoką temperaturą lub długą ekspozycją na promienie słoneczne, etykieta może sczernieć w całości. W końcu wydruk takiej etyki powstają w wyniku oddziaływania temperatury na głowicy drukującej.
etykiety termiczne na rolce


Gdzie kupić etykiety termiczne?


Zakup etykiet termicznych w pierwszym lepszym supermarkecie może okazać się niemożliwy. Dlatego też wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów i oferujemy w naszej ofercie szeroką gamę etykiet termicznych w najpopularniejszych rozmiarach. W naszych sklepach internetowych pod adresami neopak.pl oraz opako.com.pl możemy kupić etykiety termiczne na rolce, po 1000 lub 500 sztuk. Najpopularniejsze rozmiary to 58 na 43 milimetry, 80 na 80 milimetrów, 100 na 50 milimetrów. Dla bardziej wymagających klientów możemy również zaoferować rolki etykiet termicznych po 2000 sztuk. W przypadku zakupów hurtowych istnieje możliwość negocjacji ceny. Ceny zaczynają się od niecałych 6 złotych brutto, jeżeli mówimy o najmniejszych rozmiarach, 1000 sztuk etykiet termicznych w rozmiarze 100 na 150 milimetrów to obecnie kwestia 35 złotych brutto.
 
etykiety termiczne na rolce
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie